GRUZIJA (SAKARTVELAS)

Nepaprastai skanus maistas, beprotiškai svetingi žmonės, užburiantis kontrastingas kraštovaizdis, gyvybingi miestai, jaukūs ir modernūs Juodosios jūros kurortai, Adžarijos subtropikai - Gruzija (Sakartvelas) turi kuo nustebinti ir pradžiuginti!

Batumi01

Gruzija (Sakartvelas) - nėra nuobodi šalis, anaiptol, ji kupina nuotykių. Net ir pirmą kartą čia viešint, vis dar stebina jos daugiaveidis grožis. Šalis nėra didelė, tačiau joje galima rasti tiek daug: Juodosios jūros paplūdimius, aukštus Kaukazo ir drėgnais miškais apaugusius Adžarijos kalnus, neįtikėtinus urvus, žalius slėnius, senuosius religinius objektus, pilis, tvirtoves. Laukia turiningos atostogos!

Adžarija iš pirmo žvilgsnio atrodo tokia nerūpestinga, su naują kurortinį įvaizdį puoselėjančiais miestais ir miesteliais. Viskas čia kvepia atostogomis! Tik ilgėliau pakeliavęs supranti, koks ilgas istorijos šleifas driekiasi paskui šį kraštą.

Šalia Bešumio kalnų kurorto atkasti archeologiniai radiniai patvirtino, kad dabartinėje Adžarijoje gyventa jau akmens amžiuje. Čia nemažai bronzos ir ankstyvojo geležies amžiaus paminklų! Svarbus šis kraštas ir religijos istorijoje. Teigiama, kad būtent iš čia, apaštalo Andriaus pastangomis, krikščionybė ėmė plisti dabartinės Gruzijos (Sarkartvelo) teritorijoje.

Ilga ir sudėtinga Adžarijos istorija ją išblaškė iš vienų rankų į kitas - buvo ji ir Gurijos, ir Abchazijos karalysčių dalimi, patyrė Osmanų ir Rusijos imperijos gniaužtų jėgą. 1991 m. Adžarija bandė atsiskirti nuo Gruzijos, bet iki šiol yra jos sudėtyje kaip autonominis regionas.

Akmenuoti Juodosios jūros paplūdimiai su sezono metu nusidriekusiomis gultų eilėmis pasiruošę lepinti šiluma. Jūra čia jau birželio mėnesį įšyla iki 22 laipsnių, bet kurortinis sezonas įsibėgėja pamažu ir patį piką pasiekia rugpjūtį. Rugsėjis - dar vis nuostabus ir aksominis, be alinančio karščio bangų. Klimatas čia švelnus, saugomas pajūrį jaukiai apkabinusių kalnų.

Be tradicinių, saulei ir maudynėms skirtų atostogų, čia galima maloniai pasivaikščioti po kalnus ir miškus, atrasti gurmaniškus regiono patiekalus ir aplankyti daugybę botanikos sodų ir draustinių, paukščių stebėjimo vietų.

 

POPULIARIAUSI GRUZIJOS (SAKARTVELO) KURORTAI

BATUMIS

Autonominio Adžarijos regiono sostinė, Juodosios jūros kurortas, siekiantis tapti šiuolaikiška atostogų oaze. Moderni viešbučių architektūra, naujos aikštės, parkai ir skulptūrinės kompozicijos neleidžia suabejoti Batumio pastangomis atsinaujinti. Mėgaujantis visais kurorto privalumais, net sunku patikėti, kad tai vienas seniausių Gruzijos (Sakartvelo) miestų, kurio šaknys tvirtai remiasi į senovės graikų palikimą.

Geriausia vieta pažindintis su Batumio kurortiniu gyvenimu - 1881 metais prancūzų suprojektuotas 7 km ilgio bulvaras. Šalia jo žiba, tviska ir šurmuliuoja šviečiantys ir šokantys fontanai, suvenyrų kioskai, parduotuvėlės, restoranai, Stebuklų laukas, Abėcėlės bokštas, apžvalgos ratas, Ali ir Ninos meilės skulptūra. O iš kitos pusės - Juodoji jūra su kartais visai netoli kranto nardančiais delfinais.

Anuomet Adžarijos kraštas buvo vadinamas Kolchide ir garsėjo ypatinga aukso vilna. Pasak legendos, jos grobti čia plaukė graikų didvyriai, vadovaujami Jasono. Auksinę vilną budriai saugojo drakonas, tad grobis buvo lengvas. Jasoną ir jo komandą išgelbėjo meilė, o tiksliau - Jasoną įsimylėjusi Medėja. Mergina užmigdė budrųjį drakoną ir su pavogta auksine vilna bei mylimuoju pabėgo iš Kolchidės. Legendos nemiršta, jos įkvepia ir tai puikiai iliustruoja milžiniška Medėjos su auksiniu avinėliu skulptūra.

 

KVARIATIS

Pats Adžarijos pakraštys, ramus užutėkis ties siena su kaimynine Turkija. Jei pasikliausime vietinių nuomone, tai būtent čia, Kvariatyje Jus lepins pačios švariausios Juodosios jūros bangos ir išskirtinė ramybė. Jūra ties kurorto krantais išties skaidri, idealiai tinka paviršiniam ir giluminiam nardymui. Panorusiems pasidairyti giliau, galima kreiptis į Kvariatyje veikiantį vienintelį Gruzijoje (Sakartvele) nardymo centrą. Nors kurortas nedidelis, tačiau vietinių vertinamas ir mylimas, vadinamas prestižiniu, kaip ir vietinis paplūdimys, sulaukiantis itin daug saulės ir maudynių mėgėjų.

Kurortas jau visai greta Turkijos, kitos itin mylimos atostogų šalies. Ant sienos su kaimynine šalimi stovi nedidukas kurortinis miestelis Sarpis, o už jos, jau Turkijoje, - Sarpas. Atstumas toks nedidelis, kad aplankyti Turkiją galima ir pėsčiomis. Kokia ta Turkija ties Juodąja jūra? Kokie jos miesteliai, turgūs, kasdienybė? Jei smalsu - galima patikrinti.

 

MAKHINDŽAURI IR ČAKVIS

Makhindžauris - kurortas, siūlantis suderinti sveikatinančias procedūras ir poilsį Juodosios jūros paplūdimiuose. Šis balneologinis kurortas garsėja gydomosiomis sieros voniomis ir sveikatą stiprinančiu mikroklimatu. Ne mažiau sveikatą stiprina ir tingus poilsis pačiame Makhindžaurio paplūdimyje, skalaujamame ramios, nuožulniai gilėjančios jūros. Paplūdimys čia smulkių akmenėlių, jame net sezono įkarščio metu galima rasti atokesnę bei ramesnę vietą.

Netoli kurorto - Batumis. Miestus skiria vos 6 kilometrai, tad dieną pasidžiaugus kurorto ramybe, vakarus galima leisti, mėgaujantis Batumio pramogomis. Na, o vienas didžiausių Batumio lankytinų objektų iš Makhindžaurio pasiekiamas pėsčiomis - į Batumio botanikos sodą pateksite, paėjėję paplūdimiu šiaurės kryptimi.

Eukaliptų giraičių apsuptyje įsitaisęs Čakvis - ramus, tykus ir labai jaukus. Atostogautojų ramybę saugo bei aplinkai egzotikos suteikia ne eukaliptai (sakoma, kad atbaidantys uodus), bet ir gražuolės mimozos, įspūdingos bambukų bei japoniškų mandarinų plantacijos. Nėra čia įprasto kurortinio bruzdesio, skubos ir triukšmingų pramogų, todėl Čakvį mėgsta ramesnio poilsio gerbėjai. Smulkaus žvirgždo paplūdimiai taip pat ramūs, švarūs, neperpildyti. Bendras jų ilgis siekia apie 6 kilometrus.

 

KOBULETIS

Kobuletis - antras pagal dydį Adžarijos miestas, populiariausias kurortas ne tik Gruzijoje (Sakartvele), bet ir visame Kaukazo regione. Tai aukso viduriukas tarp judraus didmiesčio Batumio ir ramių pajūrio miestelių. Šis miestas išsidriekęs ties 10 km ilgio smulkaus žvirgždo pakrante. Paplūdimys ilgas, tad vietos pakanka visiems, norintiems ir ramybės, ir pramogų. Daugiausia pramogų (taip pat ir vaikams) suteikia centrinėje paplūdimio dalyje, paėjėjus į pietus ar šiaurę - žmonių mažiau ir ramybės daugiau. Lygiagrečiai paplūdimiu driekiasi ilga krantinė, kurioje netrūksta restoranų, kavinių, karaokės klubų, barų bei naktinių klubų. Ties šiauriniu išvažiavimu iš Kobulečio veikia atrakcionų parkas "Cicinatela".

Kobuletis vilioja ne tik Juodąja jūra, bet ir švariu, pušynų ir kedrų aromatų prisodrintu oru. Atokiau nuo centro galima rasti ir jaukių sanatorijų, juk Kobuletis nuo seno garsėja mineralinio vandens šaltiniais, trykštančiais šalia miesto. Jų vandenys naudojami sanatorijose gydymo bei sveikatinimo tikslais. Mineralinio vandens voniomis čia rekomenduojama pasimėgauti ne tik sergantiems įvairiomis ligomis, bet ir norintiems atsipalaiduoti, palepinti odą bei pagerinti kraujotaką.

Dar du kurorto privalumai - nuostabus klimatas ir dar nuostabesnė gamta. Subtropinis klimatas lepina labai malonia šiluma, net ir žiemos metu čia švelni: vidutinė sausio mėnesio temperatūra siekia - +5 laipsnius. Vasaros šiltos ir saulėtos, vidutinė liepos mėnesio temperatūra - +28 laipsniai. Toks oras - geriausia paskata augalijai vešėti, tad Kobuletis visus metus skęsta arbatmedžių, eukaliptų ir citrusinių vaisių sodų žalumoje.

 

DĖL GALIMŲ KELIONĖS DATŲ IR TRUKMĖS SKAMBINKITE ARBA RAŠYKITE MUMS

 

 

 

 

 

 -