ANTALIJA (TURKIJA)

Gražūs paplūdimiai, begalinis viešbučių pasirinkimas, vandens parkai, baseinai, daugybė pramogų visai šeimai, geriausia "viskas įskaičiuota" formulė pasaulyje ir daugybė puikių atradimo laukiančių vietų.

Antalija

Nuotrauka: Engin AkyurtPixabay

Antalijos pakrantės klimatui būdingos karštos vasaros ir šiltos žiemos. Aukštasis sezonas prasideda nuo gegužės vidurio, vasarą oro temperatūra šokteli virš 33 laipsnių. Karščiausias laikotarpis šiame regione yra liepos ir rugpjūčio mėnesiai. Nuo spalio pabaigos iki kovo mėnesio puikus laikas pažintiniam poilsiui ir apsipirkinėjimui.

Antalijos pakrantės paplūdimiai tiks kiekvieno skoniui, nuo nedidelių ir vaizdingų, kai kalnai leidžiasi tiesiai į jūrą, iki erdvių, besitęsiančių iki 10 km. Kiekvienas iš jų unikaliai gražus. Dauguma viešbučių turi nuosavus paplūdimius. Miesto paplūdimiai prieinami visiems, tačiau gultai, čiūžiniai ir skėčiai mokami. Kai kuriuose miesto paplūdimiuose tokių paslaugų nėra, Daugelis Antalijos paplūdimių apdovanoti "Mėlynąja vėliava".

TURKIJOS KURORTAI:

ANTALIJA

Modernus ir didelis Turkijos miestas, nuo pagrindinio oro uosto nutolęs 12 km. Šiame mieste tobulai išvystyta turizmo infrastruktūra: viešbučiai, gausybė restoranų, diskotekų, turkiško stiliaus kavinukių, pramogų centrų ir parduotuvių. Atostogos Antalijoje patiks miesto poilsio mėgėjams, nes dauguma viešbučių turi nedidelis teritorijas, įsikūrę pačiame mieste, o veiklos juose taip pat nėra daug.

Kurortai: Antalija, Lara, Kundu, Kaleiči.

 

BELEKAS

Įsikūręs tarp Tauro kalnų ir Viduržemio jūros, 25 km nuo Antalijos oro uosto. Belekas yra vienas prabangiausių kurortų Turkijoje. Čia yra daugybė, visiškai naujų, aukšto lygio penkių žvaigždučių viešbučių, gražiai įsikomponavusių tarp eukaliptų ir kedrų giraičių ir Viduržemio jūros pakrantės. Beveik visi viešbučiai, esantys Beleke yra pastatyti ant jūros kranto (pirma linija) ir yra keturių arba penkių žvaigždučių kategorijos ir turi didžiules teritorijas.

Kurortai: Bogažkent, Kadrija, Belekas

 

KEMERAS

42 km į pietavakarius nuo Antalijos, Lykijos regione, Tauro kalnų papėdėje įskūręs gražus ir jaukus Kemero miestelis. Kalnų šlaitai, jaukiai apglėbę Kemerą nusileidžia iki pat jūros. Iš vienos pusės kurortą supa kvapnūs pušynai ir apelsinų sodai, o iš kitos - puikūs akmenuoti žvyro paplūdimiai, kuriuos visus metus skalauja švari, skaidri ir šilta jūra.

Kurortai: Beldibis, Goiniukas, Kirišas, Tekirova, Čamjuva, Kemeras, Čirali.

 

SIDĖ

Gyvybingas ir nuostabus miestelis, nuo Antalijos nutolęs 75 km atstumu. Pagrindinis šio kurorto išskirtinumas - Antikinės Romos palikimas. Sidėje galima rasti viešbučių bet kokiam skoniui - nuo didelių ir prabangių iki kuklių, bet jaukių viešbutukų.

Kurortai: Evrensekis, Kumkojus, Kyzlagačas, Kizilotas, Manavgatas, Sidė, Sorgūnas, Titreyengolis, Čolaklis, Adjisu, Gundogdu.

 

ALANIJA

Vienas gražiausių Turkijos kurortinių miestų. Čia puikias atostogas gali praleisti tiek poros, tiek šeimos su vaikais. Čia poilsiautojų laukia įvairiapusiškas poilsis - jeigu tik norėsite, atrasite ne tik nuostabius paplūdimius ir saulės vonias jose, tačiau ir galybę istorinio palikimo bei gamtos stebuklų.

Kurortai: Avsalaras, Alanija, Inčekumas, Konaklis, Mahmutlaras, Obagelas, Okurdžalaras, Turkleras.


 

DĖL GALIMŲ KELIONĖS DATŲ IR TRUKMĖS SKAMBINKITE ARBA RAŠYKITE MUMS

Informaciją dėl saugumo reikalavimų vykstantiems į Turkiją galite rasti čia

Informaciją dėl reikalavimų taikomų grįžtantiems į Lietuvą rasite čia

LR Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja susilaikyti nuo nebūtinų kelionių COVID-19 pandemijos metu. Turistas pats priima sprendimą keliauti įvertindamas dėl pandemijos kylančias rizikas. Daugiau informacijos rasite čia