ZANZIBARAS

Balto smėlio paplūdimiai ir neįtikėtinos turkio spalvos vandenynas - tokiais vaizdais visus atostogaujančius pasitinka Zanzibaras. Tai rytinėje Afrikos pakrantėje, didingame Indijos vandenyne įsikūrusi nuostabaus grožio sala, kuri gali pasiūlyti ne tik idiliškas pakrantes.

Zanzibaras, dar vadinamas prieskonių sala, yra pusiau autonominis kraštas Tanzanijoje, įsiskūręs neaprėpiamo Indijos vandenyno salų archipelage, vos už kelių dešimčių kilometrų nuo žemyninės Afrikos dalies. Zanzibarą sudaro dvi didžiosios salos - tai Zanzibaras, kurią vietiniai vadina Unguja, ir Pemba. Taip pat, šiam archipelagui priklauso ir daugybė nedidelių salelių.

Zanzibaras

Nuotrauka: Robert CislerPixabay

Švelnus tropinis klimatas, šiltas ir skaidrus lyg krištolas jūros vanduo, nepakartojami paplūdimiai su visai greta žaliuojančiomis palmėmis ir kokosais šalia jų, viską apimanti ramybė - būtent dėl to Zanzibaras yra viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl pastaraisiais metais kelionės į Tanzaniją tampa vis populiaresnės atostogautojų tarpe.

Dėka tobulo atostogų klimato ir palankios geografinės Tanzanijos salos padėties, kur iš visų pusių yra glostomas Indijos vandenyno, keliauti į Zanzibarą galima ištisus metus. Orai čia gana pastovūs, nėra labai ryškių metų laikų. Tačiau galima išskirti lietingiausius mėnesius - tai kovas - gegužė ir lapkritis - gruodis, o mažiausia lietaus tikimybė galima liepos - rugpjūčio mėnesiais.

POPULIARIAUSI ZANZIBARO KURORTAI

MATEMVĖ

Kokosų palmėmis ir balto smėlio paplūdimiais įrėmintas Matemvės kurortas, įsikūręs Zanzibaro šiaurės rytuose, yra viena ramiausių vietų šioje tropikų saloje. Matemvės paplūdimys yra ilgiausias Zanzibaro archipelage, tačiau šį paplūdimį ypač veikia potvyniai ir atoslūgiai, tačiau atostogų metu dėl to jaudintis tikrai nereikia, nes potvynis būna kelis kartus per parą, tai mėgautis skaidria jūra tikrai turėsite kada. Paplūdimys yra ganėtinai ramus ir čia nebūsite trukdomi paplūdimio prekeivių. Vakarėlių ieškantys atostogautojai gali likti nusivylę savo atostogoms pasirinkę Matemvės kurortą, tačiau povandeninio pasaulio gerbėjai tikrai neliks nusivylę, nes koralinis rifas, esantis visai netoli kranto, nepalieka abejingų.

PADŽĖ

Padžė tai vienas populiariausių Zanzibaro kurortų ir yra geriausia vieta saloje užsiimti visų rūšių vandens sportu - jėgos aitvarais, buriavimu ir pan. Čia vandens temperatūra siekia net 27 laipsnius šilumos visus metus. Kurortas pasižymi pigiu maistu, gerai išvystyta infrastruktūra, diskotekomis. Nepamirštamas atostogas čia turės sporto mėgėjai, jaunimas ir tikri keliautojai, kurie nori pajusti tikrąjį šalies skonį. Šioje salos dalyje jaučiami ryškūs potvyniai ir atoslūgiai. Vanduo nuo kranto gali atsitraukti iki 1,5 km, tačiau tai trunka ne taip ir ilgai, tą laiką galite išnaudoti aplinkos tyrinėjimui, prieskonių plantacijų aplankymui.

DONGVĖ IR PINGVĖ

Mičamvio pusiasalis, įsikūręs Čvakos įlankos šiaurėje, yra siauras sausumos ruožas, galintis pasigirti išskirtiniais Zanzibaro saloje esančiais viešbučiais ir kurortais. Šiame pusiasalyje dauguma prabangių viešbučių yra nukreipti į rytinę pakrantę ir išsibarstę tarp Dongvės ir Pingvės kurortų. Šie kurortai yra laikomi patys stilingiausi ir geriausi visame Zanzibare. Čia įsikūrę privatūs nardymo centrai, geriausi SPA. Šioje salos dalyje jaučiami ryškūs potvyniai ir atoslūgiai. Vanduo nuo kranto gali atsitraukti iki 1,5 km.

NUNGVIS

Tai salos šiaurėje įsikūręs kurortas. Tai pamėgta vieta povandeninio pasaulio gerbėjams - giluminio ir paviršinio nardymo entuziastams.Norintys išbandyti vandens sportą turėtų rinktis kitą paplūdimį, nes čia nėra labai vėjuota, tačiau tai didelis pliusas norintiems ramaus poilsio gulint paplūdimyje. Kurortas pasižymi smagiu naktiniu gyvenimu, pigiu maistu ir gerai išplėtota infrastruktūra. Iš šio kurorto siūloma daugybė ekskursijų, tad atostogos čia tiks ir patiks net ir patiems išrankiausiems turistams. Atostogaudami šiame kurorte išvengsite didžiulių atoslūgių, kurie itin būdingi kitoms salos vietoms.

KIVENGVA

Nuostabaus grožio, platūs ir ilgi paplūdimiai su aukštomis palmėmis - atviruko vertas vaizdas, kurį raste Kivengva kurorte. Tai viena gražiausių salos vietų, kur gamta yra tiesiog magiška. Čia auga ir palmės, ir spygliuočiai medžiai, paplūdimiai įrėminti vaizdingomis uolomis. Sakoma, kad viešbučiai ir gamta šiame regione labai primena Dominykos Respubliką. Tai puiki vieta šeimos atostogoms su vaikais ar romantiškam poilsiui dviese. Šioje salos dalyje jaučiami ryškūs potvyniai ir atoslūgiai. Vanduo nuo kranto gali atsitraukti iki 1,5 km, tačiau tai trunka ne taip ir ilgai, tą laiką galite išnaudoti aplinkos tyrinėjimui, prieskonių plantacijų aplankymui.

KENDVA

Salos šiaurėje, visai netoli Nungvio kurorto įsikūręs palyginti ramus Kendvos kurortas. Nors jo infrastruktūra ir išplėtota, tačiau dėl nepaprastai plataus paplūdimio ir dar turistų per daug neatrastos vietos šiame kurorte galima mėgautis ramia atmosfera. Tačiau šią ramybę kartą į mėnesį sudrumsčia pilnaties vakarėliai, dar kitaip vadinami "Full Moon Party". Tai jau legenda tapę Zanzibaro vakarėliai, į šį kurortą pritraukiantys dalyvius iš visų salos kampelių. Kendvos kurorto paplūdimys yra gerai vertinamas dėl savo gylio, nes tai reiškia, kad maudytis galima visą dieną, nėra ryškių atoslūgių. Kituose salos kurortuose vandens gylis labai priklauso nuo potvynių ir atoslūgių.

PVANI MČANGANIS

Zanzibaro šiaurės rytuose įsikūręs kurortas yra ideali vieta poroms, kurios nori paatostogauti romantiškai, bet neišleidžiant krūvos pinigų. Čia nėra labai stipriai išplėtota infrastruktūra, tačiau to dėka viešbučiai turi milžiniškas teritorijas, kuriose galima rasti didžiulį pasirinkimą pramogų ir nereikia išeiti net iš viešbučio teritorijos. Atostogaujantys Pvani Mčanganio kurorte galės mėgautis ramybe, išmėginti žvejybą, paviršinį ir giluminį nardymą. Šioje salos dalyje jaučiami ryškūs potvyniai ir atoslūgiai. Vanduo nuo kranto gali atsitraukti iki 1,5 km., tačiau tai trunka ne taip ir ilgai, tą laiką galite išnaudoti aplinkos tyrinėjimui, prieskonių plantacijų aplankymui.

UROA

Tai nedidelis kurortas, įsikūręs 35 km į šiaurę nuo Zanzibaro miesto. Uroa miestelyje nėra didelio centro, nedaug parduotuvių. Uroa esantis paplūdimys yra viešas, čia mėgausitės atviruko vertu vaizdu - smulkus baltas smėlis, palmės ir nuolaidus įėjimas į žydrą vandenyną. Šioje salos dalyje jaučiami ryškūs potvyniai ir atoslūgiai. Vanduo nuo kranto gali atsitraukti iki 1,5 km, tačiau tai trunka ne taip ir ilgai, tą laiką galite išnaudoti aplinkos tyrinėjimui, prieskonių plantacijų aplankymui.

DŽIMBIANIS

Jei mėgstate nuostabius paplūdimius, intriguojančias pramogas, gerus restoranus su skaniu maistu ir autentika - keliaukite į Jambiani kurortą, kuris įsikūręs pietrytinėje salos pakrantėje. Pagrindinis čia gyvenančių vietinių uždarbis yra ne iš turistų, bet iš žvejybos ir jūros dumblių auginimo. Sakoma, kad būtent čia galima pajusti tikrąjį Zanzibaro gyvenimą. Kiek toliau nuo triukšmingų paplūdimių įsikūręs kurortas skleidžia nepaprastą aurą. Balto smėlio Džimbiano paplūdimys tęsiasi net 7 km ir kartu su linguojančiomis palmėmis ir žydru vandeniu sukuria tikrą atviruko vertą vaizdą. Šis kurortas itin mėgstamas povandeninio pasaulio gerbėjų, vandens sporto entuziastų. Džimbianio kurorte jaučiami ryškūs potvyniai ir atoslūgiai. Vanduo nuo kranto gali atsitraukti iki 1,5 km, tačiau tai trunka ne taip ir ilgai, tą laiką galite išnaudoti aplinkos tyrinėjimui, prieskonių plantacijų aplankymui.

KIZIMKAZIS

Kizimkazio kurortas yra nedidelis žvejų miestelis, įsikūręs pietrytinėje salos dalyje. Galbūt ir toliau būtų niekuo neišskirtinis kurortas, jei ne pastaraisiais metais pagrindine turistų atrakcija tapę visai netoli paplūdimio šokinėjantys delfinai. Dažniausiai turistai iš visos salos atvyksta į šį kurortą tam, kad plauktų laivu per skaidrų ir žydrą vandenį, norėdami pamatyti šiuos nuostabius vandens gyvūnus. 

 

DĖL GALIMŲ KELIONĖS DATŲ IR TRUKMĖS SKAMBINKITE ARBA RAŠYKITE MUMS

Informaciją dėl saugumo reikalavimų vykstantiems į Zanzibarą galite rasti čia