SEIŠELIAI

Seišeliai - nuostabi 115-os salų valstybė Indijos vandenyne. Jos branduolį sudaro keturios pagrindinės salos: Mahė, Praslinas, Siluetas ir La Digas. Jos gausiai lankomos ir pasižymi puikiai išplėtota infrastruktūra. Likusios Amirantų, Koetivi ir Aldabros salos yra koralinės kilmės ir išsibarščiusios kiek atokiau. Seišelių gyventojų tautinė sudėtis dėl gausių istorinių peripetijų yra labai marga. Vietiniai dažnai įvardija kilę iš Prancūzijos, Anglijos, Indijos, Afrikos šalių, Kinijos. Tai viena turtingiausių Afrikos valstybių, kurios didžiąją dalį ekonomikos sudaro turizmas ir žuvininkystė. Nuostabieji Seišeliai gali pasigirti nesuskaičiuojamais paplūdimiais, įspūdingais koralų rifais, gausybe fantastiškų atogrąžų gamtos draustinių ir itin retų rūšių gyvūnų, tokių kaip didieji Aldabros vėžliai ir kt. Čiau gausu ir įvairiausių pramogų bei festivalių. Sausį aplink zuja "Seišelių buriavimo taurė", o kovą rengiamas tarptautinis žvejybos konkursas. Seišeliai yra svajonių kryptis daugelio keliautojų sąraše ne tik dėl pasaulinio lygio pramogų, magiškų vaizdų, išpuoselėtų viešbučių ir puikaus aptarnavimo, bet ir tobulo atostogų klimato ištisus metus.

Seišeliai

Nuotrauka: Marco TorrazzinaPixabay

MAHĖ SALA

Mahė sala yra didžiausia visame Seišelių salyne, kurioje gyvena absoliuti dauguma visų valstybės gyventojų (beveik 90 proc.). Mahė saloje įsikūrusi ir šalies sostinė Viktorija bei pagrindinis oro uostas. Nors ši sala yra tankiausiai apgyventa visame salyne, pagal plotą ji nedidukė - vos 26 km ilgio ir tik 17 km pločio.

Salos reljefas be galo įspūdingas ir gana kalnuotas. Seišelių Kalno nacionaliniame parke (Morne Seychellois National Park) stūkso ir aukščiausia šalies viršūnė, taip pat pavadinta Seišelių kalnu (905 m). Mahė atogrąžų miškai glaudžia itin retų rūšių augalus, kurių galima rasti tik šiame pasaulio kampelyje, pavyzdžiui, medūzų medį (jellyfish tree), saracėniją (pitcher plant), daugybę retų rūšių orchidėjų. Jas galite pamatyti leidęsi į žygį po vieną iš gausybės pažintinių takų saloje.

Nuostabaus grožio Mahė kasmet pritraukia būrius turistų, jos infrastruktūra yra puikiai išplėtota, gausu puikių viešbučių ir kokybiškų turistams skirtų paslaugų. Saloje glaudžiasi ypatingo grožio laukiniai paplūdimiai, nutįsę baltojo smėlio juostomis, gausu vietų pailsėti gamtoje, taip pat yra ką pamatyti miestų gatvelėse. Būtina užsukti į vietos galerijas, muziejus, botanikos sodą, charizmatiškas parduotuvėles bei kavinukes. Naujų skonių atrasti rekomenduojama užsukti į romo distileriją ar arbatos gamybos namus.

Iš Mahė itin patogu susisiekti ir su kitomis Seišelių salomis, kurioms tiesiog privalu skirti bent dieną kitą.

POPULIARIAUSI KURORTAI

 BO VALONAS (Beau Vallon)

Įsikūręs vos 14 km nuo oro uosto, Bo Valonas yra pats populiariausias kurortas Mahė saloje, turintis vieną ilgiausių paplūdimių Seišeliuose. Čia puikiai dera ir nuostabus peizažas, ir gausybė pramogų su idealiai išplėtota infrastruktūra. Auksinis smėlis ir gana seklus vanduo patiks bet kuriam keliautojui. Kiek tolėliau vandenyne tobulai besišiaušiančios bangos į šį kurortą privilioja ir gausybę banglenčių bei jėgos aitvarų mėgėjų. Tai ideali vieta mėgstantiems aktyvų laisvalaikį, įvairiausias vandens pramogas ir nerimstantį naktinį gyvenimą.

BEL OMBRAS (Bel Ombre)

Populiariojo Bo Valono pašonėje įsikūręs kurortas yra puikus pasirinkimas tiems, kas nori būti šalia veiksmo, tačiau ramioje ir unikalioje vietoje. Bel Ombro krantai nusagstyti stačiomis uolomis, nuo kurių atsiveria magiška panorama. Tai ideali vieta mėgstantiems pasivaikščiojimus gamtoje. Patogu tai, kad nuostabusis Bo Valono paplūdimys yra pasiekiamas ranka, tad taip vienu šūviu nušausite du zuikius - džiaugsitės ir ramybe, ir ilgiausiu paplūdimiu saloje su daugiau pramogų. Bel Ombras yra vos 16 km nuo oro uosto.

PORT GLODAS (Port Glaud)

Nedidukas ir labai nuošalus. Port Glodo paplūdimys ypač tinkamas mėgstantiems ramų ir privatų poilsį. Kartais čia galite būti ir vienut vienutėliai. Tačiau vos už 22 km nuo oro uosto esantis kurortas sugeba priderinti ir puikias paslaugas - čia yra nemažai restoranų, viešbučių ir parduotuvėlių. Šis kurortas vadinamas vienu vaizdingiausių, iš kurio galima pamatyti salelę vandenyne. Atoslūgio metu iki jos net galima nukeliauti pėsčiomis.

BĖ LAZARĖ (Baie Lazare)

Akinamai baltas smėlis, gražuolės granito uolos ir ypatingo mėlio vanduo - tai Bė Lazarė pusmėnulio įlankos vaizdas. Prabangūs viešbučiai siūlo išskirtinį poilsį šalia šio gamtos stebuklo. Čia plūsta paviršinio nardymo ir burlenčių mėgėjai. Ši vieta taip pat privilioja gausybę fotografų, siekiančių užfiksuoti tobulus baltojo smėlio paplūdimius. Šiek tiek ramesnis kurortas garsėja ir tuo, kad vietiniai čia yra radę piratų paslėptą lobį. Bė Lazarė yra tik 18 km nuo oro uosto.

 TAKAMAKA

Takamakos auksinis smėlio paplūdimys vilioja turistus idealia jūros, palmių ir Takamakos medžių kombinacija. Apie šį vos už 18 km nuo oro uosto esantį kurortą dažnai sakoma, kad jis savo išskirtiniu grožiu atima žadą. Tai gerokai ramesnis ir atokesnis kurortas. Takamakos paplūdimys yra puiki vieta užsiimti paviršiniu nardymu ir ramiai pailsėti. Kiek atokiau nuo paplūdimio įsikūrę keletas puikių viešbučių. Išėję pasivaikščioti pakrante nenustebkite sutikę didžiųjų vėžlių - jie itin mėgsta šią vietą.

 ANS ROJALIS (Anse Royale)

Turistų itin mėgstamas šurmulingas Ans Rojalis turi daug ką pasiūlyti: nuo tobulų vaizdų iki gausybės vandens pramogų. Skaidrus it krikštolas ir gana seklus vanduo idealiai tinka tiek poilsiui su vaikais, tiek mėgstantiems aktyvesnį veiksmą vandenyje. Čia ideali vieta išbandyti paviršinį nardymą ir burlentę. Šalia gausu restoranų ir įvairiausių viešbutukų. Nors paplūdimys pritraukia itin daug turistų, jis toks didelis, kad kiekvienas ras sau atokų kampelį. Šiame kurorte, įsikūrusiame vos 12 km nuo oro uosto, verta aplankyti ir gražiąją bažnyčią, kuri žvelgia tiesiai į vandenyną.

PUANT U SELAS (Pointe Au Sel)

Šis kurortas, įsikūręs vos už 9 km nuo oro uosto į pietus, yra vieta vertinantiems ramybės ir šurmulio dermę. Gražutėlis aukso paplūdimys ir akinamo skaidrumo vanduo pasitiks itin viliojančiai, nes aplinkui nebus minių poilsiautojų. Tai atokesnė vieta, vietinių dar vadinama tobula paplūdimio iškyloms rengti. Paviršinis nardymas čia paliks neišdildomų įspūdžių, o bronzinis įdegis taip pat ilgai primins apie šį mielą rojaus kampelį. Pailsėjusių gamtoje Jūsų nekantriai lauks gausybė šalia įsikūrusių parduotuvėlių, puikių viešbučių ir restoranų.

 

DĖL GALIMŲ KELIONĖS DATŲ IR TRUKMĖS SKAMBINKITE ARBA RAŠYKITE MUMS

Informaciją dėl saugumo reikalavimų vykstantiems į Seišelius galite rasti čia