TAILANDAS

Tailandas - nuostabaus grožio karalystė Pietryčių Azijoje, nusėta budistų šventyklomis, turistus traukianti egzotine gamta ir įspūdingomis salomis. Šalies istorija spalvinga, kultūra - unikali, visame pasaulyje žinomas ir mėgstamas tailandiečių maistas bei atpalaiduojantys ir gydomieji masažai. Čia gyvena draugiški žmonės - jie kraštui jau pelnė šypsenų žemės vardą. Tailande vidutinis šypsenų skaičius viename kvadratiniame metre yra stulbinantis. Vos įžengus į šią žemę susidaro įspūdis, kad vietos gyventojai viskuo patenkinti: saule virš galvos ir atogrąžų liūtimi, sėkme ir nesėkme, visais aplinkiniais ir patys savimi. Šypsena - tai nacionalinės filosofijos sanuk išraiška, reiškianti "gyvenk džiaugdamasis".

 Tailandas

Nuotrauka:Rémi DeligeonPixabay

Tailando pavadinimą šalis įgijo 1939 m., iki tol ji vadinta Siamo karalyste. Thailand išvertus iš tajų kalbos reiškia "laisva žemė". Tai vienintelis kraštas Pietų Azijoje, kurio nesugebėjo kolonizuoti europiečiai. Nenuostabu, kad išlaikytos senosios tradicijos ir kultūra, laikomasi protėvių papročių. Tajai labai gerbia ir savo karališkąją šeimą, tad viešint šalyje patartina to nepamiršti.

Vietos žmonės tikintys - tai liudija itin gausus budistų šventyklų paveldas. Nacionalinė Tailando religija - Teravados budizmas - yra artimiausia ankstyvajam budizmui, beje, skatinanti branginti protėvių palikimą.

Valstybė ribojasi su keturiomis kaimynėmis - Mianmaru, Laosu, Kambodža ir Malaizija. 2710 km ilgio šalies pajūrį skalauja Siamo įlankos ir Andamanų jūros vandenys. Šalia pabirę šimtai karalystei priklausančių salų. Dalis jų puikiai pasiruošusios priimti turistus, siūlo aktyviai pailsėti, papramogauti ir atsipalaiduoti baltojo smėlio paplūdimiuose. Visas Tailandas pasižymi gausiais gamtos ištekliais, įvairia augmenija ir gyvūnija. Čia veikia 100 nacionalinių parkų (apie 20 iš jų - jūrų), įkurtų skirtingose ekologinėse zonose, nuo vidutinio klimato miškų šalies šiaurėje ir centrinio Tailando lygumų iki savanų šiaurės rytuose ir atogrąžų miškų pietinėje pakrantėje. Miškuose gausu orchidėjų. Be dramblių ir beždžionių, Tailande galima pamatyti ir meškų, taip pat banginį ryklį - didžiausią žuvį pasaulyje. Netoli Ko Tao salos Tailando įlankoje, šių nuostabių žuvų paprastai pasirodo balandį - birželį.

Mėgstantiems žygius, keliones kalnų dviračiais, fotografiją, paviršinį nardymą ar tiesiog stebėti egzotinius gyvūnus Tailandas turi ką pasiūlyti. Taip pat dievinantiems sveiką ir skanų maistą. Beje, maistas čia atspindi ir pačią tajų kultūrą: turtingą, šiltą, gaivinančią ir atsipalaidavusią.

Šioje šalyje oras paprastai būna karštas ir drėgnas - tipiškas atogrąžų klimatas. Temperatūra gali svyruoti nuo 19 iki 38 laipsnių šilumos, vanduo ištisus metus būna 27-30 laipsnių. Vidurio, šiaurės ir šaurės rytų pusėje (toliau nuo jūros) ryškiau juntami trys sezonai: vėsusis, kai temperatūra nukrinta iki 20 laipsnių šilumos (lapkritį - vasarį), karštasis, kai ji gali siekti iki 40 laipsnių (kovo pabaiga - gegužė), ir lietingasis (birželis - spalis). Pietinėje pakrantėje, kurioje įsikūrusi ir šalies sostinė Bankokas, yra tik du sezonai - lietingasis ir sausasis. Laimė dvi šalies pakrantes lietūs merkia skirtingu laiku, tad svajojantys apie poilsį paplūdimyje visada ras vietą, kur oras tam palankus. Turistų čia laukiama ištisus metus.

 

TAILANDO KURORTAI

PATAJA

Rytinėje Tailando įlankos pakrantėje esantis miestas, apie 170 km nuo Bankoko, traukiantis pačius įvairiausius poilsiautojus, stebina dangoraižiais, vilioja patogiais viešbučiais, saule, jūra ir šėlstančiu naktiniu gyvenimu.

Patajoje yra du pagrindiniai paplūdimiai - Patajos ir Džomtjeno. Patajos paplūdimys tęsiasi lygiagrečiai su miesto centru; netoli jo - parduotuvės, viešbučiai ir barai. Pietiniame Patajos paplūdimyje idiliško poilsio po palmėmis nesitikėkite. Ruožas prie centrinio kelio (Pattaya Klang), į pietus nuo uosto, - aktyviausio naktinio gyvenimo zona. Walking Street - bene garsiausia Patajos gatvė.

Šiek tiek už Patajos miesto kyšulio pasislėpęs Dongtano paplūdimys sujungia viską, ką šis kurortas turi geriausio: ir pasilinksminimo vietos netoli, ir platus paplūdimys, ir žmonių jame renkasi daug bei įvairių.

Šiaurės Patajos ir Džomtjeno paplūdimiai yra atokiau nuo kelio, jie ramesni, tinkamesni šeimoms. Į šiuos paplūdimius renkasi ir vandens sporto mėgėjai.

Na Džmotjeno paplūdimys - tai atokiau nuo Patajos šurmulio esanti žmonių neperpildyta jūros pakrantė.

Patajos pietuose esantis Pratumnako paplūdimys yra vaizdingų įlankėlių rinkinys, kuriame viską užpildo rami ir atpalaiduojanti aplinka.

KO ČANGAS

Antra pagal dydį Tailando sala, kurios teritorija paskelbta nacionaliniu parku. Didžiąją jos dalį sudaro negyvenamos džiunglės ir kalvos. Čia daugybė puikaus baltojo smėlio paplūdimių, krioklių, koralų rifų. Turistai labiausiai pamėgę salos vakarinę pakrantę, kurioje daug viešbučių įsikūrusių arti jūros arba centro. Baltojo smėlio paplūdimys yra 2 km ilgio. Nors tai, ko gero, labiausiai išsivysčiusi Ko Čango dalis, joje dar galima grožėtis nuostabiu džiunglėmis apaugusių kalnų peizažu, smulkiu, biriu baltu paplūdimio smėliu. Tai populiariausia vieta saloje, kurioje labai platus apgyvendinimo pasirinkimas. Čia galima rasti gausybę restoranų, prekybos centrą, mažų parduotuvėlių ir interneto kavinių.

Klong Prao yra didžiausias Ko Čango paplūdimys, esantis už 4 km į pietus nuo Baltojo smėlio paplūdimio. Pakrantė gana unikali, nes ją dalija Klong Plu krioklys, upės žiotys ir kanalas pietuose. Klong Prao paplūdimys daug ramesnis negu Baltojo smėlio, tad yra idealus vertinantiems ramią aplinką ir spalvingą uolėtą gamtovaizdį.

Tolėliau į pietus už vadinamojo Kokosų kanalo driekiasi Kai Bae paplūdimys. Čia ramybę atras tie, kuriems Baltojo smėlio paplūdimys pasirodys per daug civilizuotas. Mėgstantys gamtą čia ras sau tinkamą žygio maršrutą, besidriekiantį per jaukius paplūdimius, atogrąžų miškus, kalvas ir palei krioklius.

Bai Lan Bėjus - mėgstantiems ramų poilsį atpalaiduojančioje palmių aplinkoje ir ramioje jūros įlankoje. Čia vyrauja nedideli kurortiniai viešbutukai, paplūdimyje gausu tailandietiškų užkandžių ir suvenyrų pavėsinių.

 PUKETAS

Tai didžiausia šalies sala, esanti Amandų jūroje. Atvykusius į Puketą pirmiausia nustebina drėgmė - ji didesnė nei žemyniniame Tailande. Puketo pasididžiavimas - didinga jo pakrantė. Paplūdimių yra įvairiausių: nuo švelnių baltojo smėlio iki uolėtų kyšulių. Puketas tinkamas ne tik aktyviam poilsiui, jame yra ką apžiūrėti. Budistinės šventyklos, kiniškos pagodos, musulmonų mečetės byloja spalvingą duagiakultūrinę vietovės praeitį. Sala turi ką pasiūlyti ir šeimoms su vaikais, ir linksmybių ieškančiam jaunimui, ir romantikos bei nuošalumo norintiems jaunavedžiams.

Labiausiai išvystytame Puketo paplūdimyje, Patonge, besidriekiančiame 3 km išilgai įlankos, gausus laisvalaikio, sporto, apsipirkimo ir poilsio vietų pasirinkimas. Be dienos pramogų, Patongas garsėja įsimintinu naktiniu gyvenimu.

17 km nuo Puketo nutolęs Katos paplūdimys laikomas vienu geriausių ir išsiskiria baltu, švariu smėliu, kokosų palmių alėjomis. Itin populiarus tarp šeimų, labai vertinamas dėl įspūdingo palmėmis apjuosto paplūdimio, puikių restoranų, netriukšmingo naktinio gyvenimo. Kata padalyta į dvi pagrindines sritis: centrą, kuris yra šiauriniame pakraštyje netoli Karono, ir pietus. Tiek Katos, tiek Karono paplūdimiai yra įspūdingi, ramūs ir puikiausiai tinka maudynėms, paviršiniam nardymui, burlenčių sportui.

Vakarų pakrantėje įsitaisęs Surino kurortas pasižymi mažo miestelio atmosfera. Čia gausu jaukių pakrantės restoranėlių, įsitaisiusių egzotiškų medžių pavėsyje. Tai viena iš nedaugelio Tailando vietų, kur galima mėgautis banglenčių sportu, užsiimti paviršiniu nardymu ir stebėti koralines žuvis.  Itin daug ir įvairios veiklos siūlo modernus Lagunos kurortas. Viešbučių bei prabangių vilų gausa ir juos aprėpiantis atogrąžų parkas abejingų nepaliks nei poilsiaujančių su šeima ar draugais, nei romantišką pabėgimą suplanavusių porų.

Šiaurės vakarų salos pakrantėje driekiasi ir pats ilgiausias saloje, net 11 km, Mai Kao paplūdimys. Jo dalis priklauso Sirinato nacionaliniam parkui pasižymi žmogaus mažai paliesta gamta. Smėlis - vienas rupiausių saloje, nuo lapkričio iki vasario čia galima išvysti ir kiaušinius dedančių jūrinių vėžlių.

Už 6 km nuo Puketo salos driekiasi laukinis, tylus, pasakiško grožio Natai paplūdimys. 10 km pakrantės ruože galioja labai griežti pastatų apribojimai ir yra daug saugomų teritorijų, todėl čia tikrai pabėgsite nuo šurmulio. Kitas perliukas šalia Puketo - nedidelė Kokosų sala - tikras gamtos stebuklas. Didelę salos dalį užima atogrąžų miškais apaugę kalnai. Kokosų salos paplūdimiai laukiniai ir nepaliesti civilizacijos, o ir visa sala kol kas neperėmė modernaus gyvenimo būdo.

 KRABIS

Andamanų jūros pakrantėje, Tailando pietvakariuose, esanti Krabio provincija - įspūdinga vieta, stebinanti itin spalvinga gamta, baltojo smėlio paplūdimiais ir painiais salų labirintais. Iš smaragdinės jūros išnirusios salos, kurių yra daugiau nei 130, rodos, pačios stiebiasi į dangų, o nuošalūs jų paplūdimiai pasiekiami tik spalvingomis ilgomis vietos valtimis. Poilsiauti čia patiks išsiilgusiems gamtos, taip pat mėgstantiems aktyvias vandens ir sausumos pramogas.

Tūkstančius metų savo įlankose ir užutėkiuose Krabis slėpė piratus ir pirklius. Dabar ši pakrantė, kurioje gausu urvų, palmėmis apaugusių paplūdimių, vandens krioklių ir pačių įvairiausių formų uolų, vilioja poilsiautojus iš viso pasaulio. Pramogų prie jūros itin daug: pasigrožėti salomis galima plaukiant baidarėmis ar valtimis, taip pat gausi aktyvaus vandens sporto pasiūla, o giluminis ir paviršinis nardymas atveria paslaptingą povandeninį pasaulį. Čia pat, prie jūros, siūloma pasimėgauti ir tailandietišku masažu. Nemažai provincijos ploto užima naconaliniai parkai, jie apima ir populiariausias salas.

 

DĖL GALIMŲ KELIONĖS DATŲ IR TRUKMĖS SKAMBINKITE ARBA RAŠYKITE MUMS

Informaciją dėl saugumo reikalavimų vykstantiems į Tailandą galite rasti čia