KUBA

Žodis "Kuba" - kaip burnoje tirpstantis cukranendrių sirupas. Ilgą laiką buvusi uždara komunistinė šalis, dabar Kuba įsileidžia vis daugiau turistų ir suteikia jiems galimybę pažinti praeityje užkonservuotą rojaus kampelį, kuris išsiskiria nuoširdžiais žmonėmis ir pasakiška gamta. Geresnį poilsį prie jūros, nei keliaujant Kuboje, sunku rasti kur nors kitur pasaulyje. Karibų jūros šilumą sugerianti sala gali pasigirti įvairia gamta ir koralų rifais. Atostogos Kuboje išsiskiria vietos žmonių tradicijomis ir maloniu bendravimu. Kuboje gausu nuoširdžių akių, baltų šypsenų, gyvos muzikos, salsos šokių ir kubietiško romo - tai kiekvieno keliautojo atostogas gali užkrėsti gera nuotaika.

 Kuba

Nuotrauka: SweetMellowChillPixabay

Būdami Kuboje:

  • Pasivaikščiokite po kolonijine dvasia persmelktus miestus ir pastebėkite vietinių gyvenimą. Čia dar itin ryškūs autoritarinio režimo randai.
  • Atraskite įspūdingą Kubos gamtą - nuo žaliuojančių kalnų iki mangrovių miškų. Kriokliai, fantastiški paplūdimiai, atogražų miškai, unikalios kalvos, olos ir daugybė kitų grožybių Jus užburs.
  • Pasimėgaukite rojaus vardo vertais paplūdimiais ir akinamo žydrumo Karibų jūra. Leiskitės nubučiuojami kaitrios saulės ir kibinami bangų.
  • Susipažinkite su egzotiška vietos gyvūnija, kuri savo žavesį atskleidžia tiek laukinėje gamtoje, tiek puikiuose zoologijos soduose.
  • Išragaukite išradingą ir spalvingą kubietišką virtuvę. Čia tikrai rasite patiekalų, kurių anksčiau nė neteko sapnuoti.
  • Pasinerkite į siautulingą salsos šėlsmą skambiuose vietos klubuose ir diskotekose, kurių čia gausu kiekviename miestelyje.
  • Įtraukite draugišką kubieitško cigaro dūmą. Juos vietiniai gamina su didele meile ir pagarba tradicijoms.
  • Pabendraukite su mielais vietiniais. Jie itin draugiški provincijoje ir atokesniuose kaimeliuose, į kuriuos rečiau užsuka turistai.

 KUBOS KURORTAI

Kuba - didelė sala, jūroje nusidriekusi net 1200 km. Tai viena labiausiai intriguojančių pasaulio valstybių. Fantastiškas klimatas, baltojo smėlio ir skaidrios šiltos Karibų jūros paplūdimiai, autentikos persunkta Havana, senoviniai automobiliai, salsa, cigarai, romas ir socialistinis autoritarinis šalies režimas prisidėjo prie Kubos išskirtinumo ir autentiškumo.

Kuba - tai fantastiškos gamtos šalis, kurioje gausu žaliuojančių kalnų, miškų bei slėnių. Saloje daug parkų, augalija apsuptų kalnų, uolų, krioklių, upių ir ežerų. Neapsakomai daug ir įstabių jūros pakrantės vietų, kur žydras vanduo susilieja su akinančiais paplūdimiais. Kubą supa jūrų biosferos rezervatai, mangrovių miškai, koralų rifai, čia yra puikių vietų žuvims stebėti ir žvejoti.

Ątogražų klimatas taip pat idealiai tinka atostogauti Kuboje. Temperatūra čia svyruoja apie 26 laipsnius šilumos ir nuolat šviečia saulė. Nuo gruodžio iki balandžio didžiausia tikimybė išvengti lietaus, lepins maloni šiluma, o ne vargins alinantis karštis.

VARADERAS

Vienas populiariausių kurortų Kuboje ir net visame Karibų jūros regione. Siauručiame kyšulyje įsikūręs kurortas poilsiautojus džiugina fantastiškais 21 km ilgio paplūdimiais ir krištoliniu vandeniu. Dar vienas Varadero pranašumas - šis kurortas įsikūręs palyginti netoli sostinės. Varaderas pastaraisiais metais sparčiai plečiasi ir prisideda prie visos Kubos ekonomikos. Kurortinėje zonoje šalia puikių baltojo smėlio paplūdimių yra daugiau nei 60 ant jūros krantos įsikūrusių viešbučių. Visi siūlo "viskas įskaičiuota" maitinimą.

Kiekvienais metais kurorte atsiranda vis daugiau vandens pramogų - nuo populiarių jėgos aitvarų iki nardymo koralų rifuose, nuo žvejybos iki pasipliaukiojimų buriniais laivais.

Pats Varadero miestelis gal ir stokoja istorinės dvasios, tačiau jame yra muziejų ir galerijų, linskmybių vietų, barų ir kavinių, suvenyrų parduotuvių ir cigarų bei romo krautuvėlių. Čia atrasite kubietišką virtuvę, salsos šokius, kabaretą, diskotekas ar tiesiog ramią rojaus vietelę paplūdimyje tarp palmių.

Gamtos mylėtojai netoli Varadero galės leistis pėsčiomis žaliuojančiais džiunglių takais, rinktis ekskursiją į urvus ir olas. Varadere yra ir vienas iš dviejų Kubos golfo klubų, kur galėsite pasimokyti žaisti šį žaidimą.

 

DĖL GALIMŲ KELIONĖS DATŲ IR TRUKMĖS SKAMBINKITE ARBA RAŠYKITE MUMS

Informaciją dėl saugumo reikalavimų vykstantiems į Kubą galite rasti čia