MAURICIJUS

Indijos vandenyne, netoli Pietų Afrikos krantų, lyg žalsvas karoliukas įsikūrusi Mauricijaus sala, kurios krantus skalauja skaidrios jūros paplūdimiai, garsėjantys juodos lavos ir balto smėlio kontrastais. Tai itin populiari medaus mėnesio kryptis, tačiau Mauricijų verta aplankyti ne tik jaunavedžiams, bet ir tiems, kurie jaučiasi nusipelnę visaverčio, egzotiško poilsio.

 Mauricijus

Nuotrauka: Elias ObernostererPixabay

Mauricijus tai salų valstybė, esanti Indijos vandenyne. Vulkaninės kilmės sala yra apie 900 kilometrų nutolusi nuo Madagaskaro, todėl greičiausias ir patikimiausias būdas pasiekti šią salą yra keliaujant lėktuvu. Nors tarptautinis Mauricijaus oro uostas įsikūręs pietrytinėje salos dalyje, tačiau dėl salos mažumo nesunkiai pasieksite ir kitas salos dalis. Pavyzdžiui, iki Mauricijaus sostinės Port Luiso, esančio kitame salos gale, vos valanda kelio.

Viena mažiausių Afrikos valstybių yra tikras rojaus kampelis, kuris keliaujančius į Mauricijų džiugina ne tik prabangių viešbučių gausa, aukšto lygio aptarnavimo kokybe, bet ir puikiu klimatu, žavingu kraštovaizdžiu, idiliškomis pakrantėmis ir labiausiai - povandeninio pasaulio lobynais.

RYTINĖ PAKRANTĖ

Jei keliaudami atostogauti norite išvysti tikrą atviruko vertą Mauricijaus vaizdą, verta rinktis mažiau populiarią rytinę salos pusę. Čia rasite ilgus paplūdimius, žydrą jūrą, viešbučius ir kurortus, kuriuos vis dažniau pasirenka žymūs žmonės. Ši dalis taip pat yra ir labiausiai vėjuota pakrantė, o tai reiškia, kad vasarą džiugins karštą dieną prapučiantis gaivinantis vėjelis, o žiemą akis džiugins burlenčių ir banglenčių entuziastai skrodžiantys per Indijos vandenyno bangas. Šioje pakrantėje įsikūręs vieną ilgiausių balto smėlio paplūdimių, apie 10 km ilgio, glaudžiantis Bel Mar kurortas, kuris tinka ramiam poilsiui, atsipalaidavimui, romantiškam laikui dviese, ar visos šeimos atostogoms. Šio kurorto paplūdimys direkiasi iki pat Tru Du Duso miestelio, kuris pasižymi idiliška ir vaizdinga vieta, kur atsiskleidžia tikrasis pietinės Mauricijaus pakrantės žavesys. Atostogaujant čia galima pasijusti tarsi nukeliavus į praeitį - seni žvejai iš jūros traukiantys tinklus, moterys ant galvų nešančios krepšius pilnus gėrybių, spalvoti mediniai bei akmenininiai pastatai. Kurortas labai gerai pritaikytas įvairiems turistų poreikiams - prekybos centrai, kavinės, geras susisiekimas su kitomis salos dalimis, visai šalia esančios džiunglės, modernūs viešbučiai, įsikūrę prie pat vandenyno, ar spalvingi ir originalūs apartamentai, įsikūrę arčiau centro.

ŠIAURINĖ PAKRANTĖ

Šiaurinė salos dalis, turinti daugybę balto smėlio paplūdimių ir dar daugiau saulėtų dienų nei bet kur kitur Mauricijuje, yra labiausiai turistų lankoma salos dalis. Pagrindinis veiksmas vyksta šiaurės vakarinėje pakrantėje, kurios centre yra linksmasis Grand Bė kurortas, kuris pasižymi geriausiu naktiniu gyvenimu visoje saloje. Nepaisant galimybės čia atostogauti pašėlusiai ir aktyviai, visgi dauguma žmonių renkasi tiesiog poilsį balto smėlio paplūdimiuose, kur gali stebėti vietinių žvejų kasdienybę. Vos keli kilometrai į pietvakarius nuo Grand Bė kurorto, įsikūręs Tru o Bišo miestelis garsėja vienu geriausių paplūdimių esančių Mauricijuje. Balto smėlio paplūdimio ilgis siekia apie 2 km, jį saugo nuostabus koralinis rifas, kuris vietomis siekia ir patį paplūdimį, dėl to tai puiki vieta paviršiniam nardymui. Šis paplūdimys taip pat mėgstamas ir ramaus poilsio mėgėjų, atostogaujantiems su šeima. Vakarais kurortas poilsiautojus lepina nepamirštamais saulėlydžio vaizdais. Kitas, ne ką mažiau intriguojantis paplūdimys - Mon Šauzi, įsikūręs apie 4 km į pietvakarius nuo Grand Bė kurorto. Beveik 3 km ilgio Mon Šuazi paplūdimys su balto smėlio vingiais išsidėsčiusiais aplink visą pakrantę ir turkio spalvos vandenynu sukuria idiliškos įlankos vaizdą. Apie 20 min kelio su mašina nuo Grand Bė įsikūręs Balaklavos kurortas, kuris laikomas viena geriausių vietų apsistoti Mauricijuje. Čia atostogautojus vilioja nuostabūs vieši paplūdimiai.

PIETINĖ PAKRANTĖ

Pietinę salos dalį sudaro pats įspūdingiausias kraštovaizdis visame Mauricijuje - nuo pietvakariuose esančio Juodosios upės tarpeklio nacionalinio parko intakų iki Bel Ombro kurorto, labiausiai išsivysčiusio pietinės dalies kuroto. Mauricijaus pietūs yra pati autentiškiausia salos dalis, kurioje gausu tradcinių žvejų kaimelių, kuriuose kasdieninis laimikis vis dar sugaunamas pasitelkiant medines pirogas, iš medinių namų girdėti tradicinė sega muzika.

Vos 11 km nuo Mauriciaus oro uosto, pietvakarinėje salos dalyje įsikūręs Blu Bėjaus kurortas yra viena gražiausių ir populiariausių vietų maudynėms, tikras rojus plaukimo, nardymo bei banglenčių mėgėjams. Šioje vietoje rekomenduojama išsinuomoti laivą su stikliniu dugnu ir pamatyti ypatingus koralinius rifus esančius šioje įlankoje. Kurortas tinka atostogauti su šeimomis ir norintiems romantiško poilsio. Kitoje pusėje, pietrytinėje dalyje įsikūręs Le Morno kurortas, kurį juosia įspūdingi kalnai, iškylantys iš to paties pavadinimo pusiasalio centre. Palei 4 km ilgo pusiasalio pakrantę susitelkę keli geriausi šalies paplūdimiai, o šalia rikiuojasi prabangūs viešbučiai. Čia rasite, turbūt, idiliškiausią Mauricijaus paplūdimį, nusidriekusį 5 km palei žydrąją pakrantę. Šiame kurorte siūloma didelė įvairovė pramogų - nuo saulės vonių nuostabiuose paplūdimiuose, iki kopimo į kalnus ar pasipliaukiojimo su delfinais.

VAKARINĖ PAKRANTĖ

Vakarinė pakrantė, dar dažnai pavadinama saulėlydžių pakrante, pasižymi balto smėlio paplūdimiais ir įspūdingais kalnų vaizdais. Nors ši salos dalis nepasižymi naktiniu gyvenimu, kaip šiaurinėje dalyje esantys kurortai, tačiau vakarinė pakrantė yra kur kas egzotiškesnė. Keliaujant vingiuotais keliukais galima pamatyti balto smėlio įlankas, tradicinius kreolų kaimus. Legendinis 7-ojo dešimtmečio banglenčių taškas, linksmas pajūrio miestelis Flik an Flak dabar labiau žinomas dėl delfinų, kurie kiekvieną rytą lankosi įlankoje. Šią vietą dažnai renkasi šeimos su vaikais ir nardymo entuziastai. Netoliese esantis Tamarino kurortas, kurį verta aplankyti vien dėl įspūdingos panoramos, kurioje susijungia Tamarino paplūdimys, įlanka ir Juodosios upės kalnų masyvas. Paplūdimys padengtas minkštu smėliu, sumaišytu su mažais akmenukais. Pakrantės vanduo yra skaidrus, be akmenų ar jūros ežių, tad galima ramiai maudytis ir nebijoti susižeisti. Tamarino įlanka garsėja tarp banglentininkų, nes čia vidutinis bangų aukštis yra apie 1 metrą ir būtent toks aukštis tinkamas banglenčių ir burlenčių sportui.

MAJEBURAS (ŽERONIMO KYŠULYS)

Autentiškas, mažas, ramus pakrantės miestelis pietrytinėje Mauricijaus dalyje, vos 10 km nuo tarptautinio uosto. Kurortas keliautojus labiausiai žavi prancūzų, danų ir kreolų architektūrniu palikimu, bei salos kolonijinę istoriją menančiais muziejais. Poilsiaujant čia galima pajausti tikrąją Mauricijaus dvasią, neatsiejamą nuo žvejybos, šurmuliuojančių turgelių bei vietininių užkandinių, tiekiančų šviežią gatvės maistą.

Majeburas įsikūręs visai šalia oro uosto, bei didžiausios lagūnos saloje, todėl čia itin populiarios išvykos laivu. Puiki kurorto lokacija leidžia turistams lengvai pasiekti tiek salos sostinę, tiek kitus žymius objektus. Atostogų metu be istorinių muziejų būtina aplankyti kassavaitinį miestelio turgų, pirkėjų laukiantį kiekvieną pirmadienį, bei išbandyti vandens sportą netoliese esančiuose paplūdimiuose.

DĖL GALIMŲ KELIONĖS DATŲ IR TRUKMĖS SKAMBINKITE ARBA RAŠYKITE MUMS

Informaciją dėl saugumo reikalavimų vykstantiems į Mauricijų galite rasti čia