EGIPTAS

 

Seniausios civilizacijos, palei Nilo upę žaliuojančios oazės, begalinėmis smėlio smiltelėmis nusėtos dykumos, intriguojančios kapų plėšikų istorijos, o kur dar kelionės kupranugariais, datulių saldumas ir, be abejo, Raudonosios jūros vilionės... Visa tai ir daugiau talpina Afrikos bei Azijos pakraščius jungiantis Egiptas, jau nuo seno intriguojantis ne tik aukso, bet ir saulės lobiais.

Egiptas2

Nuotrauka Nadine DoerléPixabay

Ir visai nesvarbu, ar norėtumėte "susipažinti" su mumijomis, ar panirti į koralais nuspalvintą jūros dugną, o gal paragauti mūsų gomuriui neįprastų patiekalų - visi Egipte rasite savo širdžiai artimų veiklų.

Istorijos mėgėjai čia net nespės suktis - seniausias civilizacijas menančių artefaktų gausu net ir giliausiuose šalies vietose! O mėgstančių kiek kitokias pramogas Egipte laukia ne tik garsiosios piramidės ir jas saugantis Sfinksas. Raudonosios jūros bangos slepia ryškiausiomis spalvomis nusidažiusius koralus ir žuvytes, o plačiakraštė dykuma tik iš pirmo žvilgsnio atrodo tuščia.

Nepraleiskite progos nuvykti į vietinius turgus, kurie garsėja kvapniais prieskoniais bei žėrinčiais aukso dirbiniais. Išmėginkite jėgas, gaudydami vėją jėgos aitvarais, ir pažabokite bangas banglentėmis. Niekada nemėginote? Ne bėda, profesionalūs instruktoriai jums su malonumu padės. Dykumą naršykite, o vėliau ir saulę palydėkite, lėkdami keturračiais arba jodami kupranugariais. Aplankykite ties oazėmis įsikūrusius vietinius gyventojus beduinus ir susipažinkite su jų netradicine buitimi.

Vos po kelių dienų šioje šalyje suprasite, kad margesnės ir kontrastingesnės šalies dar reikėtų paieškoti!

 

POPULIARIAUSI EGIPTO KURORTAI

ŠARM AŠ ŠEICHAS

Jei į kitus pamėgtus kurortus traukia saulė ir jūra, Raudonosios jūros krante, visai netoli Egipto sienos su Izraeliu ir Jordanija, įsikūręs Šarm aš Šeichas kviečia nerti į atostogas tikrąja to žodžio prasme. Tiek patyrusiems narams, tiek mėgėjams su nardymo kauke čia atsiveria šimtų įvairiaspalvių koralų ir daugiau kaip tūkstančio žuvelių margumynas, leidžiantis patikėti visomis pasakomis apie undines ir kitas povandenines būtybes. Tarp populiariausių nardymo vietų - karinis krovininis laivas "SS Thistlegrom", nuskendęs 1941 metais, Antrojo pasaulinio karo metu. Kartu į povandeninę Raudonosios jūros karalystę jis nusinešė lokomotyvus, tankus, šaunamuosius ginklus, kuriuos ir dabar gali apžiūrėti patyrę narai. Norintiems spalvingesnio reginio - vos už dviejų valandų kelionės laivu poilsiautojus priimti pasiruošęs "Ras - Mohamed" parkas-draustinis, garsėjantis gražiausiais povandeninio gyvenimo vaizdais.

Žinoma, pramogų Raudonoji jūra nepagailės ir norintiems likti virš bangų - skrosti jas banglente ar jėgos aitvaru. O mažieji atostogautojai galės žaisti sekliuose pakrantės ruožuose.

Kai dieną rodos, kunkuliuojantis oras ima kiek vėsti pats metas griebti didesnę rankinę ar kuprinę ir keliauti į pagrindinį miesto turgų Sharm al-Maya. Apšviestas spalvingomis lemputėmis, kvepiantis kaljano dūmais ir neregėtų prieskonių aromatais, šurmuliuojantis nuo prekiautojų šūksnių bei prekeivių derybų, šis turgus tiesiog virpa arabiškos kultūros egzotika. Įsigiję pakankamai suvenyrų ir lauktuvių, prisėskite puodeliui kavos ir pasimėgaukite magiška vakarėjančio Šarm aš Šeicho atmosfera.

 

HURGADA

Kiek daugiau nei prieš šimtą metų tai tebuvo mažas žvejų kaimelis, net nesvajojęs apie keliautojų dėmesį. Dabar Hurgados regionas - net 20 kilometrų besitęsianti turizmo oazė. Ir visa tai dėl neapsakomo povandeninio pasaulio grožio - margaspalvių koralų bei nesuskaičiuojamos galybės žuvelių. Žinoma, nereikėtų pamiršti ir niekada neišblėstančios šilumos, taip svetingai pasitinkančios šį regioną pamėgusius šiaurinės Europos gyventojus.

Sukurta tiek šeimos pramogoms, tiek romantiškoms atostogoms ar atpalaiduojančiam poilsiui, Hurgada gali pasiūlyti daug daugiau nei išpuoselėti viešbučiai ar pogulis paplūdimyje. Pavyzdžiui, kelionę į dykumą, pasiplaukiojimą pakrantes nugulusiais laiveliais, lyg žvaigždėtas dangus mirguliuojantį naktinį miestą, svetingas beduinų vaišes ir gausybę kitų pramogų. Jei svajojate susipažinti su egzotiškuoju Egiptu, Hurgada - idealiai tam tinkanti stotelė.

Kurortinis gyvenimas - triukšmingas ir smagus, bet kartais norisi atokvėpio net ir nuo atostogų. Jei norisi ramybės, galite paimti pertraukėlę ir dieną praleisti visai šalia Hurgados krantų esančioje Giftūno saloje, garsėjančioje balto ir švelnaus smėliuko paplūdimiais bei skaidraus smėlio jūra, kokią tik esate matę. O jei ieškote vietos, kur galėtumėte atsipalaiduoti ir romantiškai praleisti laiką su mylimu žmogumi, sutemus keliaukite į dykumą stebėti žvaigždžių. Kadangi Egipto dangus yra neįprastai giedras, šia pramoga galima mėgautis ištisus metus. Tobulos poilsio akimirkos ir pačios gražiausios nuotraukos garantuotos!

Vaikams Hurgada - milžiniška žaidimų aikštelė, kurioje galima sutikti lyg iš pasakų atžengusius kupranugarius ar visą dieną siausti prie jūros. Vaikai tikrai neatsisakys pasimėgauti stikline šviežiai spaustų cukranendrių sulčių, kurias karštą dieną galėsite nusipirkti iš vietos prekeivių. Ne mažiau įdomus ir pats jų gaminimo procesas - cukranendrių lazdos Jums matant bus sutraiškytos didelėje spaudyklėje. O jei pasirodytų per mažai - dienos išvyka iki garsiųjų Egipto piramidžių suteiks nepamirštamų įspūdžių tiek mažiesiems atostogų asams, tiek jų tėveliams!

 

EL GUNA

Kiek "aukščiau" nuo Hurgados įsikūrusią El Guną galėtume pavadinti atskira atostogų respublika. Čia rasite ne tik aukščiausios klasės viešbučių nuo 3 iki 5 žvaigždučių, golfo aikštyną, bet ir profesionaliai įrengtą ligoninę, kurioje teikiamos įvairios terapijos bei sveikatinimo procedūros. Pridėkite dar nuostabius paplūdimius, prabangias jachtas, egiptietiško stiliaus garsiausių pasaulio architektų suprojektuotas vilas, butikus, restoranus ir turėsite prabangių bei ramių atostogų planą! El Guna - Tai privataus verslininko projektas, pradėtas įgyvendinti 1989-aisiais. Ir, turėtume pasakyti, itin sėkmingas. Visos paslaugos ir pramogos čia koncentruotos į nepamirštamas ir atpalaiduojančias atostogas. Tiesa, norintiems pamatyti tikrąjį Egipto gyvenimą, verčiau rinktis Hurgados miesto šurmulį ar leistis į kelionę iki artimiausio vietinių kaimelio.

Vizitinė šio kurorto kortelė - visur tyvuliuojantis vanduo. Nuo jūros krantų gilyn į žemyninę dalį nusitęsę vandens kanalai net leidžia užmiršti, kad Egiptas - Dykumos žemė. Įlankėlių išraižytas kurortas svetingai sutinka prabangias keliautojų jachtas, o vandens sporto mėgėjams atveria nesibaigiančias erdves. Nardyti, gaudyti bangas ar vėją - jūsų pasirinkimas! Čia pat galėsite tiek išsinuomoti reikiamą įrangą, tiek užsisakyti instruktoriaus pamokas.

 

MAKADI BEI

Auksinio biraus smėlio paplūdimiai, saulėje mirgančios žydriausios Raudonosios jūros bangelės ir jaukų pavėsį teikiančios palmės bei paplūdimio skėčiai - ko daugiau gali reikėti tobuloms atostogoms, lyg iš atviruko? Nebent tik čia pat spaustų vaisių sulčių ir itin raiškios kameros atostogų įspūdžiams užfiksuoti. Ramaus poilsio oazė Makadi Bei kviečia pamiršti visus rūpesčius ir mėgautis akimirkos grožiu. Tai padaryti taip lengva, kai saulės netemdo debesys, ausis kutena jūros ošimas, o atsigaivinti kviečia visada maloniai šilta jūra. Norintiems aktyvesnio poilsio čia taip pat bus ką veikti - kurortą gaubia Rytų dykuma, žavinti keliautojus beribėmis smėlio kopomis.

Lankantis šiame kurorte, tiesiog negalima praleisti galimybės susipažinti su turtingu Raudonosios jūros pasauliu ir draugiškiausiais jos gyventojais. Profesionalūs treneriai siūlo ne tik pasigrožėti, bet ir paplaukioti kartu su delfinais, o šia pramoga gali užsiimti suaugusieji ir vaikai nuo trejų metų. Specialistų teigimu, šie gyvūnai linksmina ir gydo, todėl jų socialiniai įgūdžiai šiomis dienomis naudojami terapijai sprendžiant psichologines ar raidos sutrikimų problemas. Tai nė kiek nestebina, nes jų smagus taškymasis ir linksmas klegenimas priverčia šypsotis kiekvieną. Abejojate? Atvykite ir įsitikinkite patys!

 

SAL HAŠIŠAS

Vos saulė pradeda leistis, Sal Hašišas sužėri naktiniais žiburiais. Ir ne tik pakrantė - kurorto krantus kutenantys vandenys slepia povandeninį miestą, kuris taip pat nušvinta, žadindamas romantišką kurorto atmosferą. Tikra tiesa, šis Egipto kampelis skirtas romantikai ir atpalaiduojančiam poilsiui. O dėl ko daugiau sukti galvą, kai kiekvieną norą tenkina profesionalūs aukščiausios klasės viešbučių darbuotojai, akys visad žvelgia į tobulą grožio panoramą, o kūną lepina nuolatinė šiluma ir gaivios jūros bangos... Sal Hašišas - dar visai jaunas kurortas, bet jau pritraukiantis gausybę poilsiautojų, norinčių pažinti naują Egipto veidą.

Sal Hašišo kurorte įrengtas Egipto miniatiūrų muziejus po atviru dangumi leidžia vos per kelias valandas susipažinti su svarbiausiais Egipto statiniais ir istoriniais paminklais: Gizos piramidėmis, Sfinksu, Karnako šventykla, Abu Simbelio šventykla ir kitais. Net 25 kartus sumažinti statiniai - puiki proga smagioms atostogų nuotraukoms!

 

SOMA BEI

Vėjų ir saulės gairinamas Soma Bei paplūdimys, žvelgiantis tiek į bekraštę jūrą, tiek į tolumoje rymančias kalvas, pulsuoja kiek neįprasta, tarsi legendas apie faraonus menančia atmosfera. Atrodo, kad čia neegzistuoja geografinės ribos ir kartais net sunku pasakyti, kur baigiasi jūros vandenys ir prasideda pusiasalio žemė, o kur jūrų mėlynė atsiremia į įkaitintų kalvų sodriai purpurinius atspalvius. Jeigu taip atsisėdus ant kilimo ir kaip Egipto princui Aladinui nuskridus ištyrinėti šių mistinių gamtovaizdžių...

Deja, kilimais skraidyti mes negalime, bet pažaboti čia nuolat plaukus kedenantį vėją tikrai pavyks! Soma Bei pasaulyje garsėja kaip tobula vieta vėjo ir jėgos aitvarams. Nuo kalnų pučiantis vėjas džiugina visus metus, o seklūs ir itin platūs pakrantės ruožai atrodo lyg dirbtinai suformuota trasa. Čia įsikūrę vandens sporto centrai siūlo ne tik įrangą, bet ir profesionalias pamokas pradedantiesiems.

 

SAFAGA

Nuo šilumos apsnūdęs, lėtas ir lepinantis kurortas, į kurį atvyksta tiek norintys panardyti, tiek svajojantys apie pažabotas Raudonosios jūros bangas, tiek svajojantys atgauti jėgas ir atstatyti sveikatą. Būtent čia esantis juodasis smėlis, teigiama, pripildytas gerųjų mineralų, padedančių atstatyti natūralų sveikos odos grožį, prie to prisideda ir dėl koralų sūresnis nei įprastai jūros vanduo, ant kurio galima laisvai plūduriuoti.

Išskirtines šio kurorto klimato sąlygas lemia iškart už jo išsirikiavusios kalvos, užstojančios stipresnius iš dykumos atkeliaujančius vėjus ir smėlio audras. Atrodo, kad gamta tyčia suformavo natūralų SPA - čia užtenka tik atvykti ir jau iškart mėgaujamasi natūraliomis procedūromis.

 

MARSA ALAMAS

Dar tik keliautojų atrandamas, o narų svajonėse jau seniai mirguliuojantis, karštas ir auksiniu smėliu nuklotas Masra Alamo kurortas žavi savo laukiniu grožiu. Nesupraskite neteisingai, čia jus pasitiks prabangiausi viešbučiai ir nardymo centrai, bet net ir jie neužgožia tikrojo dykumos gyvenimo. Saulės įkaitinti kalnai, uolos ir tarpekliai labiau primena Marso kanjonus, o skaisčiausio žydrumo vanduo - kontrastingą brangakmenių žibėjimą.

Anksčiau šioje vietovėje vyko intensyvios deimantų kasybos, o dabar atrandamas kiek kitoks kurorto lobis - svaiginamo grožio povandeninis pasaulis, Rytų dykumos magija ir išsvajotų atostogų pažadai.

 

DĖL GALIMŲ KELIONĖS DATŲ IR TRUKMĖS SKAMBINKITE ARBA RAŠYKITE MUMS

Informaciją dėl saugumo reikalavimų vykstantiems į Egiptą galite rasti čia