Kolumbija/Ekvadoras: Pažintinė kelionė lėktuvu

Kolumbija

KOLUMBIJA - EKVADORAS. GALAPAGŲ SALOS. LOTYNŲ AMERIKOS PASLAPTIS 17 D.

 

Kelionės datos: 2018.11.24 - 2018.12.10/ 2019.02.02 - 2018.02.18/ 2019.11.23 - 2019.12.09

 

1 diena. Skrydis Vilnius/Ryga/Varšuva - tarpinis oro uostas - Bogota (Kolumbija)

Pasitikimas oro uoste, pervežimas ir nakvynė viešbutyje. 

2 diena. Bogota.

Pusryčiai. Bogota - Kolumbijos sostinė (viena aukščiausiai esančių Pietų Amerikoje) - didžiausias miestas 2640 m aukštyje virš jūros lygio Andų kalnų apsuptyje. Kai Kolumbija ir Ekvadoras sudarė vieną valstybę, XVI-XIXa. Bogota buvo net ir visos Naujosios Granados karalystės sostine. Dabar Bogota - viena labiausiai besiplečiančių Pietų Amerikos metropolijų su daugybe priemiesčių, kuri su kitais miestais susisiekia greta nutiesta Panamerikos magistrale. Sostinė šurmuliuoja kasdien – nesvarbu, ar savaitgalis, ar paprasta darbo diena. Šiame mieste gausu universitetų ir kitų mokymo įstaigų – tad studentai Bogotą verčia būti visada jaunatviška ir gyvybinga. Miestas saugus – kelerius metus Bogotai vadovavęs lietuvių kilmės meras Antanas Mockus, apie kurį miestiečiai atsiliepia tik gerai, atrodo, čia „įvedė tvarką“.

Bogotos panoraminė apžvalga nuo miesto simboliu tapusios Monserat kalvos (pasiekiama funikulieriumi arba pėsčiomis).

Pažintis su senamiesčiu La Candelaria rajone, garsėjančiame kolonijinio stiliaus pastatais, supančiais pagrindinę Bolivaro aikštę (Plaza Bolivar) su paminklu Simonui Bolivarui – populiariausiam P.Amerikos politikui ir karvedžiui, vadinamam išvaduotoju. Senamiesčiui būdingos siauros gatvelės su vienaukščiais ar dviaukščiais kolonijinės, barokinės ir art deco architektūros pastatais. Seniausia mieste Šv.Pranciškaus bažnyčia (Iglesia de San Francisco), dėl savo įspūdingo dekoro muziejumi tapusi Šv.Klaros bažnyčia (Iglesia Museo de Santa Clara), didžiausia bažnyčia Kolumbijoje - miesto Katedra (Catedral Primada).

Laisvas laikas muziejų lankymui (pasirinktinai, už papildomą mokestį).

Vienas labiausiai lankomų Pietų Amerikoje Aukso muziejus (Museo del Oro), saugantis 55 tūkst. įspūdingų iki ispaniškosios Kolumbijos aukso ir kitokių dirbinių - prabangiausia visoje Pietų Amerikoje aukso kolekcija.

Garsaus Kolumbijos menininko Fernando Botero vardu pavadintas ir turtingą kolekciją (Chagall, Miró, Dalí, Picasso, Monet) pristatantis Botero muziejus (Museo Botero). 2000 m. F.Botero šiam muziejui padovanojo 123 savo paties ir 85 savo kolekcijos darbus.

Nedidelis, bet egzotiškas Smaragdų muziejus (Museo Internacional De La Esmeralda), kuriame supažindinama su brangiųjų akmenų kasyklomis ir jų istorija Kolumbijoje, eksponuojami įspūdingiausi radiniai, yra galimybė įsigyti dirbinių.

Esant galimybei, salsos vakaras: programa ir vakarienė (už papildomą mokestį). Nakvynė viešbutyje.

3 diena. Bogota - Zipakira - Bogota. Skrydis į Armeniją (Pereirą).

Pusryčiai. Iš Bogotos važiuosite į Zipakirą (Zipaquira), kur apžiūrėsite bažnyčią senojoje, dar iki ispaniškoje druskos kasykloje. Vieni keisčiausių Kolumbijos maldos namų yra iškalti druskos kloduose 200 m gylyje po žeme. Katedros vidus išskaptuotas ne tik iš akmens druskos: kai kurios detalės bei skulptūros yra iškaltos iš marmuro. (Beje, druska šioje vietoje buvo kasama jau V a.pr.Kr.). 1990m. senąją katedrą uždarius saugumo sumetimais, 1995m. buvo atidaryta nauja moderni katedra, kuri laikoma Kolumbijos moderniosios architektūros perlu.

Vėliau, esant galimybei, lankysite druskos kasyklą Mina De Sal Nemocon, kur yra didžiausias druskos kristalas, vadinamas „Kolumbijos širdimi“. Grįžimas į Bogotą. Skrydis Bogota – Armenija (Pereira) į Kolumbijos Kavos regioną. Nakvynė viešbutyje. 

4 diena. Kolumbijos Kavos regionas. Kokoros slėnis - Salentas.

Pusryčiai. Pažintis su Kolumbijos Kavos regionu. Išvyka į Kokoros slėnį (Valle del Cocora) – vieną gražiausių Kolumbijos slėnių, garsėjančių savo vaškinėmis palmėmis, kurios yra nacionalinis Kolumbijos medis. Aukščiausios pasaulyje (iki 60 m) vaškinės palmės (isp. Palma de cera) savaime auga tik šiaurės vakarinėje Pietų Amerikos dalyje - šiaurės vakarų Kolumbijoje ir šiaurės vakarų Peru 1600-3200 m aukštyje. Dėl masinių miško kirtimų ir padeginėjimų plečiant galvijams ganyklas, Kokoros vaškinių palmių paplitimo arealas labai susiaurėjo ir jos aptinkamos nedaugelyje vietovių. Pasivaikščiojimas Kokoros slėnyje, mėgaujantis peizažu ir kvapą gniaužiančiais vaizdais.

Vėliau lankysitės kavos augintojų ūkyje – pažintis su Kolumbijos aukštikalnių kavos auginimo tradicijomis ir jų specifika, degustacija, galimybė nusipirkti lauktuvių. Kolumbijos kava garsi visame pasaulyje, o Kavos regione (Zona Cafetera) jos užauginama daugiausia.

Kelionė vaizdingomis vietomis link Kavos regiono labiausiai turistų lankomo spalvingo Salento miestelio. Kai pagrindinis kelias Popajanas – Kali – Bogota aplenkė Salentą, jis turėjo galimybę išlaikyti savo provincialią autentiką ir tuo likti patrauklus ligi šių dienų. Tai ramus kolonijinės architektūros mietelis, gyvenantis neskubriu ritmu, priklausančiu nuo Kavos regiono sėkmės ir esantis puikioje geografinėje padėtyje keliaujantiems po Kokoros slėnį. Pagrindinė miesto gatvė pasitinka suvenyrų ir vietos meistrų darbais, gausiu jaukių kavinių ir užeigų. Vakaras Salente. Nakvynė viešbutyje, asjendoje.

5 diena. Salentas - Medeljinas.

Pusryčiai. Atsisveikinę su Kavos regionu keliausite link Medeljino. Medeljinas – gimtasis garsiausio Kolumbijos menininko Fernando Botero miestas, kuriam jis dovanojo daugumą savo darbų. 2004 m renovuojant Botero aikštę, supamą parko žalumos, joje ir greta esančiame Antiokijos departamento muziejuje (Museo de Antioquia) įkurdinta kelios dešimtys skulptūrų ir kitų meno dirbinių. 23 F. Botero skulptūros po atviru dangumi – mėgstama turistų pasivaikščiojimo ir fotografavimosi vieta.

Tačiau šio miesto vardą garsino dar vienas jo sūnus – Pablas Eskobaras, kartu su kitais narkotikų baronais sukūręs Medeljino kartelį ir užtraukęs Medeljinui pavojingiausio miesto nešlovę. Pastaruoju metu šio vardo stengiamasi atsikratyti ne tik miestą gražinant, tačiau ir mažinant jo susiskaidymą. Toks pavyzdys - 2011 m. atidarytas garsusis Medeljino eskalatorius po atviru dangumi. Architektas Karlas Eskobaras siekė, jog tai nebūtų tik inžinierinis statinys, o pasitarnautų gyventojams palengvinant susisiekimą ir mažinant nesaugumą. 12 tūkst. šio rajono gyventojų turėdavo įveikti maždaug 28 aukštų laiptus, pasiekdami savo namus, jau nekalbant apie tai, kad transporto judėjimas rajone buvo beveik neįmanomas. Ir štai 384 m ilgio eskalatorius sumažino ne tik vietos gyventojų atskirtį, bet ir pritraukė nemaža turistų, užmarštin nustumdamas rajono pavojingumą. Siūlome susipažinti su atsinaujinančiu antru pagal dydį Kolumbijos miestu, pasikelti naujuoju eskalatoriumi, pasižvalgyti iš jo stotelių, pasivaikščioti po gretimas gatveles, garsėjančias savo unikalia Lotynų Amerikai būdinga sienų tapyba (graffiti, murales). Čia Jūsų laukia daug netikėtumų ir puikių nuotraukų. Nakvynė viešbutyje.

6 diena. Medeljinas. Skrydis į Kartageną.

Pusryčiai. Pažinties su Medeljinu tęsinys. San Antonio parkas (Parque San Antonio), kuriame taip pat saugomos kelios F. Botero skulptūros, sulaukusios ypatingo likimo (1995 m. bombardavimas, 2000 m. atstatymas). Iš čia galima susipažinti su dar viena Medeljino įžymybe – metro sistema. Šis metro buvo įsteigtas ne vien kaip susisiekimo priemonė priemiesčių darbininkams, tačiau ir kaip kultūrinis simbolis, susiejantis marginalizuotus pakraščius, suvienijantis miestą – tai pirmoji metro sistema Kolumbijoje. Maža to, turinti unikalų tęsinį: funikulierių, kuris prisitaiko prie miesto reljefo. Siūlome pakilti funikulieriumi iš miesto centro į kalną, apžvelgti daugiaveidžius miesto kvartalus, trumpam atsipūsti Arvi parke ir apžiūrėti modernų architektūrinį bibliotekos kompleksą (Biblioteca de Espana).

Skrydis Medeljinas – Kartagena. Atvykimas į žaviąją Karibų jūros pakrantę, kur laikas teka lėtai ir kur taip gera mėgautis ramybe. Pažinties su Kolumbija pabaigai, kaip gurmanišką kelionės desertą, Jums palikome puikiąją Kartageną ir poilsį Karibų jūros salose. Nakvynė viešbutyje.

7 diena. Kartagena.

Pusryčiai. Kartagena - vienas gražiausių Pietų Amerikos kolonijinio stiliaus miestų (patenka į penketuką) ir dažniausiai tituluojamas Karibų jūros pakrantės perlu (UNESCO paveldas). Sodri žaluma, parkai, spalvingi pastatai su mediniais balkonais, baltos bažnyčios, jaukios gatvės, gausybė aikščių kuria neprilygstamą miesto vaizdą, kurį įrėmina gynybinė siena ir įspūdingos tvirtovės. Ispanai ypač saugojo Kartagenos prieigas, nes miestą dėl jo turtų nuolat puldinėjo piratai, bet užimti nepajėgė.

Pažintis su Kartagena. Senamiestis: Laikrodžio vartai (Puerta del Reloj), Inkvizijos rūmai (Palacio del la Inquisicion), Getsemani kvartalo gatvelės, Šv.Petro Klavero bažnyčia (Iglesia de San Perdo Claver), Katedra (Catedral Basilica Metropolitana de Santa Catalina de Alejandria). Neįveikiama San Filipės tvirtovė (Castillo de San Felipe de Barajas) su įspūdinga tunelių sistema, leidusia atvykti ir išeiti iš forto paslapčia, tačiau puikiai saugojusia nuo apsimetėlių atvykimo – tuneliai buvo suprojektuoti taip, kad ateinančiųjų žmonių kojų keliamas garsas buvo girdimas iš toli.

Vėliau nuo aukščiausios miesto kalvos, ant kurios įsikūręs Popa vienuolynas, gėrėsitės nuostabia Kartagenos panorama.

Kolumbijos meistrų meno galerijos Las Bovedas, kuriose galima ne tik pasigrožėti vietos meistrų darbais, bet ir įsigyti unikalių dirbinių.

Vakare – laisvas laikas fotogeniškojoje Kartagenoje. Pagal pageidavimą pasivažinėjimas karietomis po naktinį apšviestą miestą ir vakarienė (už papildomą mokestį). Nakvynė viešbutyje.

8 diena. Kartagena. Poilsis ir pramogos Karibų jūroje - išvyka į Rosarijo salas.

Pusryčiai. Dienos išvyka laivu į Rosarijo salas (Islas del Rosario). Šios salos – vienas iš Kolumbijos gamtinių parkų Karibų jūroje netoli Kartagenos, įvertintų dėl koralinių rifų grožio. Tai ištisas archipelagas, kurio salų pakrantės garsėja nuostabiais smėlio paplūdimiais, turizmo nesugadinta gamta ir puikiomis sąlygomis poilsiautojams. Poilsis, maudynės žydroje Karibų jūroje, paviršinis nardymas (įskaičiuoti pietūs ir paviršinio nardymo įranga). Grįžimas į Kartageną. Nakvynė viešbutyje. 

Nepageidaujantiems išvykos laivu, laisva diena Kartagenoje.

Esant galimybei, vakarinis skrydis Kartagena - Bogota. Nakvynė viešbutyje.

9 diena. Skrydis - Kartagena - Bogota - Kitas (Ekvadoras).

Pusryčiai. Atsisveikinimas su Kolumbija. Skrydis Kartagena – Bogota – Kitas arba Bogota – Kitas. Atvykimas į Ekvadoro sostinę Kitą. Nakvynė viešbutyje.

Svarbu! Yra galimybė pradėti kelionę nuo Ekvadoro sostinės Kito, aplankant Galapagų salas.

10 diena. Kitas - Pululagava (ugnikalnio kraterio panorama) - Ekvatoriaus (pusiaujo) pažymėjimo vieta - Kitas - Otavalas.

Pusryčiai. Išvyka prie Pululagva (Pululahva) – Andų ugnikalnio Pičinčos provincijoje, 35 km į šiaurę nuo Kito. Geobotaniniame draustinyje esantis ugnikalnis yra palyginti žemas (3356m virš jūros lygio), miškingais šlaitais. Tai vienas iš dviejų pasaulio ugnikalnio kraterių, kuriame nuo seniausių laikų tebegyvenama (inkų palikuonys kečua gentis). Apžvalga, fotosesija.

Vėliau vyksite prie ekvatoriaus - 'Mitad del Mundo'. „Mitad del Mundo“ (iš ispanų k. – „pasaulio vidurys“) – taip pat yra Pičinčos provincijoje, Šv. Antano parapijoje, 30 km į šiaurę nuo Kito; skirta pažymėti šalį kertantį pusiaują (būtent nuo jo ir kilo pavadinimas Ekvadoras). Čia įkurtas etnografinis muziejus po atviru dangumi. 1979–1982 m. pastatytas 30 m aukščio monumentas, žymintis pusiaujo liniją, nuo jo driekiasi takas per pusiaują. Tiesa, dabartiniais skaičiavimais tikroji pusiaujo linija yra už 240 m į šiaurę nuo tako. Ant monumento yra 4,5 m skersmens gaublys, o paminklo viduje – mažas muziejus.

Greta yra planetariumas, restoranai, vyksta muzikiniai, kultūriniai renginiai. Galimas laisvas laikas muziejui ir pietums, kuriuos siūlo jaukūs Ekvadoro virtuvės restoranėliai (drąsiausiems galimybė paragauti tradiciškai paruoštą Cuy (jūros kiaulytę)). Grįžimas į kalnų apsuptą Ekvadoro sostinę, įsikūrusią 2850 m aukštyje virš jūros lygio. Popiet ekskursija Kite, kurio senamiestis yra didžiausias ir nepaisant 1917 m. žemės drebėjimo geriausiai išlikęs Pietų Amerikoje. Miestas įkurtas 16 a. ant inkų griuvėsių ir jo statytojai sukūrė savitą puošnų architektūros stilių ('Baroque school of Quito'), sulaukusį UNESCO įvertinimo ir globos. Pagrindinė miesto Nepriklausomybės aikštė, Katedra, Prezidentūra, San Francisco ir Santo Domingo vienuolynai, Jėzuitų bažnyčia ir kolegija La Compañía.

Vakare išvykimas link Otavalo. Nakvynė viešbutyje, asjendoje prie Otavalo.

11 diena. Otavalas - Kuikočia lagūna - Kotakačis - Kitas.

Pusryčiai. Garsiausio Ekvadoro indėniško miestelio Otavalo lankymas. Galėsite nevaržomai pašmirinėti šurmuliuojančioje indėnų minioje, stebėdami jų savitą gyvenimą, grožėtis autentiškais dirbiniais. Galbūt pasiseks pamatyti, kaip vietiniai derasi ne tik dėl lamų, bet ir dėl jūros kiaulyčių. Bet kuris Ekvadoro turgus – geriausia vieta pažinčiai su šalies kasdienybe. Ypač ryškus didžiausias ir garsiausias Pietų Amerikos indėnų Otavalo turgus – tai prekystaliai nukrauti spalvinga tekstile: pončo, apklotai, šaliai, sienų kilimai, diržai (fajas), kepurės, krepšiai. Laikas deryboms ir pirkiniams.

Aplankę turgų, keliausite prie įspūdingos Kuikočia lagūnos (Laguna Cuicocha) – šią lagūną suformavo išsprogęs vulkanas, kurio gilų kraterį užliejęs ežeras puikuojasi dviem išlikusiom lavos suformuotom salom.

Vėliau trumpas sustojimas Kotakačio (Cotacachi) miestelyje, garsėjančiame savo odos dirbiniais. Kelionė link Kito, nakvynė viešbutyje arba asjendoje.

12 diena. Kitas - Kilotojos lagūna - Banjos.

Pusryčiai. Anksti ryte išvykimas į pietus vaizdingiausiu Ekvadoro keliu pro ugnikalnius. Peizaže dominuoja gražuolis Kotopaksis – antras pagal aukštį Ekvadoro kalnas ir aukščiausias šalies veikiantis ugnikalnis Andų kalnuose (Kotopaksio provincijoje, 75 km į pietus nuo Kito). Ugnikalnio aukštis 5897m virš jūros lygio, paskutinis išsiveržimas - 2015 m. rugpjūčio mėn., pirmą kartą įkopta - 1872 m. lapkričio 28 d. Vulkaninės uolienos Kotopaksio šlaitus nuspalvina juodai ir raudonai, gaivia žaluma vilioja ugnikalnio papėdė, iš tolo šviečia sniegu spindinti viršūnė.

Grožėdamiesi įspūdingais kalnų vaizdais, važiuosite pro spalvingus šlaituose ir slėniuose dirbamos žemės sklypus. Po kelių valandų kelio (170 km) pasieksite Kilotojos lagūną (Laguna Quilotoa) - vandens sklidiną ugnikalnio kalderą, labiausiai nutolusią į vakarus Ekvadoro Anduose. Kilotojos lagūna – vienas vaizdingiausių Ekvadoro gamtovaizdžių, išsiskiriantis ne tik 250m gylio krateriu bei ežero vandens spalva, priklausomai nuo oro sąlygų spindinčia smaragdu ar tamsiu mėliu, bet ir turistams sudaryta galimybe nusileisti stačiu kraterio šlaitu ir pasiekti patį ežerą. Nusileidimas užtrunka iki 30min., pakilimas – iki 2 val. (greičiau galima pakilti asiliukais, susimokėjus apie 15 dolerių). Nenorintiems leistis žemyn – galimybė apeiti ežerą kalderos krantais, kurie yra gana skardingi (aukštis 3810 – 3915 m virš jūros lygio, trasos ilgis 3 km, trukmė net iki 5 val., bet galima eiti tik atskiras atkarpas. Keliai ir trasos saugios, eiti draudžiama esant lietaus ar rūko tikimybei).

Vėliau kelias jus ves Pastasa upės tarpekliais. Pastasa, seniau dar vadinta Sumatara – upė Ekvadore ir Peru, Maranjono kairysis intakas, prasidedantis Ekvadoro Tunguragvos provincijoje, Tunguragvos ugnikalnio papėdėje, ties Banjos miesteliu susiliejus Patatės ir Čambos upėms, ištekančioms iš Andų kalnų. Vakarop pasieksite debesų miškų supamą terminį Banjos miestelį, vadinamą „vartais į Amazonės džiungles“ įsikūrusį ugnikalnio papėdėje 1820 m aukštyje virš jūros lygio. Nakvynė viešbutyje (esant galimybei SPA viešbutyje), asjendoje.

P.S. Esant galimybei, maudynės karštųjų versmių baseinuose po atviru dangumi (už papildomą mokestį).

13 diena. Banjos - Kaskadų kelias - "Velnio katilo" krioklys - Riobamba (arba Alausi).

Pusryčiai. Banjos de Agva Santa arba tiesiog Banjos – svarbus šalies turistinis centras. Mieste yra Agva Santos Mergelės katedra su paminklu Mergelei Marijai, kuri, kaip tikima, pasirodžiusi šalia krioklio. Trykšta Tunguragvos ugnikalnio dovanotos šiltosios versmės, dėl kurių miestelis ir gavo savo pavadinimą Banjos (ispanų kalba „vonios“). Čia galėsite paragauti iš cukranendrių gaminamų saldumynų, nusipirkti medžio raižinių ir kitų suvenyrų.

Jūsų laukia adrenalino kupina atrakcija - „Pasaulio pakraščio sūpynės“, įkurdintos ant didžiulės uolos prie Medžio namo ((La Casa del Árbol (The Treehouse)) ir pasitinkančios drąsuolius jas išmėginti 2660 m aukštyje virš jūros lygio. Būtent šie drąsuoliai išvys tikrąja to žodžio prasme kvapą užgniaužiančią panoramą, apimančią Tunguragvos ugnikalnį ir žalius slėnius. Nuostabi vieta nuotraukoms.

Netoli nuo Banjos prasideda Ljanganateso nacionalinis parkas, pasižymintis krioklių gausa, vaizdingomis kalnų panoramomis. Pasak legendos, parko teritorijoje yra inkų paslėptas gausus Ljanganateso lobis. Po adrenalino pliūpsnio išvyka Kaskadų keliu (Route of the Cascades, Ruta de las Cascadas), kuriame keliausite pro įspūdingus krioklius, subtropinę augmeniją (laukinės orchidėjos), kol pasieksite didžiausią „Velnio katilo“ krioklį (El Pailón del Diablo, “Cauldron of the Devil”). Šiandien sužinosite ir pajusite kas yra rūko, arba debesų miškai – tropikų ir subtropikų visžaliai drėgnieji kalnų miškai, kuriuose miško skliauto ar žemesniame aukštyje nuolat tvyro debesų migla. Tokie miškai susidaro pavėjinėse kalnų pašlaitėse, esančiose netoli vandenyno, ir dėl nuolatinės miglos tokiuose miškuose oras prisotintas drėgmės, todėl medžių kamienai padengti tankia samanų danga. Gausu induotinių epifitų, medinių paparčių. Miškuose nuolat „lyja“ - rūkas kondensuojasi ant medžių lapų ir nulaša.

Vakarop pasieksite Riobambą (arba Alausi), nakvynė Riobamboje (arba Alausi). Nakvynės vieta priklauso nuo to, kaip anksti išvyksta traukinys. Nakvynė viešbutyje, asjendoje.

14 diena.  Riobamba (Alausi) - kelionė "Velnio nosies" traukiniu - Ingapirka - Kuenka.

Pusryčiai. Ryte iš nakvynės vietos pajudėsite link dar vienos adrenalino pliūpsnį žadančios atrakcijos, pasivažinėjimo „Velnio nosies“ traukiniu (El Nariz del Diablo, Devil's Nose Train), kurio 12 km trasa nuo Alausi iki Sibambe (trukmė apie valandą) zigzagais leidžiasi stačiais kalno kraštais, atverdama Andų aukštikalnių panoramą. Tai viena garsiausių ir vaizdingiausių pasaulyje geležinkelio atkarpų. Po pasivažinėjimo traukiniu vyksite į Kuenką. Pakeliui sustosite svarbiausioje ir geriausiai išlikusioje inkų archeologinėje radimvietėje Ingapirka (kečua k. „inkų siena“). Tai senovinio inkų miesto ir sakralinio komplekso liekanos. Vakarop atvyksite į Kuenką. Nakvynė viešbutyje.

15 diena. Kuenka - Kachaso nacionalinis parkas - Gvajakilis.

Pusryčiai. Pažintis su Kuenkos miestu, žymiu gausiu kolonijinės architektūros paveldu. 1999 m. Kuenka dėl savo architektūros įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Svarbiausi miesto objektai yra Gėlių aikštė, Senoji katedra (pastatyta 1567 m.), Naujoji katedra (1967 m.), kitos XVI–XVII a. bažnyčios ir vienuolynai (El Carmen de Asuncion, La Concepcion), galerijos, apžvalgos aikštelė. Sakoma, kad Kuenka yra europietiškiausias miestas visoje Lotynų Amerikoje. Miestas garsėja sidabro dirbiniais ir galvos apdangalų gamyba. Kepurės ir skrybėlės parduodamos specialiose parduotuvėse, o turguje galima pamatyti, kaip jas pina indėnės. Panamomis vadinamų kepurių tikroji tėvynė yra Kuenka. Iš šio Ekvadoro miesto jos buvo eksportuojamos į Panamą nuo saulės kaitros besivaduojantiems kanalo statytojams.

Vėliau važiuosite link Kachaso nacionalinio parko, garsėjančio 275 Andų aukštikalnių ežerais ir kriokliais, ypatingu tundros ir pievų kraštovaizdžiu (3100-4450m virš jūros lygio). Čia gyvena daug endeminių, nykstančių gyvūnų. Kartais pasiseka pamatyti šventąjį indėnų paukštį kondorą.

Toliau kelionė į Gvajakilį, pagrindinį Ekvadoro uostą ir didžiausią šalies miestą, išsidėsčiusį prie Gvajaso upės, netoli Gvajakilio įlankos Ramiojo vandenyno pakrantėje. Nakvynė viešbutyje.

16-17 diena. Skrydis Gvajakilis - tarpiniai oro uostai - Varšuva/Ryga/Vilnius.

Pusryčiai. Nuvežimas į oro uostą. Skrydis į Europą. Grįžimas į Lietuvą.

 

 

Kelionės kaina asmeniui dviviečiame kambaryje nuo 3799 EUR (kai grupėje ne mažiau 15 turistų)

Kelionė įvyksta susirinkus ne mažiau 10 turistų, tuomet kelionės kaina asmeniui 2-viečiame kambaryje nuo 4099 EUR.

 

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

- Lėktuvų bilietai 3 vietinimas skrydžiams: Bogota - Armenija (Pereira), Medeljinas - Kartagena, Kartagena - Bogota.

- Lėktuvo bilietai tarptautiniam skrydžiui Bogota - Kitas.

- Kelionė autobusu pagal programą.

- 16 nakvynių su pusryčiais 3* viešbučiuose (pagal šalies kategoriją), asjendose (viešbučiuose, įrengtuose buvusiuose plantatorių namuose), lodžijose, svečių namuose.

- Ekskursinė - pramoginė programa.

- Įėjimo bilietai į mokamus objektus ir parkus pagal programą.

- Iškyla laivu į Rosarijo salas Karibų jūroje (su pietumis).

- Pasivažinėjima "Velnio nosies" traukiniu.

- Vietinių gidų paslaugos.

- Profesionalaus kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos.

- Kelionės dokumentų sutvarkymas.

 

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

- Tarptautinių skrydžių bilietai apie 980 - 1400 EUR (priklauso nuo sezono, oro linijų bendrovės, bilieto išrašymo bendrovės ir panašiai).

- Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (privalomas), nelaimingų atsitikimų, bagažo ir neįvykusios kelionės draudimas (pagal pageidavimą).

- Asmeninės išlaidos, arbatpinigiai (privalomi!) vietiniams gidams 2-3 USD asmeniui dienai ir vairuotojams 1-2 USD asmeniui dienai, gėrimai, kitos nepaminėtos išlaidos.

- Už leidimą fotografuoti ir filmuoti tam tikruose objektuose mokama papildomai.

 

 * kaina nurodyta asmeniui dviviečiame kambaryje/ kelionių organizatorius pasilieka teisę keisti kainas/ vietų skaičius pagal šį pasiūlymą yra ribotas


nuo 3799 EURi