ISPANIJA

Ispanija tokia įvairi, kad ją būtų galima pavadinti atskiru žemynu. Vienos kelionės į Ispaniją gali būti per mažai, nes šalies pietuose vilioja vieni geriausių Viduržemio jūros kurortų, arabiško ir ispaniško paveldo persunkti didingi miestai, spalvotos tradicijos ir įvairi virtuvė, o Ispanijos šiaurėje stūkso didingi Pirėnų kalnai, driekiasi Atlanto vandenyno skalaujama uolėta pakrantė, žaliuojantys miškai ir slėniai. Keliauti į Ispaniją galima vien dėl siestų, festivalių, atsipalaidavusių, nuolat besišypsančių žmonių, lėto laiko suvokimo. Didieji Ispanijos miestai žavi architektūra, meninkų ir atradėjų gausa bei išskirtinėmis tradicijomis, todėl keliaudami po Ispaniją nepamirškite aplankyti ir jų.

  • Katalonija - labai savitos kultūros kraštas, valstybė valstybėje, kurios gyventojai ypač gerbia bei puoselėja savo tautos tradicijas.
  • Didžiausias iš 17 autonominių Ispanijos regionų - Andalūzija.
  • Kosta del Solyje žavi smėlėtas ir žydras pajūris, kalnai, derlingas Gvadalikyvro upės slėnis ir miškai.
  • Garsaus dailininko Salvadoro Dali, daugelio Ispanijos architektūros šedevrų autoriaus Antoni Gaudi ir garsios operos solistės Monserat Kabaljė gimtasis kraštas.
  • Puikus klimatas, romantiška Viduržemio jūros pakrantė, viduramžių dvasia alsuojantys miesteliai.
  • Gamtos grožis, nuoširdžios vietinių šypsenos, mėlynosiomis vėliavomis pažymėti paplūdimiai ir šurmuliuojantis naktinis gyvenimas.
  • Platus kurortų pasirinkimas - nuo judrių iki skirtų šeimoms su vaikais.

 

KATALONIJOS REGIONAS

Katalonija yra viena iš 17 Ispanijos autonominių sričių, ribojasi su Prancūzija. Jos krantus skalauja Viduržemio jūra. Šioje Katalonijai priklausančioje 580 km ilgio pakrantėje yra garsiosios turistinės zonos: Kosta Brava, Kosta de Barselona - Maresmė, Kosta Dorada.

Catalonia 505x276

Katalonija - labai savitos kultūros kraštas, valstybė valstybėje, kurios gyventojai kalba katalonų kalba ir ypač, gerbia bei puoselėja savo tautos tradicijas. Puikus klimatas, romantiška Viduržemio jūros pakrantė, vaizdingas ir įvairus kraštovaizdis, viduramžių dvasia alsuojantys miesteliai, vienas gražiausių Europos miestų Barselona, kunkuliuojantis regiono kultūrinis gyvenimas ir gausybė švenčių bei pramogų traukia keliautojus iš viso pasaulio.

 

KOSTA BRAVA

Kosta Brava - nuo Barselonos beveik iki pat Prancūzijos sienos einanti kurortinė nenusakomo grožio Viduržemio jūros pakrantė su įlankėlėmis, iškyšulėliais, apaugusiais jūros vėjų glostomomis pušaitėmis, viliojančiais paplūdimiais. Laukinio kranto pavadinimas šiai vietovei prigijo dėl to, kad daugelyje pakrantės vietų neįmanoma prieiti prie jūros - kalnai ir stačios uolos siekia vandenį, nepalieka nė siauro paplūdimio lopinėlio. Tačiau ten, kur yra mažų siaurų paplūdimių įsikūrę nuostabūs kurortai. Šias vietas ypač mėgsta geri plaukikai, nes čia jau už 10 m nuo kranto gerokai gilu.

Vieni garsiausių Kosta Bravos pakrantės kurortų - Tosa de Maras, Ljoret de Maras - siūlo Jums nebrangų, bet puikų poilsį.

Tosa de Maras - kurortas, esantis 85 km į šiaurę nuo Barselonos, yra viena gražiausių ir romantiškiausių vietų Kosta Bravos pakarntėje, garsi auksiniu paplūdimiu ir senoviniu miestu tvirtove, iškilusiu virš mažos įlankėlės.

Tai kurortas, vis dar išlaikęs savitą stilių, kuris pastebimas senamiestyje, vadinamame Vila Vella. Senamiestis buvo pastatytas XII a. ir apjuostas tvirtove su trimis cilindriniais bokštais. Šie gynybiniai įtvirtinimai visam miestui suteikia didingumo.

Nuo miesto į šią tvirtovę kyla specialiai turistams įrengti akmeniniai laiptai. Tai viena mėgstamiausių poilsiautojų pasivaikščiojimo vietų. Nuo aukštai iškilusios tvirtovės atsiveria nuostabus vaizdas į jūrą ir miesto apylinkes.

Smulkaus žvyro, gretai gilėjantis paplūdimys už miesto teritorijos remiasi į uolėtą krantą. Ši vieta ypač traukia romantikus ir povandeninio pasaulio tyrinėtojus, nardytojus.

Tosa de Maro kurortas gerai žinomas ir dėl kulinarijos paveldo. Dėl geografinės miestelio padėties čia vyrauja Viduržemio jūros regiono virtuvė. Jaukiuose vietos restoranėliuose rasite įvairiausių jūros gėrybių patiekalų, nenuvilsiančių nė vieno gurmano. Didelių naktinių klubų čia nėra, veikia barai, kuriuose grojama gyva muzika.

Ljoret de Maras, didžiausias ir žinomiausias kurortas Kosta Bravos pakrantėje, nuo Barselonos nutolęs apie 70 km. Prieš septintojo dešimtmečio turistų antplūdį pagrindinis rajono pragyvenimo šaltinis buvo vynas, alyvuogės ir žvejyba. Dabar tai bene daugiausia viešbučių, restoranų, diskotekų ir pramogų turintis miestelis. Palei jūrą tęsiasi puiki pėsčiųjų alėja, o šalia esančiame centre iki ryto šurmuliuoja naktinis gyvenimas. Vakarus galite leisti madinguose lošimo namuose, gardžiuotis ispaniškos virtuvės patiekalais jaukiuose restoranėliuose arba tiesiog pasilinksminti diskotekose. Nuo daugybės veikiančių restoranų, kavinių, naktinių klubų šviesų pasakiškai nusidažo jūra, prie kurios malonu pasėdėti apšviestoje krantinėje. Daugelis linksmybių vietų uždaromos tik saulei tekant.

Už miesto paplūdimys ribojasi su vaizdingais uolėtais, pušaitėmis apaugusiais krantais. Aktyvaus poilsio mėgėjai čia galės išsinuomoti visko, ko tik reikia įvairioms vandens sporto pramogoms.

 

 KOSTA DE BARSELONA - MARESMĖ

Kosta de Barselonos - Maresmės regionas garsėja plačiais smėlio paplūdimiais, kuriuos yra pamėgę vandens sporto aistruoliai. Garsiausi regiono kurorotai - Malgrat de Maras, Pineda de Maras, Santa Suzana, Kalelja. Dėl atitinkamų vandens kokybės, aplinkos apsaugos reikalavimų dauguma Kosta de Barselonos-Maresmės paplūdimių turi mėlynosios vėliavos statusą. Tarp kurortų kursuoja autobusai, greitasis traukinys, leidžiantis patogiai nuvykti iki Barselonos. Netoli esančios negyvenamos ir aplinkosaugininkų saugomos Medeso salos yra nuostabi vieta panardyti. Skaidrus vanduo leidžia stebėti unikalų povandeninio pasaulio gyvenimą.

Santa Suzanos kurortas žinomas kaip vienas labiausiai išplėtotų turistinių miestų, išsidėstęs palei ištisinę Kosta de Barselonos-Maresmės pakrantę.Nors jūra gilėja greitai, šiuos paplūdimius labai mėsgta šeimos su vaikais.

Kurortą į dvi dalis skiria asfaltuotas kelias, šalia kurio nutiesta geležinkelio linija. Kelionė traukiniu iš kurorto iki Barselonos užtruks tik valandą. Pro kurortą traukiniai važiuoja tyliai, tad poilsiautojai dėl to nejaučia jokio diskomforto. Einant tolyn pakrantės promenada Santa Suzana nepastebimai pereina į Malgrat de Maro kurortą. Jie sujungti krantine, šalia kurios daug parduotuvių, kavinių, barų ir restoranų.

Istorinė Santa Suzanos dalis išsidėsčiusi toliau nuo kurortinės, ji šliejasi prie vaizdingų kalnų papėdžių. Čia stovi XVI a. sargybinės paskirties bokštas, restauruota pilis - Castell de Can Rates. Šiame istoriniame pastate dabar įsikūręs Kultūros ir meno renginių centras. Bažnyčioje galite pamatyti dailininko J.Krauzės darbų. Šalia senosios miesto dalies yra parkas - Park Natural de la Font del Boter. Šiame saugomame parke tarp nuostabios atogrąžų augmenijos trykšta mineraliniai šaltiniai ir karštosios versmės.

Pagrindine kurorto gatve važinėja turistinis traukinukas, kuriuo iš viešbučių zonos galima nukeliauti į istorinį Santa Suzanos miestelį. Kurorte taip pat nuomojami dviračiai. Didesniuose ir naujesniuose viešbučiuose vakarais organizuojami koncertai, žaidimai.

Senovinis pajūrio miestas Malgrat de Maras, esantis Barselonos ir Cheronos (kataloniškai Žironos) provincijų pasienyje, per pastaruosius 10 metų sparčiai vystantis turizmui, tapo vienu moderniausių kurortų Kosta de Barselonoje-Maresmėje. Smėlio paplūdimiai, skalaujami tobulai švarios, ramios jūros, driekiasi palei pakrantę apie 4 km. Malgrat de Maras skiriamas į dvi dalis - senamiesčio ir poilsio. Pastarojoje zonoje, besidriekiančioje palei Viduržemio jūros pakrantę, gausu viešbučių, kempingų, parduotuvių, restoranų, taip pat siūloma vandens sporto pramogų.

Maždaug už valandos kelio į šiaurės rytus nuo Barselonos esantis Pineda de Maras skaičiuoja apie 2000 metų istoriją, todėl šis miestelis tikrai patiks istorijos paveldo mėgėjams. Kurorte gausu parkų, aikščių, veikia itin daug restoranų, kavinių. Mėlynąja vėliava įvertintas auksinio smėlio paplūdimys yra ilgas ir platus, tad nebūna perpildytas net vidurvasarį. Naktinis gyvenimas ne itin triukšmingas, tad miestelis labai tinka šeimoms ir mėgstantiems ramų poilsį.

Kaleljos kurortas tikrai patiks tiems, kurie atostogų neįsivaizduoja be pietietiškai triukšmingų vakarų, dažnai organizuojamų festivalių ir ilgo auksinio paplūdimio, kuris čia driekiasi net 3 km. Šis kurortas jau daugiau nei 50 metų traukia turistus ir yra svarbi katalonų atostogų vieta. Maždaug 60 km nuo Barselonos nutolusi Kalelja gali didžiuotis ir istorijos paveldu, ir puikia šių laikų turizmo infrastruktūra.

 

 KOSTA DORADA

Nuo Barselonos į pietus nusidriekusi Kosta Dorados pakrantė. Kosta Dorada dar vadinama Auksiniu krantu. Čia smėlis tikrai auksinės spalvos. Pakrantė pasižymi nuosekliai gilėjančia jūra ir nedidelių įlankėlių išraižytais smėlio paplūdimiais. Tokie nuostabūs paplūdimiai tęsiasi keletą kilometrų. Jie ypač traukia šeimas su vaikais.

Kosta Dorada Jus nustebins kontrastingu ir vaizdingu kraštovaizdžiu, turtinga provincijos istorija, palankiu klimatu, unikaliais gamtos rezervatais. Kosta Doradoje visada šilčiau ir mažiau lyja ar būna debesuota nei šiaurinėje Katalonijos dalyje Kosta Bravoje. Žinomiausi Kosta Dorados pakrantės kurortai - La Pineda, Salou, Kambrilisas. Visi turistai čia jaučiasi labai patogiai, yra kur pailsėti ir pasilinksminti, netrūksta restoranų, diskotekų, klubų, kavinių.

Mėgstantys keliauti gali apsilankyti netoli esančiuose senoviniuose miesteliuose, vynuogynų apsuptuose vienuolynuose, išsimaudyti kalnų kriokliuose, nuvykti į nacionalinius parkus.

La Pineda - gana naujas kurortas Kosta Dorados pakrantėje, esantis už 105 km nuo Barselonos. Sporto mėgėjai renkasi čia esantį "Euro sport" kompleksą. Vaikų džiaugsmui - vandens pramogų parkas, kuriame vyksta delfinų pasirodymai ir galima maudytis kartu su jūrų liūtais. Čia esantys barai, kavinės, restoranai siūlo didelį nacionalinių patiekalų pasirinkimą. Kurorte įsikūrę prabangūs, patogūs ir modernūs viešbučiai. Vakarą smagiai galite praleisti vaikščiodami puikiai įrengtomis krantinėmis, pajūrio kavinukėse, moderniose diskotekose ar nuvykti į šalia esantį Salou kurortą.

Salou kurortas, esantis už 110 km į pietus nuo Barselonos, yra populiariausias Kosta Dorados pakrantėje. Senovinis romėnų laikų Salaurio miestas (saulės miestas), į kurį ilsėtis atvykdavo ir imperatoriai, ir turtingi pirkliai bei senatoriai, dabar vadinamas Kosta Dorados turistine sostine, siūlo svečiams daug įdomių ir įvairių pramogų.

Salou kurorte driekiasi puikūs smėlio paplūdimiai, palmių alėjos, Kap Salou kvartale pakrantę paįvairina įlankėlės, gerai praleisti laiko kviečia diskotekos, barai, kavinės restoranai. Čia yra visko, be ko neįsivaizduojamas judraus kurorto gyvenimas.

Į pietus nuo Salou esantis Kambrilsas, buvęs žvejų kaimelis, dabar tapo gražiu kurortu Kosta Dorados pakrantėje. Jis turi senas žvejybos tradicijas, garsėja puikiais žuvų ir jūros gėrybių patiekalų restoranais. Pakrantėje rytais veikia žuvų turgus.Kambrilsas garsus čia esančiu smaragdų muziejumi, o patikusį eksponatą galima ir nusipirkti. Vaizdingas miestelis tarsi padalytas į istorinį centrą ir uosto rajoną. Krantinėje esnačiuose restoranuose, baruose, muzikinėse kavinėse verda visas pagrindinis kurorto naktinis gyvenimas. Šis kurortas idealiai tinka tiems, kurie mėgsta vandens sportą. Praleisti atostogų į Kambrilsą dažnai atvyksta ir nemažai ispanų bei svečių iš gretimos Prancūzijos.

 

KOSTA DEL SOLIO REGIONAS

Kosta del Solis (išvertus iš ispanų kalbos "saulėtasis krantas") - Andalūzijos Vidružemio jūros pakrantės pietinė dalis, traukianti poilsiautojus gamtos grožiu, nuoširdžiomis vietinių šypsenomis, išplėtota turizmo infrastruktūra, mėlynosiomis vėliavomis pažymėtais paplūdimiais ir šurmuliuojančiu naktiniu gyvenimu. Vidutinis saulėtų dienų skaičius per metus siekia daugiau nei 320. Vidutinė temperatūra nuo pavasario iki pat vėlyvo rudens svyruoja apie +26 laipsnius, o vasaros dienomis oras neretai įkaista net iki +35 laipsnių karščio. Kosta del Solyje žavi smėlėtas ir žydras pajūris, kalnai snieguotomis viršūnėmis, derlingas Gvadalkivyro upės slėnis ir miškai. Poilsiaudami Kosta del Solyje galėsite ne tik mėgautis saule, švariais smėlio paplūdimiais ir šiltutėle Viduržemio jūra, tačiau ir išvysti čia gimusio Pablo Picasso garsiuosius darbus.

coastline

Puikiai sutvarkyta pakrantės kurortų zona tęsiasi nuo Gibraltaro iki Malagos: Toremolinas, Benalmadena, Marbelja, Fuenchirola įsikūrę taip arti, kad sunku pastebėti, kur vienas baigiasi, o kitas prasideda. Miestelių vizitinė kortelė - akinančio baltumo nameliai, siaurutės gatvelės ir unikalumu paperkanti atmosfera. Kurortuose rasite įvairiems skoniams pritaikytų viešbučių, privačių vilų rajonų, prekybos ir pramogų centrų. Baruose, naktiniuose klubuose ir kazino gyvenimas verda nuo vėlaus vakaro iki aušros.

Toremolinas yra judrus kurortas, mėgstamas įvairaus amžiaus poilsiautojų iš visos Europos. Miestelyje yra du pagrindiniai rajonai: vienas išsidėstęs aplink Kosta del Solio aikštę (Plaza Costa del Sol) ir Šv. Migelio gatvę (Calle San Miguel), kitas - "Nogalera Plaza" - pramogų ir pasilinksminimo vieta. Mieste gausu žalumos ir gėlynų, o gatvės nusėtos parduotuvėlėmis, siūlančiomis įvairiausių prekių. Geriausi žuvų restoranai buriasi senajame žvejų rajone El Bajondillo, o vakarais pasivaikščioti kviečia ilgiausiai nusidriekusi pajūrio promenada. Toremolino auksinio smėlio paplūdimiuose niekada nenuobodžiauja vaikai ir vandens sporto entuziastai. Andalūzijos gyvenimo ritmą galima pajusti žvejų kvartale La Carihuela. Jūros gėrybių restoranai, galerijos, muziejai ir vyninės paįvairins poilsį dienos metu, o diskotekos neleis nuobodžiauti naktį.

Benalmadena yra apie 13 km iki Malagos, dažnai vadinama baltuoju Andalūzijos kaimeliu. Čia galima rasti daug barų ir restoranų, garsėjančių gera andalūziška virtuve. Miesto įžymybė Palomos parkas, kuriame gausu ne tik egzotiškų augalų ir gyvūnų, tačiau ir pramogų. Benalmadenoje vasarą netyla gyvos muzikos koncertai, temperamentingi šokiai bei gatvės teatro pasirodymai, o paplūdimiai kviečia į kiną po atviru dangumi. Jums gali pasisekti pakliūti ir į jūros festivalio šurmulį. Pasivaikščiokite nuostabia promenada, siūlančia ne tik apsipirkti ir skaniai pavalgyti, bet ir pasigrožėti prabangiomis jachtomis. Užkilkite į Kalamoro kalną pasigrožėti ypatinga panorama arba nuvykite papramogauti net į keletą puikių golfo laukų.

Fuenchirola įsikūrusi apie 25 km iki Malagos. Ji ramesnė ir labiau tinkanti šeimų poilsiui. Vaikams ypač patinka Fuenchirolos zoologijos sodas. Suaugusieji neretai į šį kurortą vyksta nardyti. Kas pusvalandį iš čia važiuoja autobusai į kalnuotoje vietovėje įsikūrusį Mijaso kaimelį, kuris yra tipiškas andalūziškos gyvenvietės pavyzdys. Siauros vingiuotos gatvelės, kylančios į kalvą, veda prie nepaprastai gražios bažnyčios. Iš čia atsiveria puikus Fuenchirolos apylinkių vaizdas. Kuo aukščiau pakilsite, tuo autentiškesnę Andalūziją pajusite. Netoli Konstitucijos aikštės (Plaza Constitucion) - nedidelė koridos arena. Čia yra ir koridos kovų istorijos muziejus. Fuenchiroloje apsilankykite mielose bažnytėlėse ir pilyse, romėnų pirtyse. Ieškantiems kitokių skonių būtina paragauti šaltos sriubos su migdolais, česnakais ir vynuogėmis, taip pat paskanauti vieno puikiausių šalyje laikomų vynų.

Apie 50 km nuo Malagos turistus traukia vienas žymiausių ir brangiausių Kosta del Solio kurortų - Marbelja. Jį mėgsta kino žvaigždės, roko muzikantai, aristokratai ir tituluotos įžymybės. Į abi puses nuo centro driekiasi ištaigingų viešbučių grandinė. Čia ne tik smėlėti paplūdimiai, puikūs viešbučiai, bet ir kazino, restoranai, elegantiški barai, jaukios kavinukės, diskotekos, jachtų uostas, golfo aikštelės, pritraukiančios šios sporto šakos entuziastų iš visos Europos. Marbeljos senamiestyje balti namai ir meniški vidiniai kiemeliai sukuria žavią ir jaukią atmosferą. 7 km į vakarus nuo Marbeljos centro yra ispaniškas Sen Tropezas - Banus uostas. Čia sustoja milijonierių jachtos, čia patys brangiausi viešbučiai ir prestižinės parduotuvės. Marbeljos miesto širdis - Plaza de Naranja. Šioje aikštėje rasite daugybę parduotuvėlių ir kavinukių. Aplink ją driekiasi žavus siaurų gatvelių labirintas. Maritimo promenada savo kvapais ir vaizdais vilioja ir turistus, ir vietinius, o vasarą miestas tiesiog dūzgia nuo muzikos ir meno festivalių.

 

 

DĖL GALIMŲ KELIONĖS DATŲ IR TRUKMĖS SKAMBINKITE ARBA RAŠYKITE MUMS

 

 

 

 

 

 -