TABA

Kerintis kraštovaizdis, peizažo, kurį sudaro Sinajaus kalnai, paplūdimiai ir jūra, egzotika užburia neregėtų spalvų deriniu: šilta smėlio spalva ir auksas - tai didingi kalnai ir smėlio paplūdimiai, o visos mėlynos spalvos - Raudonoji jūra. Atostogos Taboje - tai kelialapis į savitumu stulbinantį kraštą, kuriame saulė šviečia ištisus metus.

desert g5c49f4072 640

Nuotrauka: Islam HamdyPixabay

Gamtos grožis, nuostabūs paplūdimiai, ranka pasiekiami Izraelio ir Jordanijos senovės paminklai - tai puikus pasiūlymas visiems, besidomintiesiems pasauliu, taip pat tiems, kas tiesiog mėgsta saulę ir jūrą.

Taba, vadinama vartais į Sinajų, yra vos už 8 km nuo Izraelio sienos, Egipto, Izraelio, Jordanijos ir Saudo Arabijos paribyje, šiauriausioje Akabos įlankos dalyje. Tai toliausiai rytuose esantis Egipto kurortas. Kitapus įlankos galima matyti Jordaniją ir Saudo Arabiją. Iš čia tik 106 km iki Petros - "dykumos sužadėtinės" ir vos 9 km iki Izraelio kurorto Elato. Dar neseniai tai buvo beduinų kaimelis, o dabar - dinamiškai besiplečiantis turizmo centras.

Taba kasmet tampa vis populiaresnė tarp viso pasaulio turistų. Ji yra visiškai kitokia nei Šarm el Šeichas ir Hurgada. Ji visų pirma siūlo paatostogauti arti gamtos, visiškai atsipalaiduoti ir atitrūkti nuo kasdienybės.

Aktyvaus poilsio mėgėjų laukia nardymo vietos. Visuomet šiltoje jūroje galima gėrėtis atogrąžų žuvų spalvomis, sutikti vėžlių ir delfinų. Netoliese yra Fjordas - įlanka su koralų rifu, Faraono saloje išliko XII a. Saladino tvirtovės griuvėsiai, kraštovaizdžiu pakeri Spalvotasis kanjonas. Išvykos į Petrą ir Jeurzalę - tai nuostabios kelionės laiku. Visam laikui atmintyje išliks ir ant Mozės kalno pasitiktas saulėtekis, dykumoje stebėtos žvaigždės, ir kasdienis vakaro spektaklis - saulėlydis Akabos įlankoje.

Netoli Tabos yra įsikūrusi Faraono sala, dar vadinama Koralų sala. Ši sala taip pat žinoma dėl savo citadelės - senovės amžiuose populiarios, labiausiai išplėstos, centrinės (karinės) tvirtovės dalies, kurią iš pradžių pastatė kryžiuočiai, o vėliau užkariavo ir atkūrė musulmonų karvedys Saladinas. Citadelė šiandien įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

 

DĖL GALIMŲ KELIONĖS DATŲ IR TRUKMĖS SKAMBINKITE ARBA RAŠYKITE MUMS

Informaciją dėl saugumo reikalavimų vykstantiems į Egiptą galite rasti čia