MEKSIKA

Viena lankomiausių pasaulio šalių Meksika yra žodžiais nenupasakojamas planetos perlas. Šios didingos šalies kultūra ir istorija tokia įspūdinga, kad ji patenka į viso pasaulio ketvertuką valstybių, turinčių daugiausia į UNESCO paveldo sąrašą įtrauktų kraštovaizdžių. Didžiulė Meksikos teritorija driekiasi per visus Šiaurės Amerikos žemyno pietus, nuo Ramiojo vandenyno vakaruose iki Atlanto rytuose. Šalis pagal plotą yra 13-a didžiausia pasaulyje, tad natūralu, kad įvairovė čia įspūdinga - nuo dykumų, atogrąžų džiunglių iki milijoninių miestų, ugnikalnių ir snieguotų viršūnių. Meksika įvardijama kaip viena šalių, kur didžiausia biologinė įvairovė Žemėje. Šalis suskirstyta į 31 regioną, iš kurių turistai itin pamėgę įsikūrusius pakrantėse. Meksika yra įspūdingų kultūros paminklų namai. Vien ko vertos Čičen Icos piramidės, įvardijamos vienu naujųjų pasaulio stebuklų, Teotihuakanas - actekų miestas, gražieji Tulumo griuvėsiai rytų pakrantėje ar archeologijos lobynas Palenkėje, į kurį plūsta turistai iš viso pasaulio. O kur dar saviti miestai, gausybė festivalių ištisus metus ir unikalūs kaimeliai su charizmatiškaisiais vietiniais. Kultūrinė, istorinė ir gamtos įvairovė Meksikoje tiesiog įspūdinga. Tekila, kaktusai, aštrus maistas, per kraštus besiliejantis vietinių temperamentas, sombrerai ir senosios majų piramidės - tai tik keletas populiarių šios ypatingos šalies atributų. Tik įkėlus koją į šią žemę, nuostabus jos grožis ir kultūriniai ypatumai atsivers visu gražumu, nuolat vers aikčioti iš nuostabos ir paliks neišdildomų įspūdžių visam gyvenimui.

 Meksika

Nuotrauka: Joaquín EnríquezPixabay 

Prie nuostabios Atlanto vandenyno pakrantės nusidriekęs Kankūnas ir šalia esantis Rivjeros Majos regionas yra įspūdingo grožio Karibų kraštas. Tai ypač kaitrios saulės, tobulų bangų, fantastiško koralų rifo ir gamtos stebuklų kampelis, kasmet priviliojantis milijonus turistų. Šalia įspūdingų kraštovaizdžių glaudžiasi pasaulinio lygio restoranai, prašmatnūs viešbučiai ir išskirtines naktinio gyvenimo pramogas siūlantys barai bei klubai.

KANKŪNAS

Bene lankomiausias kurortas visoje Meksikoje, į kurį kasmet plūsta poilsiautojai iš visų pasaulio kampelių. Jį ypač mėgsta amerikiečiai, kanadiečiai ir europiečiai. Jukatano pusiasalyje esantis miestas įsikūręs fantastiškoje vietoje - šalia išsvajotos Karibų jūros ir jos baltų paplūdimių juostos. Čia netruko išsiplėtoti puiki viešbučių ir paslaugų infrastruktūra - ji puikiai priderinta prie autentiško vietos gyvenimo ir įspūdingų lankytinų vietų. Jukatano pusiasalyje, netoli šio miesto, yra itin daug įspūdingų istorinių paminklų, kultūros stebuklų ir nepakartojamų gamtos kampelių, Kankūną dėl išskirtinio grožio savo ypatingai šventei dažnai renkasi jaunavedžiai, daug porų atvyksta ir kopinėti medaus, dar kiti sako važiuojantys čia praleisti įspūdingiausių gyvenime atostogų. Visokiausių poreikių keliautojus visad džiuginantis Kankūnas yra pasidalijęs į viešbučių zoną Zona Hotelera ir senamiestį, kur dažniausiai ir apsistoja turistai.

Zona Hotelera - tai šurmulingojo Kankūno kurorto dalis, esanti gražioje siaurutėje paplūdimių juostoje, tačiau visiškai netoli miesto centro. Baltutėlio smėlio ruože išsirikiavę viešbučiai, siūlantys "viskas įskaičiuota" poilsį. Čia gausu įvairiausių šalių virtuvę siūlančių restoranų, patogiai stūksančių prie pat tobulų paplūdimių. Visiškai šalia ir garsusis povandeninis meno muziejus, kuriame skulptūros draugauja su įspūdingu vietos vandens pasauliu. Nuo čia pat esančio Kankūno apžvalgos bokšto išvysite ir kerinčius miesto vaizdus. Viešbučių zona taip pat garsėja gausybe pasaulinio lygio prekybos tinklų ir išskirtiniu naktiniu gyvenimu, kviečiančiu tiek į jaukius barus, tiek į triukšmingus salsos klubus.

Kankūno senamiestis yra puiki vieta apsistoti tiems, kurie nori būti arčiau autentiško meksikiečių gyvenimo. Šurmulingas miestas gana nedidelis ir labai jaukus. Čia gausu gražių meksikietiškų tradicinių pastatų, istorinių statinių ir charizmatiškų skverelių. Itin smagu pasivakščioti gatvelėmis ir užsukti į vietos parduotuvėles ar kavinukes, kurių čia išties daug. Būtina apsilankyti ir vietos turguje, kuriame rasite viską, ko tik geidža širdis. Patogu tai, kad apsistoję šioje kurorto dalyje būsite ne tik miesto širdyje, tačiau ir visiškai greta tobulo baltutėlio paplūdimio bei smaragdinės Karibų jūros.

RIVJERA MAJOS REGIONAS

Šis regionas ne vienus metus įvairiuose pasaulio turizmo apdovanojimuose skina laurus. Daugiausia poilsiautojų šį šalies regioną renkasi dėl itin puikių vandens pramogų, ypač paviršinio ir giluminio nardymo. Šalia šios pakrantės itin skaidriame ir šiltame vandenyje nusidriekęs fantastiško grožio koralų rifas, kuris yra galybės jūrų gyvūnų namai. Čia tikrai pamatysite įvairiausių spalvotų žuvelių, sparnais mosuojančių rajų ir net bangininių ryklių. Vandens pramogos siūlomos ne tik idealaus baltumo paplūdimiuose, bet ir upių suformuotose lagūnose, kuriose pasiplaukiojimas įsimena ilgam. Rivjera Maja didžiuojasi turėdama majų griuvėsių kompleksą Tulume, nuostabią atogrąžų gamtą, šurmulingų miestų ir gražuolių salų visai šalia pakrantės. Šis regionas ne veltui yra viena populiariausių keliautojų iš viso pasaulio krypčių, nes čia ne tik patogu susipažinti su unikalia meksikietiška kultūra, tačiau ir itin kokybiškai praleisti laisvalaikį. Rivjera Maja didžiuojasi ir vienais geriausių golfo aikštynų pasaulyje.

Netoli Kankūno, vos už 55 km nuo oro uosto, Plaja del Karmenas glaudžiasi prie pasakiškos Karibų jūros pakrantės. Tai vienas populiariausių kurortų itin mėgstamas poilsiautojų, kurie ieško švarutėlių baltų paplūdimių, smaragdinio vandens ir jaukaus miesto šurmulio netoliese. Nardytojai čia traukia pažiūrėti gražiojo koralų rifo, vandens sporto mėgėjai - skrieti per bangas banglente ar vėjo aitvarais. Mėgstantys tingų poilsį džiaugiasi tobulu laiku nuostabiame paplūdimyje, romantiškais pasivaikščiojimais pajūrio promenada, kurioje išsirikiavę gausybė parduotuvėlių, restoranų ir viešbutukų. Iš šio kurorto itin patogu nuvykti į bet kurią Rivjera Majos vietą ir susipažinti su unikalia Meksikos kultūra.

 

DĖL GALIMŲ KELIONĖS DATŲ IR TRUKMĖS SKAMBINKITE ARBA RAŠYKITE MUMS

Informaciją dėl saugumo reikalavimų vykstantiems į Meksiką galite rasti čia