MALDYVAI

Kraštovaizdis tarsi iš atvirukų, nuostabūs koralų rifai, turkio spalvos vanduo, pasakiški paplūdimiai su minkštu smėliu bei prabangūs viešbučiai su nameliais ant vandens - tai Maldyvai!

maldives g21dfd3e6e 640

Nuotrauka: David Mark iš Pixabay

Kai kurių archeologų nuomone, Maldyvai žinomi nuo maždaug 2000 m. prieš Kristų, nes juose susikirsdavo senovės civilizacijų - egiptiečių, romėnų, Mesopotamijos pirklių - prekybos keliai. Spėjama, kad priešistoriniais laikais Maldyvuose gyveno dravidų gentys iš Keralos (Indijos).

Maždaug III a. prieš Kristų salas pasiekė budizmas. Legenda byloja, kad V a. Sinhalos princas Koimale ir jo žmona, Šri Lankos karaliaus dukra, užplaukė ant seklumos ir čia įkūrė karalystę.

1153 m. Maldyvų Mėnulio dinastijos vadovas priėmė islamą ir tapo pirmuoju sultonu. Iš viso salą valdė šešios musulmoniškos dinastijos. O islamas iki šiol yra valstybinė religija.

1158-aisiais salas užėmė portugalai, bet po 15 metų juos išvijo tuometis sultanas Muhammadas Thakurufaras Al-Azamas, kuris laikomas šalies didvyriu.

1887 - 1965 m. salos buvo britų prorektoratas, nuo 1953 m. - respublika, tačiau visą tą laiką išliko nepriklausomas musulmonų sultonatas.

1965 m. Maldyvai atgavo nepriklausomybę nuo britų. Sultonai dar vadovavo trejus metus, o 1968-aisiais šalis tapo Maldyvų Respublika.

Maldyvų salų turizmo infrastruktūra yra unikali - čia nėra smarkiai išplėtotų turistinių zonų ir triukšmingų kurortų. Viešbučių gausa visame salyne - didesnėse salose gali būti įsikūrę net keletas, o mažesnėse dažniausiai yra vos viešbutis, kurio teritorija driekiasi per visą salą. Turizmas Maldyvuose plėtojamas taip, kad būtų išsaugotas didžiausias šalies turtas - natūralus gamtos grožis, mėlynas vandenynas, smulkaus baltojo smėlio paplūdimiai ir švarus oras. Dėl šios priežasties šalyje nėra aukštų pastatų - viešbučiai primena vasarnamius. Be to, daugelis jų siūlo apgyvendinimą ir nedidelėse nendrėmis dengtose trobelėse, pastatytose ant polių tiesiai virš vandens. 

Dėl didelės paklausos turizmas Maldyvuose yra gana sparčiai plėtojamas ir čia įkurta daugybė tarptautiniams tinklams priklausančių viešbučių, dažniausiai prabangių ir orientuotų į išskirtinio poilsio pageidaujančius klientus. Salose yra ir ekonomiškesnių viešbučių bei apgyvendinimo vietų ieškantiems pigesnio ir paprastesnio atostogų varianto. Dėl savo specifikos Maldyvai rekomenduojami romantikos ir ramaus poilsio trokštantiems poilsiautojams, taip pat vandens pramogų mėgėjams. 

Svarbu žinoti, kad registruojantis Maldyvų viešbučiuose turistams gali tekti sumokėti užstatą už juose teikiamas papildomas paslaugas. Priklausomai nuo viešbučio, užstatas turi būti mokamas kredito kortele arba grynaisiais pinigais. 

Šiltas vėjas, skaidrus smaragdinis jūros vanduo, minkštas baltasis smėlis palmių pavėsyje - Maldyvuose būtina skirti laiko sau ir tiesiog mėgautis pačios gamtos garantuojamu poilsiu. 

Net jei anksčiau neteko nardyti, gausus ir įvairus Maldyvų pakrančių povandeninis pasaulis - rifai, spalvingi koralai ir įvairiausių rūšių žuvys - yra vienas stebuklų, kuriuos būtina pamatyti savo akimis. Galima leistis net į nardymo išvyką arba rinktis temines ryklių ir banginių stebėjimo, žvejybos, plaukiojimo banglentėmis pramogas. 

Maldyvai yra musulmoniška šalis, tad švenčių datas lemia Mėnulio kalendorius. Nacionalinė diena švenčiama su paradais ir pasirodymais, ji paprastai vyksta vasario arba kovo mėnesiais. Panašiai švenčiama ir Nepriklausomybės diena liepos 26-ąją. Pasibaigus ramadanui, salose vyksta Eid festivalis. 

 PAGRINDINIAI KURORTAI

MAFUŠIS

Maafushi - vietinių gyventojų apgyvendinta sala Kaafu atole. Saloje yra labai saugu. Vietiniai žmonės visiškai neįkyrūs, nusikalstamumo čia visiškai nėra. Čia gyvena 3000 gyventojų. Salos ilgis vos 1,2 km, o plotis - 500 metrų. Maldyvuose vietinėse salose nerasite alkoholinių gėrimų. Šioje saloje susipažinsite su tikruoju maldyviečių gyvenimu ir įpročiais. 

EMBUDAS

Tai labai graži sala, kuri vilioja įspūdingu koraliniu rifu ir aplink žaliuojančia gamta. Ši sala puikiai tinkama paviršiniam nardymui. Keliautojai čia gali pasijusti tarsi džiunglėse. Turistų čia nedaug, jų patekimas į salą yra labai ribotas, todėl čia vyrauja ramybė.

FIHALHOHIS

Fihalholio kurortas įsikūręs nuostabioje privačioje salelėje, apie 28 km nuo Male oro uosto. Tai kurortas, turintis gražų koralinį rifą, galintis pasigirti plačiu smėlio paplūdimiu ir saloje išsidėsčiusiais namukais. Atsotogaujant saloje rekomenduojama išbandyti paviršinį nardymą su kauke ir vamzdeliu. Kurorte galima rasti viską, ko reikia geram ir maloniam poilsiui, kasdien grožėtis krištolo skaidrumo vandenynu bei balto smėlio paplūdimiais, pasimėgauti SPA malonumais, išbandyti vandens sporto pramogas, pamatyti spalvingą povandeninį pasaulį.

BODUFINOLAS

Bodufinolas, dar kitaip vadinama malonumų sala, turi milžinišką lagūną ir jungiasi su dviem mažesnėmis, negyvenamomis salomis, kurias atoslūgio metu galima pasiekti pėsčiomis. 

NALAGURAIDAS

Nalaguraido sala yra pagrindinis pietų Ari atolo Maldyvuose traukos objektas. Sala yra žinoma dėl savo vaizdingos aplinkos ir gamtos grožio. Šią salą labai dažnai renkasi romantikos ieškančios poros, norinčios praleisti savo "medaus mėnesį".

 

DĖL GALIMŲ KELIONĖS DATŲ IR TRUKMĖS SKAMBINKITE ARBA RAŠYKITE MUMS

Informaciją dėl saugumo reikalavimų vykstantiems į Maldyvus galite rasti čia