INDONEZIJA (BALIO SALA)

Indonezija - įspūdinga, daugiau nei 17 tūkst. vulkaninių salų valstybė, kurioje glaudžiasi šimtai skirtingų etninių grupių gyventojų, kur nenusakomo grožio gamta ir ypatinga gyvūnija. Šiame rojaus kampelyje galima atrasti viską: nuo auksinių ir net rožinių paplūdimių, nuolat dūmais papsinčių ugnikalnių bei gražuolių džiunglių iki triukšmingų didmiesčių, unikalios kultūros ir garsių vakarėlių. Čia laukinėje gamtoje karaliauja ryškiaspalviai paukščiai, įspūdingi tigrai, drambliai ir orangutangai, kurių itin gausu Borneo saloje. O nuvykus į Floreso salą įspūdžiais apsvaigins vienas gražiausių pasaulyje koralų rifų ir pažintis su pačiais Komodo drakonais. Kultūros ir miesto šurmulio itin gausu Javos saloje, ramesnio ir nuošalesnio poilsio - Lomboke, nesibaigiančų vakarėlių - Gili Travangane, o visko po truputį - bene populiariausiame pasaulyje Balyje. Ši sala yra Indonezijos vizitinė kortelė, išskirtiniu poilsiu džiuginanti gausybę turistų visus metus. Indonezija gali pasiūlyti tiek daug, kad net sunku išsirinkti, tačiau kad ir kur nuvyksite, itin draugiškų vietinių svetingumas, fantastiško skonio maistas ir tikrų atostogų verta saulė garantuos nepamirštamus įspūdžius.

 Balis

Nuotrauka: Martin FuhrmannPixabay

BALIO SALA

Dažnai vadinama dievų sala. Šį vardą ji gavo dėl unikalaus grožio ir atmosferos, kurios patirti keliautojai plūsta iš viso pasaulio. Sala garsėja nuostabiais paplūdimiais, gražia vulkaninės kilmės gamta, įspūdingomis šventyklomis, neįtikėtinai draugiškais vietiniais ir fantastiškomis jogos bei meditacijų praktikomis. Balis toks populiarus, kad kartais turistai mano, jog tai atskira valstybė. Indonezijos pasididžiavimu vadinamoje saloje pastaruosius dešimtmečius ypač suklestėjo turizmas, kuris sudaro daugiau nei 80 proc. visos šalies ekonomikos.

Balis ypač mėgstamas ne tik jogos, bet ir banglenčių sporto entuziastų, kurie čia užkariavę ištisus paplūdimius. Sala siūlo pasakišką laiką mėgstantiems tiek gamtą, tiek smagiai pasėdėti baruose. Balio salos gyventojai tiesiog užburia nuoširdžiomis šypsenomis, nes didžioji dalis vietinių yra hinduistai. Jų religija propaguoja ypatingą dvasinę ramybę ir gerumą vienas kitam. Balyje tikrai pajusite, kad vietiniai yra itin religingi. Tai geriausiai perteiks apsilankymas vienoje iš gausybės jų šventyklų, įspūdingų ne tik atmosfera, bet ir architektūra.

Balio gyventojų religijos ypatumus atspindi net Naujieji Metai, kurie čia švenčiami ne su fejerverkais ir šokiais, kaip dauguma esame įpratę, o panirdami į visišką tylą ir meditaciją. Pagal specialų kalendorių naujų metų diena kasmet minima vis kitu laiku. Tą dieną saloje nevažiuoja nei vienas automobilis, niekas nepramogauja, taip pat nedirba (išskyrus spec. tarnybas). Tiesa dieną prieš tai vyksta didžiulis paradas Ogoh - Ogoh, kuriame iš žmonių gyvenimo vejami visi demonai.

Balio puošmena - Agungo ugnikalnis. Šis išskirtinis gamtos akcentas suteikia salai ypatingo žavesio, todėl viešint galima pasivaikščioti ugnikalnio pakraščiu ir nusifotografuoti jo didybės fone.

Nuostabusis Balis taip pat neįsivaizduojamas be magiškų ryžių laukų, kurių gausu, kur tik pažvelgsi. Jie tarsi stebuklingas gamtos kilimas, į kurį smagu ne tik pažiūrėti, net ir pasivaikščioti po jį.

Šalia Balio yra keletas nedidukių salų, į kurias labai patogu nuplaukti iš bet kurio taško. Itin populiari tarp keliautojų yra miela Gili salų trijulė.Gili Meno siūlo ramų poilsį norintiems gerai išsimiegoti ar praleisti medaus mėnesį, Gili Travanganas - gerą dozę pramogų nenustygstantiems vakarėlių liūtams, o Gili Airas - idealią pramogų bei poilsio harmoniją ieškantiems balanso.

Poilsiaujant nuostabiuose paplūdimiuose taip pat svarbu žinoti, kad Balyje du kartus per dieną vyksta potvyniai ir atoslūgiai. Tai normalus nuolatinis reiškinys saloje. Konkretų potvynio ir atoslūgio laiką galima lengvai pasitikrinti kiekvieno viešbučio informacijoje, kad jūra Jūsų nenustebintų netikėtu "pabėgimu".

Tiesa, netikėtumų Balis pažers su kaupu, tačiau tik pačių geriausių. Grįžusieji iš šios salos visi kaip vienas sako pabuvę tobulame rojaus kampelyje, į kurį būtinai sugrįš dar ne kartą.

POPULIARIAUSI BALIO KURORTAI

KUTA

Salos pietuose įsikūręs Kutos miestelis yra pirmoji Balio vieta, pritraukusi gausybę turistų. Kuta garsėja įspūdingais ir ilgais baltojo smėlio paplūdimiais, gausybe puikių viešbučių, įvairiausių restoranų ir barų. Kuta iki šiol išlaiko vienos lankomiausių vietų Balyje titulą. Šį kurortą dėl tobulų paplūdimų ypač mėgsta banglentininkai ir vandens pramogų išsiilgę poilsiautojai. Čia galima rasti viską: ir ramybę, ir trankių pramogų. Itin patogu ir tai, kad kurortas yra vos 5 km nuo salos sostinės Denpasaro, kuriame įsikūręs ir oro uostas.

LEGIANAS

Legiano kurortas, įsikūręs vos 9 km nuo Denpasaro oro uosto, yra antras pagal populiarumą saloje. Jis savo paplūdimių grožiu nuolat rungiasi su Kuta. Legianas yra tikras magnetas svajojantiems apie tobulą įdegį, kuriuo didžiuojasi net pasaulio garsenybės, Keliautojai itin mėgsta šį kurortą dar ir dėl to, kad čia galima rasti išskirtinai įdomių bei kokybiškų naktinio gyvenimo pramogų. Pats pavadinimas "Legian" vietos kalba reiškia "mielas, saldus" - toks, kokį poilsį šis kurortas ir garantuoja.

SEMINJAKAS

Šis kurortas yra pats prabangiausias ir stilingiausias Balio saloje. Šalia fantastiško paplūdmio rikiuojasi prašmatnūs, stilingi viešbučiai ir geriausi restoranai, siūlantys išskirtinės kokybės virtuvės šedevrus. Norintys pasideginti nuostabiame pajūryje turi ir gerokai daugiau privatumo. Kurorto gatvelėse gausu stilingų parduotuvėlių, meniškų krautuvėlių, akį traukiančių kavinukių ir užkandinių. Mėgstantys ypatingą prabangą čia ras geriausias SPA bei gydomosios medicinos paslaugas. Seminjakas yra vos už 10 km nuo Denpasaro oro uosto.

DŽIMBARANAS

Salos pietvakariuose besiglaudžiantis kurortas itin mėgstamas ramaus ir kokybiško poilsio ieškančių turistų. Vos 6 km nuo Denpasaro oro uosto, ir Jūs jau gražuoliame Džimbarano paplūdimyje, kur galima ramiai lepintis saulės voniomis ir tobulai žydromis jūros bangomis. Po artimiausia palme realu pamatyti ir kokį gerai žinomą veidą, nes šį kurortą neretai renkasi pasaulinės įžymybės. Džimbaranas siūlo puikius viešbučius ir puikia virtuve besigiriančius restoranus.

NUSA DUA

Šis kurortas garsėja ypatingo grožio baltais paplūdimiais, kurie lepina ne vieną kokybiško poilsio išsiilgusį keliautoją. Čia gausu didelių puikias paslaugas siūlančių viešbučių, kurie įsikūrę visai ant jūros kranto. Ieškančius išskirtinio privatumo čia vilioja ir itin jaukūs viešbučiai uždarose teritorijose su ypač išpuoselėta privačia erdve. Priešingai nei kituose kurortuose, Nusa Dua poilsiautojus lepina gausybe kultūros objektų ir kurorto pasididžiavimo - golfo aikštynu. Ypatingas Nusa Dua kraštovaizdis dar vadinamas svajonių atostogų vaizdu. Jis įsikūręs vos už 13 km nuo Denpasaro oro uosto.

TANDŽUNG BENOA

Tandžung Benoa kurortas bene labiausiai vilioja mėgstančius vandens pramogas, kurių čia galybė. Tobula baltojo smėlio ir ramių jūros bangų kombinacija garantuoja nepakartojamą poilsį. Kurortas taip pat tarsi magnetas traukia kulinarijos mėgėjus, nes čia gausu vietos virtuvės mokyklų, atskleidžiančių unikalias kultūros paslaptis. Tandžung Benoa puošia ir tradicinė pajūrio bei įspūdinga kinų šventyklos, kurių grožis pavergia iš pirmo žvilgsnio. Kurortas yra vos už 14 km nuo Denpasaro oro uosto.

SANŪRAS

Rytuose, 14 km nuo Denpasaro oro uosto, įsikūręs kurotas yra rojus mėgstantiems ramų ir charizmatišką poilsį. Anksčiau žvejų kaimeliu buvęs Sanūras išlaikė ypač unikalią dvasią. Čia dera ir ramybė, ir išskirtinių restoranėlių bei parduotuvėlių šurmulys. Viskas puikiai susilieja į praeities ir šių dienų klasiško modernumo kokteilį. Ir tai tik prieskoniai prie fantastiško grožio paplūdimio, kuriuo Sanūras taip pat itin didžiuojasi. Šį išskirtinį kurortą labai mėgsta europiečiai.

UBUDAS

Ubudas yra Balio salos širdis - taip jį vadina ir vietiniai, ir turistai. Salos centre, kalnuose, prisiglaudęs miestukas džiugina savo meniškumu. Čia itin gausu įvairiausių amatininkų parduotuvėlių ir studijų, jogos bei meditacijos namų. Ubudo pakraščius puošia ir įspūdingi ryžių laukai. Tai nuostabi vieta pažinti vietos kultūrą iš arti. Kurorte gausu įdomių restoranėlių, kavinukių, puikių barų pasilinksminti. Smagu tai, kad iš šios salos centro labai patogu nuvykti ir į bet kurį paplūdimį. Nuo Denpasaro oro uosto jis nutolęs vos 37 km.

 

DĖL GALIMŲ KELIONĖS DATŲ IR TRUKMĖS SKAMBINKITE ARBA RAŠYKITE MUMS

Informaciją dėl saugumo reikalavimų vykstantiems į Indoneziją galite rasti čia