JUNGTINIAI ARABŲ EMYRATAI

Arabijos dykumoje esantys Jungtiniai Arabų Emyratai labiau primena fantastinį filmą nei realybę. Kelionė į Jungtinius Arabų Emyratus primins kelionę į žmonijos ateitį. JAE visame pasaulyje garsina du dideli šalies miestai - Dubajus ir Abu Dabis. Kelionėje po Dubajų išvysite aukščiausius ir moderniausius dangoraižius, patirsite kvapą gniaužiančias pramogas ir užsuksite į įspūdingas linksmybių vietas. JAE pakrantėje driekiasi baltojo smėlio paplūdimiai, skalaujami šiltos jūros. Šalis neprarado savo tradicijų ir islamiškos kultūros, bet joje jau daug parduotuvių spindesio, naujovių ir neįtikėtinų sprendimų. Keliaudami po JAE neišvengiamai akis į akį susidursite su bekrašte dykuma, išvysite jos oazes.

Dubajus

Nuotrauka: Olga OzikPixabay

Šios egzotiškos ir modernios valstybės miestai apgaubti tviskančia rytietiška prabanga ir šiuolaikišku modernumu, kuris puikiai dera su puoselėjama arabų kultūra ir papročiais. Smėlynuose iškilę neįtikėtinos architektūros miestai yra lyg stebuklas, viso pasaulio turistus traukiantis ne mažiau nei didingosios Gizos piramidės, antikos rūmų grožis ar pusiaujo džiunglių egzotika. Ir šis stebuklas - mums prieš akis. Turbūt nėra pasaulyje kitos taip greitai atsinaujinančios ir besikeičiančios šalies - kasdien čia atidaroma naujų prašmatnių viešbučių ir prekybos centrų, kasmet nusidriekia naujų magistralių juostų, sužaliuoja naujų golfo laukų ir pastatoma naujų atrakcionų parkų.

  • Šalis pažabojo dykumą ir jos prieigas pavertė moderniausiomis pasaulyje oazėmis, kur karaliauja ypatinga prabanga.
  • Turtinga šalies istorija ir gausybė puikių meno bei kultūros objektų, kuriuos itin vertina pasaulio intelektualai.
  • Arabiška kultūra ir tradicijos, kurios visu grožiu atsiskleidžia šioje savo unikalumą itin saugančioje šalyje.
  • Visad karaliaujanti vasara. JAE kasdien šviečia ir šypsosi saulė - tai garantuoja tobulas atostogas.
  • Aukščiausią pasaulio pastatą, įspūdingiausius fontanus, dirbtines salas ir daugybę kitų "-iausių" pasaulyje objektų turintis bei kuriantis Dubajus.
  • Smagiausios dykumos pramogos, rengiamos tik laikantis aukščiausios kokybės standartų.
  • Itin pagarbūs ir mandagūs vietiniai, kurie jus apgaubs maloniu svetingumu.
  • Skonių ir aromatų gausi virtuvė, kur geriausiai atsiskleidžia arabiškos kulinarijos stebuklai.

 

ABU DABIS

JAE sostinė dažnai tiesiog tapatinama su Dubajumi. Ir nors abu šie miestai panašūs savo blizgesiu, jie gana skirtingi. Abu Dabio emyratas yra didžiausias ir turtingiausias iš visų JAE. Čia turistų laukia platus pramogų pasirinkimas. Miestą supa salos ir daugybė puikių paplūdimių. Abu Dabyje sparčiai kyla dangoraižiai, prašmatnūs prekybos centrai ir linksmybių vietos. Visame pasaulyje garsi ir Abu Dabyje esanti Šeicho Zaido didžioji mečetė, kuri tapo vienu labiausiai atpažįstamų Arabijos pusiasalio architektūros stebuklų.

Mieste daug muziejų, kultūros centrų ir istorijos paveldo. Vienas naujausių miesto projektų - Abu Dabio Luvro menų ir civilizacijų muziejus. Tai vienas didžiausių ir inovatyviausių muziejų visame Arabų pusiasalyje.

Žavesio miestui suteikia ir šalia esantis salynas, kurio vienos salos užžėlusios mangrovių miškais, kitos pritaikytos poilsiui ir laisvalaikiui.

Jasos sala Abu Dabyje - dar vienas garsus projektas, pavertęs salą laisvalaikio, prekybos ir pramogų centru. Čia įrengta F-1 lenktynių trasa "Ferrari" automobilių pasaulis, vandens pramogų parkas, vienas geriausių golfo aikštynų pasaulyje.

Galiausiai Abu Dabis sužavi baltojo smėlio paplūdimiais. Vieni Abu Dabio paplūdimiai driekiasi palei ištaigingus dangoraižių kvartalus ir prabangias pramogų zonas, kituose atrasite tikrą arabišką autentiką, dykumų ramybę ar vandens sporto pramogų gausą. Šiame mieste sau paplūdimį atras kiekvienas.

 

DUBAJUS

Vienas reikšmingiausių JAE emyratų, mėgstamiausias turistų, vadinamas Persijos įlankos perlu. Tai aukso ir pirkėjų miestas, Artimųjų Rytų prekybos sostinė. Dubajus pasitiks švariais, erdviais smėlio paplūdimiais ir šilta turkio spalvos jūra. Aktyvaus poilsio gerbėjai gali išbandyti įvairių rūšių vandens sportą. Daugelyje pakrančių viešbučių yra teniso ir sieninio aikštynai, sveikatingumo bei jūros terapijos centrai. Dubajuje yra ir unikalūs golfo laukai, atitinkantys tarptautinius čempionatų reikalavimus. Pasiilgusiems žiemos įrengtos čiuožyklos ir dengta nusileidimo trasa slidininkams.

14 km ilgio įlanka dalija Dubajų į dvi dalis - senąjį Dubajų (Deirą) ir naująjį Dubajų. Deiros rajonas laikomas Dubajaus emyrato pradžia ir istoriniu centru. Deiroje gausu kontrastų - greta vietos parduotuvėlių ir kavinukių įsikūrę prekybos ir verslo centrai bei miesto tipo viešbučiai, kuriuos nuo jūros skiria nemažas atstumas.

Kitoje įlankos pusėje esančio Dubajaus Naujamiesčio centras neabejotinai yra aukščiausias pasaulio pastatas - Burdž Chalifa (Burj Khalifa). Naujamiestis - tai tarsi Dubajaus širdis ir pagrindinis turistų traukos centras, garsėjantis didžiausiu ir prabangiausiu prekybos centru "Dubai Mall", milžinišku akvariumu, čiuožykla, prekybos ir verslo centrais, restoranais ir, žinoma, aukščiausiais pasaulyje šokančiais fontanais.

Netoli Naujamiesčio driekiasi Bur Dubajaus rajonas - tarsi tiltas iš senojo į naująjį Dubajų, ir Šeicho Zaido Kelio rajonas - dangoraižių kvartalai, dažnai vadinami Dubajaus Manhatanu.

Džumeira - tai kurortinė pakrantės zona, kur pakaitomis su šeichų vilomis įsikūrę patys prabangiausi viešbučiai ir įmantriausi architektūros statiniai, vienas tokių - garsusis viešbutis "Burj Al Arab". Dauguma Džumeiros viešbučių yra ant jūros kranto, tad juose galima mėgautis ne tik aukščiausios kokybės paslaugomis, bet ir puikiais smėlio paplūdimiais. Džumeiros pakrantę vainikuoja Džumeiros Palmė - milžiniška prabanga alsuojanti dirbtinė sala.

Modernus Marinos rajonas - tai tarsi antrasis naujojo Dubajaus centras, besipuikuojantis dangoraižiais, dirbtiniais ežerais ir kanalais, jachtų uostais, iš čia vykdomi kruizai upe. Marinos viešbučiai - miesto tipo, ne pernelyg nutolę ir nuo promenados, ir nuo jūros.

Šalia Marinos, kiek toliau nuo jūros, driekiasi modernieji Dubajaus rajonai - Al Barša ir Tekomas. Al Baršai pradžią davė milžiniškas prekybos centras "Mall of Emyrates". Aplinkui kilo modernūs prabangių gyvenamųjų namų ir miesto tipo viešbučių kvartalai, įrengtos dirbtinės slidinėjimo trasos. Tekomas - tai tarsi Al Baršos tęsinys, kur modernios architektūros viešbučiai maloniai nustebins kainos ir kokybės santykiu. Susisiekimas su Marina yra puikus - tiek metro, tiek taksi užtruks apie 10-15 minučių.

 

ŠARDŽA

Tai trečias pagal dydį šalies emyratas, kuriame galėsite pajusti Artimųjų Rytų atmosferą. Šardža turi 16 km ilgio pakrantę palei Persijos įlanką. Nuo neatmenamų laikų Šardža buvo vienas turtingiausių regiono miestų. Dabar tai modernus miestas, apsuptas beribės dykumos ir turintis didžiulį istorinį palikimą. Vienas labiausiai žavinčių šio emyrato vaizdų - Halido lagūnos viduryje esantis 100 m aukščio fontanas, vaizduojantis naftos srovę, atnešusią šaliai neregėtus turtus ir gerovę. 1998-aisiais Šardža UNESCO buvo pripažinta arabų pasaulio kultūros sostine. Daugybę muziejų, arabiško stiliaus architektūros pastatų byloja apie arabų dėmesį savo šalies kultūrai.

Šardžos emyratas - islamiškos kultūros puoselėtojas moderniame šalies kontekste. Siekiant išlaikyti arabišką dvasią, visame emyrate uždrausta parduoti ir vartoti alkoholinius gėrimus. Viešoje erdvėje alkoholio vartoti negalima, tačiau Jūsų viešbučio kambarys jau laikomas privačia erdve.

Dauguma viešbučių yra ant jūros kranto arba netoli jo, todėl šių viešbučių gyventojai gali lepintis visais saulės ir jūros teikiamais malonumais.

 

ADŽMANAS

Prie pat Šardžos esantis Adžmanas - mažiausias šalies emyratas. Emyrato sostinę Adžmaną nuo Šardžos skiria tik gatvė, tai yra tarsi Šardžos dalis. Tai rami kurortinė zona, kurioje nėra ypatingų istorijos ir kultūros monumentų. Čia geriausias poilsis tiems, kas pavargo nuo miesto šurmulio ir nori gamtos apsuptyje pasimėgauti atostogomis bei ramybe.

 

RAS AL CHAIMA

Tai šiauriausias ir vienas gražiausių šalies emyratų, esantis už 90 km nuo Dubajaus. Šiame šiuolaikiniame kurorte, apsuptame dykumų ir kalnų, siūlomas išskirtinis poilsis bei įvairiausios pramogos. Neliks nusivylę ir golfo bei banglenčių sporto mėgėjai - Ras al Chaimoje palankios klimato sąlygos, yra visa šiam sportui reikalinga įranga.

Al Marjan - pirmoji dirbtinė sala Jungtiniuose Arabų Emyratuose, įkurta Ras al Chaimos emyrate. 4,5 km gilyn į jūrą nusidriekusi, iš keturių atskirų koralo formos teritorijos sudaryta sala užima 2,7 mln. kv. m. plotą. 2013 m. joje pradėtas kurti modernus Mardžano (Marjan Island) kurortas, kuriame viskas pulsuoja prabanga. Fone matomas vaizdingas Arabijos pusiasalis, Yanis ir Jais kalnai. Turistus taip pat vilioja prabangūs viešbučiai, SPA, puikiai įrengti paplūdimiai. Baltojo smėlio paplūdimiai saloje driekiasi 21 km. Mėgstantys aktyvų poilsį čia ras golfo aikštynų, galės rinktis kelionę visureigiais į dykumą ir vandens pramogas.

 

DĖL GALIMŲ KELIONĖS DATŲ IR TRUKMĖS SKAMBINKITE ARBA RAŠYKITE MUMS

Informaciją dėl saugumo reikalavimų vykstantiems į Jungtinius Arabų Emyratus galite rasti čia