PORTUGALIJA

Portugalija - Europos pakraštys, pilnas staigmenų, įdomybių ir puikių atostogų vietų. Portugalija nuolat buvo didžiųjų pasaulio atradimų kelionių centre, ir tai suformavo jūrinį šalies identitetą, užaugino fantastiškai puošnius ir įdomius miestus, kuriuos verta aplankyti. Kelionėje į Portugaliją sutelpa viskas: šviežia ir įvairi jūros gėrybių bei Pietų Europos virtuvė, išskirtinio skonio vynai, įsimintina architektūra, išraiškingos Atlanto vandenyno uolos, daužomos bangų, ir auksiniai paplūdimiai, tinkantys ir ramiam poilsiui, ir aktyvioms atostogoms vandenyje. Prie viso to pridėjus ir iš Atlanto išnirusią Madeiros salą, kurioje šiltas oras leidžia visus metus aktyviai pramogauti po atviru dangumi, mėgautis ryškia salos augmenija, žavėtis nuostabiu kraštovaizdžiu, atostogos Portugalijoje įsimins kaip kitoks - įvairus ir spalvotas - Europos atvirukas.

Algarve

  • Smaragdo spalvos Atlanto vandenynas ir vieni gražiausių baltojo smėlio paplūdimių Europoje.
  • Puikios sąlygos mėgautis aktyviomis pramogomis: žygiai, burlenčių, jėgos aitvarų, dviračių sportu.
  • Algarvės regiono golfo aikštynai patenka į geriausių Europos aikštynų šimtuką.
  • Daug įvairių tautų paliktų kultūros paminklų, muziejų po atviru dangumi ir UNESCO saugomų objektų.
  • Gausybė kvapą gniaužiančių vaizdų, atsiveriančių nuo kalnų viršūnių, skardžių ir kyšulių.
  • Puikiai išplėtota turizmo infrastruktūra ir platus kurortų pasirinkimas.
  • Unikalūs levadų takai Madeiros saloje, dėl kurių žygiai tampa nepamirštami.
  • Apstu festivalių, religinių švenčių ir mugių, dėl kurių sustoja visas miesto ar miestelio gyvenimas.

 

ALGARVĖS REGIONAS

Algarvė - tai smaragdo spalvos vandenynas, balti paplūdimiai, ryškiai žalia žolė, skaidrus žydras dangus ir akinantis pastatų baltumas. Nenuostabu, kad pačiuose Portugalijos pietuose esantis regionas taip pat pamėgtas įvairių šalių poilsiautojų. Faro miestas Algarvės miestą dalija į dvi ryškiai besiskiriančias dalis. Į vakarus nuo Faro galima žavėtis tarsi atvirukuose matytais vaizdais: mažais užutėkiais ir įlankėlėmis, kurias supa keisčiausių formų uolos ir fatastiškos grotos. Egzotiškiausia pakrantė yra šalia Lagoso, Armasun de Peros ir Albufeiros kurorte bei Sagreso miesto kyšulio. Vakarinė pakrantės dalis uolėtesnė, tačiau laukiniai paplūdimiai - neprilygstami. Į rytus nuo Faro iki pat Ispanijos sienos, netoli jūros kranto, gausu nedidelių smėlio salų, beveik susipynusių į ištisinę grandinę. Į jas galima nuplaukti keltais iš kiekvieno kurorto. Keliaujant į Algarvės gilumą atsiskleis krašto kontrastai. Smėlio ir uolų paplūdimius pakeis derlingos lygumos, kuriose stiebiasi vaismedžių sodai ir migdolų giraitės, kiekvieną pavasarį pražįstančios baltais žiedais. Dar toliau stūkso kamštiniais medžiais apaugusios kalvos ir kalnai, užimantys pusę Algarvės krašto teritorijos.

Iš Algarvės žmonės išvyksta šventai įsitikinę, kad apsilankė Europos rojuje. 

 

KARTEIRA

Karteira beveik susiliejusi su Vilamora, įsikūrusi apie 25 km nuo Faro oro uosto. Tai - didelių išlaidų nereikalaujantis kurortas, turintis ilgus paplūdimius ir puiką infrastruktūrą, idealiai tinkantis šeimyniniam poilsiui. Kurortas garsėja vaizdingu pajūrio pėsčiųjų taku, kasdien veikiančiu žuvų ir daržovių turgumi ir netoli esančiu vandens pramogų parku "Aquashow". Čia taip pat yra vienas geriausių jūros gėrybių restoranų visoje Algarvėje "O Jacinto". Nors unikalų senąjį Karteiros veidą kiek pakeitė 8-ąjį ir 9-ąjį dešimtmečiais įsisiūbavusi neišvaizdžių daugiabučių plėtra, miesto paplūdimys laikomas vienu geriausių visame centrinės Algarvės regione: plati auksinio smėlio pakrantė ir ramus jūros vanduo juosia visą krantą ir svečiams garantuoja puikų poilsį.

 

ALBUFEIRA

Albufeira - Algarvės poilsiautojų sostinė pačiame pakrantės centre, esanti už 46 km nuo Faro oro uosto. Miestas dydžiu beveik nenusileidžia Portimaunui, bet centras yra prie pat pakrantės - čia paplūdimius galima pasiekti pėsčiomis per keletą minučių. Kelių kilometrų spinduliu aplink Albufeirą yra 23 paplūdimiai, atskirti stačiomis uolomis. Tai triukšmingas miestas, vakarais virstantis tikra pramogų sostine. Barai, restoranai ir naktiniai klubai pritraukia tūkstančius poilsiautojų. Istorinė miesto dalis buvo sugriauta žemės drebėjimo, tačiau išliko siaurų gatvelių, vingiuojančių tarp uolų ir baltų namų. Ermide de Sao Sebastiao yra viena seniausių bažnyčių Algarvėje, joje įsikūręs sakralinio meno muziejus. Už keliolikos kilometrų nuo Albufeiros yra du visai šeimai skirti teminiai parkai - "Zoo Marine" ir "Crazy World".

 

ARMASAUN DE PERA

Tai šiuolaikinis nedidelis ir ramus kurortas, esantis apie 54 km nuo Faro oro uosto. Nauji viešbučiai čia rikiuojasi palei vienintelę pagrindinę gatvę. Centriniame kurorto paplūdimyje dažniausiai būna daug žmonių, tačiau už poros kilometrų į rytus pakrantė ištuštėja. Karštą vasaros dieną atgaivą galima rasti ant uolų terasų augančiuose soduose. Keliaujant laiveliu, už kelių kilometrų nuo miesto galima apžiūrėti vakarų pusėje stūksančius uolų urvus ir grotas.

 

KARVUEIRAS

Apie 63 km nuo Faro oro uosto ir apie 8 km nuo Portimauno įsikūręs Karvueiras yra nedidelis, autentišką atmosferą išsaugojęs žvejų kaimelis, apsuptas raudonų uolų. Jame vyrauja neaukšti pastatai. Karvueiro pakrantė uolėta, su nedidelėmis smėlėtomis įlankėlėmis ir paplūdimiais. Iš čia galima greitai pasiekti dramatiškai virš vandenyno pasvirusių skardžių vietovę Algar Seką. Kurortas tinkamas ramaus poilsio mėgėjams.

 

 PRAJA DA ROŠA IR PRAJA DO VAU

Praja da Roša - nedidelis, tačiau labai gyvybingas kurortas, esantis apie 70 km nuo Faro oro uosto. Kurorto paplūdimys yra platus ir vaizdingas. Ilgiems pasivaikščiojimams pėsčiomis tinkamą pakrantę pamėgo jaunos šeimos ir poros. Kelių kilometrų ilgio paplūdimio ruožo įžymiausia vieta - Šv.Katerinos fortas (Fortaleza da Santa Caterina), statytas prieš 300 metų. Kiekvieną vakarą poilsiautojai renkasi ant jo terasų palydėti saulės. Ties paplūdimio riba įsikūrę viešbučiai, naktinės diskotekos ir lošimo namai. Vakarinėje Praja da Rošos miestelio pusėje esantis Praja do Vau kurortas yra vienas populiariausių vakarinės Algarvės paplūdimių. Anksčiau jį rinkdavosi turtingos portugalų šeimos, vasaras ledžiančios Algarvėje. Praja do Vau yra populiarus šeimų paplūdimys, nes vanduo čia ramus, o paplūdimio kokybė puiki. Nuo pagrindinio Praja do Vau paplūdimio einant rytų kryptimi per atoslūgį galima pasiekti Praja da Rošos paplūdimį. Vakaruose yra daug natūralių baseinėlių uolose bei įlankų. Palei paplūdimius einančių uolų viršumi galima nueiti net iki Alvoro kurorto.

 

ALVORAS

Vakarinėje Algarvės dalyje, apie 75 km nuo Faro oro uosto esantis Alvoras poilsiautojams siūlo puikiai suderintą tradicinio žvejų kaimelio ir modernaus kurorto gyvenimą. Uždaros, siauros gatvelės išlaikė autentiškumą iki šių dienų. Jose dabar įsikūrę nedideli gyvos muzikos barai ir įvairūs restoranėliai. Čia poilsiautojai gali rinktis iš ilgo ir atviro smėlio paplūdimio bei mažų, tarp uolų išsidėsčiusių įlankėlių.

Miestelio įžymybė - XVI a. Parapijos  bažnyčia, kuri buvo atstatyta po žemės drebėjimo ir iki šiol primena apie vėlyvosios Portugalijos gotikos meistrystę.

Peržengus Alvoro slenkstį atsiveria Portugalijos grožis: auksinio smėlio pakrantės, gamtos parkai ir istorinės vietos, lengvai pasiekiamos iš šio kurorto. Tad nenuostabu, jog Alvoras yra viena populiariausių atostogų vietų Portugalijoje.

 

DĖL GALIMŲ KELIONĖS DATŲ IR TRUKMĖS SKAMBINKITE ARBA RAŠYKITE MUMS

 

 

 

 

 

 -