Kelionės dokumentai

Dalykai, kuriais verta pasidomėti pireš keliaujant. Šis sąrašas nepateikia visos informacijos, tačiau padės Jums nepamiršti atkreipti dėmesio į būtiniausius formaliuosius reikalavimus keliaujant:

 • Asmens dokumento tinkamumas: ar šalys į kurias / per kurias vykstate pripažįsta asmens tapatybės kortelę. Daugumai krypčių už ES ribų reikalingas normalus pasas. Vairuotojo pažymėjimas nėra kelionėms tinkamas asmens dokumentas.
 • Asmens dokumento (paso) galiojimo trukmė. Daugumos šalių įstatymai reikalauja, kad Jūsų asmens dokumentas galiotų bent 6 mėn. po kelionės pabaigos. Kai kurios šalys - trumpiau, o kai kurios (tolimesnės) - ilgiau. Dėl šio reikalavimo nepaisymo kelionė gali nemaloniai pasibaigti net neprasidėjusi.
 • Vizos. Ar reikalinga ir kokia tvarka įgyjama viza (kiek laiko forminama, kiek kainuoja, kiek reikia pase laisvos vietos, kur kreiptis). Jei vykstate autobusu, gali reikėti šalių, per kurias vykstate vizų. Daugiau informacijos galite rasti skyrelyje Vizos.
 • Skiepai. Vykstant į kai kurias (tolimesnes) šalis yra būtina vakcinacija.
 • Vaiko kelionės dokumentai. Įsitikinkite, kad Jūsų vaiko asmens ir kiti kelionės dokumentai atitinka bendrus reikalavimus. O taip pat, jei vaikas vyksta už Šengeno erdvės ribų ne su abiem tėvais (su vienu iš jų arba su asmenimi, kurio pavardė nesutampa su vaiko pavarde), reikalingi papildomi dokumentai (notaro patvirtinti tėvų sutikimai ir kt.).
 • Neščiosioms yra taikomi specialūs apribojimai skrydžiams lėktuvu. Nuo tam tikro nėštumo laikotarpio (priklauso nuo aviakompanijos politikos, pvz. ~28 sav.), būtina turėti papildomus dokumentus (dažniausiai nėščiosios kortelė, o vėliau - gydytojo pažyma, jog galima skirsti lėktuvu). Vėlesniu nėštumo laikotarpiu (pvz. ~32-36 sav.) aviakompanijos gali neprisiimti atsakomybės dėl galimų sveikatos pablogėjimo atvejų ar net atsisakyti Jus skraidinti. Terminus ir reikalingus dokumentus pasitikslinkite su pasirinkto kelionių operatoriaus ar aviakompanijos atstovu.
 • Medicininių išlaidų kelionės metu draudimas. Dažniausiai nėra būtinas, tačiau ypatingai rekomenduotinas, nes kaina yra nedidelė. Jį galite įsigyti ir pas mus.
 • Elektroniniai skrydžio bilietai. Įsitikinkite, kad turite visus reikalingus vaučerius ar bilietus užsakytam transportui.
 • Apribojimai bagažo dydžiui, svoriui bei draudžiami daiktai. Skrendant lėktuvu yra ribojami tiek rankinio, tiek registruoto bagažo matmenys ir svoris. Taip pat draudžiama gabenti kai kuriuos daiktus. Ypač atkreipkite dėmesį į rankiniame bagaže esančius daiktus, nes tokio bagažo draudžiamų daiktų sąrašas yra pakankamai griežtas.
 • Skrydžių laikai. Skrydžių laikai gali šiek tiek keistis. Periodiškai pasitikslinkite numatomus skrydžių laikus (tiek išvykstant, tiek grįžtant). Taip pat įsitikinkite, jog spėsite į oro uostą atvykti laiku, nes registracija į skrydį baigiama 30-60min prieš jį (priklausomai nuo aviakompanijos politikos).
 • Apgyvendinimo viešbutyje dokumentai. Įsitikinkite, kad turite viešbučio kambario rezervacijos dokumentą ("vaučerį"), jei jis yra reikalingas.

Plačiau galite paskaityti čia:
TezTour turisto atmintinė
Novaturo patarimai keliaujantiems