KANARŲ SALOS

Prieš milijonus metų netoli Afrikos krantų iš Atlanto gelmių išniro aštriabriaunės uolos ir kalnai, kurie suformavo Kanarų salas. Šios salos priklauso Ispanijai, nors jos nuo Madrido nutolusios beveik tiek pat, kiek ir Lietuva.

Kanarų salos - tai tropinis lavos, vėjo ir vandenyno pasaulis. Kaip skirtingų spalvų akmenukai Atlanto vandenyne pabirusios salos traukia turistus kiekviena savaip. Kelionėje po Kanarų salas užburs vieni geriausių paplūdimių pasaulyje, išskirtinai puikus klimatas, ispaniški patiekalai, stulbinantys lavos laukai, žaliuojantys parkai ir sodai, vandens pramogų ir sporto gausa, tradicinė salų kultūra ir ryškūs festivaliai. Tikros atostogos prasideda Kanaruose.

 teide 4286932 640

Nuotrauka: Manfred Zajac from Pixabay

  • Egzotiška gamta, suformuota teidės ugnikalnio ir Atlanto vandenyno.
  • Amžinojo pavasario sala - švelnus ir šiltas klimatas, apie 300 saulėtų dienų metuose.
  • Įvairaus tipo paplūdimiai - nuo geltonojo ir juodojo smėlio iki uolėtų.
  • Plati kurortų bei viešbučių pasiūla įvairių poreikių turistų grupėms, šeimoms, poroms ir pavieniams poilsiautojams.
  • Išskirtinių pramogų gausa - vandens pramogų parkai, zoologijos ir botanikos sodai, vietos kultūrą atskleidžiančios ekskursijos, gretimų kanarų salų lankymas.
  • Teidės ugnikalnis - ne tik aukščiausia Ispanijos viršūnė, bet ir aukščiausia viršūnė Atlanto vandenyne.
  • Atlanto vėjas sudaro puikias sąlygas pramogauti vandenyje: maudytis, nardyti, stotis ant banglentės ir burlentės, skrieti jėgos aitvarais.

 

TENERIFĖS SALA

Tenerifė - didžiausia Kanarų salyno sala, kuri dažnai vadinama Amžinojo Pavasario sala. Švelnus ir šiltas klimatas visus metus vilioja poilsiautojus iš viso pasaulio. Pirmųjų salos gyventojų guančų kalba Tenerifė reiškia snieguotą kalną. Tai duoklė nuostabiausiam salos gamtos kūriniui - Teidės ugnikalniui, stūksančiam salos centre. Šis ugnikalnis - ne tik aukščiausia Ispanijos viršūnė, bet ir aukščiausias kalnas Atlanto vandenyne. Nuolat turistų lankoma viršūnė dalija salą į dvi klimato zonas - drėgną su gausia augalija šiaurėj, ir saulėtą bei sausą pietvakariuose. Pietinėje salos dalyje šilčiau, todėl čia įsikūrę didieji kurortai, kuriuose turistai gali pasinaudoti visais vietos pranašumais: unikaliu ugnikalnių peizažu, vandens ir sausumos sportu, neįprastais vulkaninės kilmės smėlio paplūdimiais.

Egzotiškas, svetimą planetą primenantis salos peizažas mirga smengančiais į vandenyną juodais vulkaniniais krantais ir smėlio paplūdimiais, kuriuose poilsiautojai įgauna patį gražiausią įdegį. Romantikos išekotojai gali klaidžioti bananų plantacijose, tarp apirusių kolonijinių vilų ir kalkėmis baltintų kaimelių, o linksmybių mėgėjai - kasnakt pasinerti į klubų ir diskotekų maratoną.

 

LOS GIGANTESAS

Išskirtinis Santjago del Teidės rajone, vakarinėje salos pakrantėje, esančio Los Giganteso kurorto objektas - šalia stūksančios gigantiškos uolos, iš vandens iškilusios į 500 - 800 m aukštį (Acantilado de Los Gigantes). Nuo šių uolų kilo ir kurorto, kuris yra viena lankomiausių vietų saloje, pavadinimas. Milžinės matomos ir iš kitų kurortų, tačiau kur kas įspūdingiau jomis grožėtis iš arti, taip pat iš paties Los Giganteso. Tam čia įrengtos net trys apžvalgos aikštelės.

Poilsis šiame vaizdingame kurorte turėtų patikti šeimoms, taip pat poroms. Siaurų gatvelių ir mažaaukščių pastatų kurorte veikia molo saugoma prieplauka. Šalia įrengtas bulvaras, veikia restoranų, barų, parduotuvių. Tarp prieplaukos ir uolų įsispraudęs nedidelis, tačiau švarus ir saugus juodojo smėlio paplūdimys, skalaujamas turkio mėlynumo vandens. Akį džiugina ne tik milžiniškos uolos, bet ir spalvingas vandenynas, nuo pakrantės tolumoje matoma La Gomeros sala.

 

PLAJA DE LA ARENA

Kurortinis miestelis, įsikūręs šiek tiek piečiau nuo gerai žinomo Los Giganteso. Vakarinė Tenerifės pakrantė kiekvieną dieną dovanoja daug saulės, šiltą Atlanto vėją ir gausybę vandens pramogų. Plaja de la Arena garsėja juodu vulkaniniu smėliu. Žydras vanduo ir juodas smėlis - išties įspūdingas kontrastas. Kurorto paplūdimys - švariausias visose Kanarų salose, jam suteikta mėlynoji vėliava. Kurorte gausu restoranų, barų, tačiau nuošaliau galima rasti ir ne taip turistų lankomų autentiškų vietos užeigų. Plačiose pakrante besidriekiančiose promenadose turistų laukia ir daugybė parduotuvių, iki pusiaudienio veikiantys šviežių jūrų gėrybių ir vaisių turgūs.

 

KALAO SALVAHĖ

Tai nedidelis kurortas Tenerifės pietvakarių pakrantėje, esantis priešais La Gomeros salą, gali pasigirti išties įspūdingais saulėlydžiais. Pakrantę puošia nedidelis akmenuotas paplūdimys. Pačiame Kalao Salvahės centre susispietusios poilsiui skirtos prabangios vilos. Dauguma jų nuomojamos norintiems ramių atostogų. Būtent į šį kurortą savaitgaliui ne mažai žmonių atvyksta iš šiaurinės salos pusės, iš didesnių ir gerokai triukšmingesnių Tenerifės miestų. Čia žavi vaizdas į Teidės ugnikalnį, La Gomeros kaiminystė, nepakartojami saulėlydžiai.Nors kurortas labiausiai liaupsinamas dėl ramybės, aktyvios veiklos čia taip pat nestinga.

 

PLAJA PARAISAS

Už 10 km į vakarus nuo Plaja de las Amerikaso esanti rami kurortinė zona skirta norintiems atsipalaiduoti ir ramiai pailsėti. Ne veltui ir pavadinimas išvertus iš ispanų kalbos reiškia Rojaus paplūdimys. Šiame kurorte yra keletas viešbučių, kavinių ir restoranų. Nepaisant kurorto pavadinimo, krantai čia - uolėti. Šiame kurorte poilsiautojai paprastai ilsisi viešbučio teritorijoje prie baseino arba autobusu ar išsinuomotu automobiliu vyksta į Plaja de las Amerikaso paplūdimius.

 

KOSTA ADECHĖ

Į vakarus nuo Plaja de las Amerikaso driekiasi Kosta Adechės kurortinė zona. Čia įsikūrę patys naujausi aukščiausios kategorijos viešbučių kompleksai, siūlantys įvairiausias sporto, laisvalaikio, poilsio, sveikatingumo ir grožio paslaugas. Dauguma Kosta Adechės viešbučių stūkso ant vandenyno kranto. Šiame kurorote yra El Duko (El Duque) paplūdimys, kurį vietiniai laiko geriausiu pietų pakrantėje. Aktyvaus poilsio mėgėjams siūlomas didelis vandens sporto pramogų pasirinkimas ir kurorte esantis golfo aikštynas. Kurorto gatvelėse yra daug jaukių restoranų po atviru dangumi, kavinių, barų ir naktinių klubų.

 

PLAJA DE LAS AMERIKASAS

Didžiausias salos kurortas - Plaja de las Amerikasas. Tai pats judriausias, moderniausias ir kosmopolitiškiausias Tenerifės kurortas, įsikūręs salos pietuose, tik 17 km nuo tarptautinio oro uosto. Plaja de las Amerikasas garsėja puikia turizmo infrastruktūra.Poilsiautojus kviečia daugybė lošimo namų, sporto ir prekybos centrų, restoranų, kavinių, naktinių klubų, diskotekų. Kurorotas suprojektuotas kvartalais, todėl susisiekimas visomis kryptimis greitas ir paprastas, o įlankų ir prieplaukų gausa sukuria jaukią ir atpalaiduojančią atmosferą. Akį traukia Puerto Kolono uoste prisišvartavusios prabangios jachtos ir kateriai. Šalia pakrančių pasivaikščiojimo takų yra daug parduotuvių, barų ir diskotekų, čia gyvenimas verda iki ryto. Dauguma kurorto paplūdimių suformuoti iš atvežtinio smėlio, todėl poilsiautojai gali džiaugtis šviesesnio smėlio paplūdimiais.

 

LOS KRISTIANOSAS

Tai vienas pačių populiariausių Kanarų salų miestų. Kurortas šiandien tebėra išlaikęs savo žavingąjį uosto stilių, tik dabar tapo modernesnis: renovuoti pastatai, nauji bulvarai ir puikios aikštės. Jūsų laukia įvairūs restoranai, barai ir naktiniai klubai. Vakarais iš aplinkinių triukšmingų kurortų čia suplūsta salos gyventojai ir turistai pasimėgauti puikia ispaniška virtuve ramesnėje aplinkoje.

Šiame kurorte yra gražių dirbtinių paplūdimių ir gerai įrengtas uostas, kuriame švartuojasi nedideli žvejybiniai ir kruiziniai laivai, jachtos. Iš šio kuroroto galima lengvai pasiekti La Gomeros, La Palmos ir El Heiro salas.

 

GOLF DEL SURAS

Pietinėje salos dalyje įsikūręs kurortas apsuptas įspūdingos gamtos. Tai tobula atostogų vieta tiems, kas nori pabėgti nuo miesto šurmulio ir įprastų kurortų triukšmo. Golf del Suras orientuotas į golfo mėgėjus bei norinčius atostogas praleisti mokantis jį žaisti. Nesidominčius golfu ir siekiančius ramesnio poilsio turistus vietos kavinės, restoranėliai ir barai supažindins su ispaniška virtuve. Vietos paplūdimys - iš žvirgždo ir uolėtas, tačiau gana patogu nuvykti į gretimo Las Galeto paplūdimius. Ieškantys naktinio gyvenimo ir pramogų gali nukeliauti į Plaja de las Amerikasą ar Los Kristianosą. Golf del Suras yra nedidelis kurortas, todėl jį dažniausiai renkasi turistai mėgstantys pramogauti viešbučio teritorijoje, savarankiškai pakeliauti išnuomotu automobiliu arba tiesiog pasilepinti saule ir Atlanto vandenyno bangomis.

 

EL MEDANAS

Į rytus nuo didžiųjų pietinių Tenerifės kurortų įsikūręs miestelis. Jo pakrantę sudaro daug mažų paplūdimių bei įlankėlių. El Medano pakrantė vėjuota, tačiau ši gamtos jėga vertinama kaip didelis pranašumas ir sėkmingai pasitelkta ji pavertė kurortą vienu žinomiausių pasaulyje burlenčių, banglenčių ir jėgos aitvarų mėgėjų centrų.

Kurortas garsėja ne tik palankiu klimatu burlenčių sporto mėgėjams. bet ir malonia miestelio atmosfera. Jaukiose gatvėse yra daugybė restoranų, kavinių ir barų, kur laiką leidžia poilsiautojai ir burlenčių sporto mėgėjai. Ypač patrauklūs restoranai, už puikias kainas siūlantys šviežių žuvų ir jūrų gėrybių patiekalų.

 

PUERTO DE LA KRUSAS

Salos šiaurėje esantis judrus kurortas daugelį dešimtmečių buvo ir yra vienas patraukliausių miestų turistams. Puerto de la Krusas įsikūręs gražiame Orotavos slėnio regione - tikroje žalio, vešlaus kraštovaizdžio oazėje su tropinių vaismedžių plantacijomis. Kurorto senamiesčiui būdinga tikroji Kanarų salų dvasia. Didelė senojo žvejybinio uosto teritorijos dalis išraizgyta siaurų, akmenimis grįstų gatvelių, kuriose veikia daug kavinių ir barų. Be to, kurorte nemažai parduotuvių, nuostabių aikščių ir galybė turistus viliojančių pramogų. Kurorto teritorijoje įkurtas salos egzotiką atskleidžiantis Loro parkas. Paplūdimys šioje salos dalyje yra vulkaninės kilmės, juodo smėlio. Dėl kranto išskirtinumo viešbučiai Puerto de la Kruse yra labiau nutolę nuo paplūdimių nei kituose Tenerifės kurortuose, tačiau dauguma siūlo nemokamas transportavimo iki paplūdimio paslaugas. Taip pat specialiai turistams suprojektuoti ir įkurti viešieji miesto baseinai Lago Martianez.

Puerto de la Krusas - puiki vieta vertinantiems išskirtinę gamtą, senąją architektūrą, autentiškumą, dėmesingą aptarnavimą vietos baruose, kavinėse, restoranuose ir naktines pramogas.

 

DĖL GALIMŲ KELIONĖS DATŲ IR TRUKMĖS SKAMBINKITE ARBA RAŠYKITE MUMS

Informaciją dėl saugumo reikalavimų vykstantiems į Kanarų salas galite rasti čia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 -