KROATIJA

Jei pasirinksite atostogų keliauti į Kroatiją, ši šalis Jums atsidėkos nepakartojamais įspūdžiais. Jūros ir salos, gamtos parkai ir kalnai, jaukūs miesteliai ir 300 dienų saulės per metus - Kroatija tapo vienu didžiausių Europos atostogautojų atradimų. Kroatijos pakrantėje besidriekiančios šimtai salų kvieste kviečia smaragdiniai ežerai ir gamtos parkai džiugina aktyvaus poilsio mėgėjus. Itališkas, graikiškas ir Balkanų kultūros palikimas žavi istorijos ir miestų tyrinėtojus. Nuolat Kroatijoje šviečianti saulė, šilti vakarai, jaukios kavinės ir restoranėliai, puikus maistas - be viso to kelionė į Kroatiją neįsivaizduojama.

  •  Dalmatijos regionas pasižymi išskirtine įvairove tiek kraštovaizdžio reginių, tiek pramogų ir vertų aplankyti vietų.
  • Istrijos regiono pakrantėje daugybė nenusakomo grožio įlankų ir fjordų, ir ji tęsiasi net 445 kilometrus.
  • Kroatija lepina nuostabiais orais nuo pat ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens.
  • Turtinga istorija ir UNESCO saugomi objektai.
  • Patogu pasiekti bet kurį kitą regiono perlą: bene labiausiai išgirtą Dubrovniką pietuose, žavųjį Zadarą vakaruose, nacionalinius parkus ir vieną už kitą įspūdingesnes salas.
  • Pasirinkimą lengvai ras įvairiausio tipo ir piniginės storio keliautojai.
  • Adrijos jūra prie Kroatijos krantų laikoma pačia skaidriausia visame Viduržemio jūros baseine. Metų metus jūriniai paplūdimiai įvertinami mėlynosiomis vėliavomis už švarų vandenį.

ISTRIJOS REGIONAS

Širdies formos regionas Kroatijos šiaurėje ir didžiausiame Adrijos jūros pusiasalyje - ideali vieta atsipalaiduoti ir pradžiuginti sielą. Šis regionas turi net 445 km pakrantės juostos, vingiuojančios įlankomis, fjordais, aplenkiančios daugybę mažų salų krištolo skaidrumo vandenyje. Istrijos pajūryje glaudžiasi mažesni ir didesni miestai, persismelkę romėnų ir italų kultūrų - išskirtinai autentiški ir didingi istorine bei architektūrine prasme, bet kartu jaukūs ir patrauklūs atostogų kurortai. Švelnus viduržemio jūros klimatas, maloni temperatūra, jūra ir nuostabūs paplūdimiai kelia vietinių pasididžiavimą ir privilioja poilsiautojus iš įvairiausių pasaulio kampelių. Alyvuogių aliejaus, vyno ir triufelių krašte vaišingumas ir svetingumas neatsiejami nuo tradicijų ir kasdienybės, tad atostogos Istrijoje neabejotinai paliks  tik pačius maloniausius įspūdžius.

Istrija

ISTRIJOS REGIONO KURORTAI

UMAGAS

Labiausiai į vakarus Istrijos pusiasalyje nutolęs Kroatijos miestas. Umago, kaip ir daugelio kitų Istrijos miestų, istorijoje ir kultūroje jaučiama stipri kaimyninių šalių įtaka, mieste dažnai girdima ne tik kroatų, bet ir italų, slovėnų kalba. Uostamiesčio savitumą kuria skirtingo dydžio ir formų namai, sulipę vienas su kitu ir sudarantys vientisą juostą palei Adrijos pakrantę, Pasivaikščiokite pajūrio promenada, pasigrožėkite uoste prišvartuotais laiveliais ir jachtomis, įlankomis, paklaidžiokite senamiesčio gatvelėmis. Viduramžiais Umagą saugojo miesto sienos, X a. pakeliamas tiltas ir bokštai - šis istorinis paveldas, dailios miesto bažnyčios, aikštės iki dabar traukia lankytojų dėmesį.

Umagas puikiai prisitaikęs priimti poilsiautojus - jame įsikūrę daug viešbučių ir apartamentų, jie patogiai išsidėstę netoli pakrantės ir paplūdimių. Vieni gražesnių ir žinomesnių Umago paplūdimių yra Laguna Stella Maris paplūdimys, Katoro paplūdimys, Auroros paplūdimys ir Kanegros paplūdimys. Umago įlanką apgaubusio miesto pakraštyje atsiveria lygumos, kurios atsimuša į kalvas tolumoje. Miestas labai patiks vertinantiems senąją architektūrą ir gamtos natūralumą.

 

POREČAS

Vienas populiariausių ir lankomiausių kurortų pusiasalio pakrantėje, kuris pelnytai jau keletą metų iš eilės išrenkamas geriausiu Istrijos kurortu. Porečo senamiestis yra 2 tūkstančių metų senumo, jis ilgus amžius buvo įtalų kolonija ir puikiai iki šiol išlaikė itališką dvasią. Mieste yra trys pagrindinės gatvės, nuo kurių atsišakoja siauros gatvelės, ir 15 tūkstančių gyventojų, užsiimančių žvejyba, agrikultūromis ir turizmu. Unikaliausias statinys - 6 šimtmečio Eufrazijaus bazilika, 1997 m įtraukta į UNSECO saugomų kultūros objektų sąrašą. Pagal legendą vienuolis Eufrazijus buvęs didelis keliautojas, jis čia atvyko iš Konstantinopolio ir atsivežė marmuro. Bazilikos didžiausia vertybė - įspūdingos paauksintos smulkių stikliukų bizantiškos mozaikos.

Pietinėje miesto dalyje yra dvi poilsiautojų pamėgtos lagūnos - tarsi maži miesteliai su viešbutėliais, kempingais. Kurortą ypač mėgsta italai. Įkvėpkite itališkos atsipalaidavimo dvasios ir leiskitės siauromis gatvelėmis pro jaukiai žydinčius kiemus, prisėskite neskubėdami praleisti laiką restoranėliuose, kavinėse, picerijose ar vyninėse.

 

ROVINIS

Romantiškuoju Istrijos miestu tituluojas Rovinis itin mėgstamas turistų iš įvairių pasaulio vietų. Išskirtinis miesto bruožas yra jo išsidėstymas - barokiniai ir renesansiniai pastatai glaudžiai apviję visas apvalios formos pusiasalio pakrantes, o pačiame centre ant kalvos stovi XVIII amžiuje pastatyta Šv. Eufemijos bažnyčia. Bažnyčia turi 61 m aukščio varpinę ir tai yra aukščiausias miesto taškas - pakilkite į bažnyčios bokštą ir apsidairykite į Rovinį iš viršaus. Bažnyčia taip pat yra ir miesto simbolis, o jos viduje senoviniame akmeniniame sarkofage saugomi miestelio globėjos Šv. Eufemijos palaikai. Pasivaikščiokite tarp namų vingiuojančiomis gatvelėmis, siaurais praėjimais ir tikrai pajusite praėjusių laikų atmosferą.

Rovinio kurortui ypatingo žavesio suteikia netoliese jūroje esančios 22 salos. Būdami Rovinio senamiestyje neapsigaukite - šiandien pusiasalyje atsidūręs miestas dar prieš du su puse šimtus metų buvo saloje! Saloje įkurtą miestą nuo žemyno skyrė siauras kanalas, padėjęs taip ilgai išsaugoti savitumą. Roviniui augant kanalas buvo užpiltas ir miestas toliau plėtėsi Adrijos jūros pakrante, kurioje pamatysite jau šiuolaikiškesnių pastatų, erdvesnių gatvių ir aikščių.

Tai labai populiarus kurortas, mėgstamas dėl aukštos kokybės viešbučių, paplūdimių ir švelnaus klimato - oras ir sąlygos maudynėms palankūs nuo gegužės iki spalio. Prie Rovinio yra daug paplūdimių, tiek centrinėse vietose, tiek nuošalesnių. Galėsite rinktis tarp uolėtų, mažų akmenėlių, žvyro, didelių akmenų ar betono paplūdimių. Kartais verta nusigauti tolėliau - iš labai nutolusių paplūdimių atsiveria graži Rovinio senamiesčio panorama.

 

PULA

Pula yra didžiausias Kroatijos miestas Istrijoje, svarbus prekybinis centras ir uostamiestis Istrijoje, visai neseniai administracinės sostinės titulą perleidęs pusiasalio centre esančiam Pizano miestui. Pula yra populiari turistų lankoma vieta dėl gausaus Romos imperijos palikimo - senoviniai statiniai, religiniai pastatai, gynybiniai įtvirtinimai įsipina į šiuolaikinį miesto veidą; mieste tebelikęs siaurų gatvelių kvartalas, grįstas Romos grindinio akmenimis; daugybė atskirų architektūros elementų ir mozaikų byloja apie įspūdingą Pulos istoriją ir reikšmę. Būtinai apsilankykite viename geriausiai išsilaikiusių I a. Pulos amfiteatre, kuris yra tarp šešių didžiausių išlikusių Romos amfiteatrų pasaulyje, ir įsivaizduokite arenoje vykusias gladiatorių kovas. Anuomet net 23 tūkstančius žiūrovų sutalpindavęs amfiteatras šiuo metu naudojamas koncertams, festivaliams - pasinaudokite proga pamatyti jį svarbių renginių metu. XIX a. pradžioje buvo nugriautos miesto sienos, užtat turistų žvilgsnius traukia išlikę Heraklio vartai ir Vartai Dvyniai (Porta Gemina). Į svarbiausių lankytinų objektų sąrašą įtraukite Triumfo arką, Augusto šventyklą ir miesto katedrą - jų tiesiog negalima praleisti. Ant aukščiausios kalvos mieste stovinti tvirtovė dabar pasitarnauja kaip Istrijos istorijos muziejus - nuo kalvos atsivers visos Pulos panorama.

Pulos miestas yra žinomas savo vyndarystės ir žvejybos tradicijomis bei vis plačiau vystomu turizmu. Be gausybės istorinių objektų čia pilna viešbučių, pasilinksminimo vietų, barų, picerijų ir restoranų, Adrijos jūros paplūdimių. Nuo Pulos iki Slovėnijos veda geležinkelis, autobusu galima nuvažiuoti į daugelį aplinkinių miestų, net pasiekti Triestą, o keltu nuplaukti į Veneciją.

 

MEDULINAS

Kadaise buvęs žvejų kaimelis Medulinas dabar poilsiautojus sutinka kaip patrauklus kurortinis miestelis. Žvejybos tradicijos puikiai atsispindi vietos patiekaluose - atostogų metu ragaukite šviežias jūros gėrybes, populiarų žuvies troškinį Brudetą, gardžias krabų salotas ir juodąjį rizoto. Pakrantė Meduline patraukli ne tik jūros laimikiu - turistus, o ypač šeimas su mažais vaikais vilioja unikalus vieno kilometro ilgio Bijecos smėlio paplūdimys. Pačiame pajūryje įsikūrę ir nuolat atnaujinami viebučiai siūlo įvairias apgyvendinimo galimybes, tad lengvai atrasite savo poilsiui tinkamiausią viešbutį pagal kategoriją ir teikiamas paslaugas. Medulinas puikiai tinka tiek ieškantiems poilsio gamtoje, tiek norintiems papramogauti. Atsipalaiduokite šimtamečių pušų pavėsyje, prisijunkite prie vietinių žvejų, pasivaikščiokite iki Medulino tvenkinio ar nuplaukite iki Medulino salyno salų - Cejos, Levano ir Bodulašo. O kai norėsis linksmybių - klausykitės gyvos muzikos lauko terasose ir šėlkite diskotekose iki paryčių.

 

RABACAS

Tai kurortinis miestas Kvarnerio įlankoje, iš pirmo žvilgsnio atrodantis gana ramus, o vasarą prisipildantis poilsiautojų. Unikalus kraštovaizdis išskiria Rabacą iš kitų Istrijos miestelių - kalnuotas paviršius gana stačiai kyla nuo jūros aukštyn ir namai tarsi nusėda ant kalvos. Todėl atostogoms pasirinkdami Rabacą galite tikėtis įspūdingų vaizdų, bet kartu ir pasivaikščiojimų į kalną. Dėl kalnuotos vietovės ir vingiuotų kelių iš Rabaco kiek sudėtingiau keliauti po apylinkes, tačiau tuo pačiu miestelis išlaiko jaukią ramybę ir leidžia tuo pilnai pasimėgauti. Čia laukia gražūs akmenuoti paplūdimiai, saulės vonios ir maudynės krištolo skaidrumo vandenyje. Vienas ryškiausių miestelių privalumų ir akcentų yra pajūrio promenada, šalia kurios įsikūrę daug mažų barų, kavinių, restoranų ir ledainių.

 

 DALMATIJOS REGIONAS

Nuostabiais vaizdais kerinti Kroatija, susižėrusi bene gražiausius gamtos perlus Europoje, juos išbarstė po visą Adrijos jūros pakrantę ir jų spindesiu kasmet vilioja milijonus turistų. Dalmatijos regionas pasižymi išskirtine įvairove tiek kraštovaizdžio reginių, tiek pramogų bei vertų aplankyti vietų. Ši Kroatijos dalis vadinama įspūdingiausia šalyje, kur aikčioti priverčia ne tik gražuolės salos, apsisupusios krištolo paplūdimiais, pasididžiavimo neslepiančios pilys ar kalnai, tačiau ir kvapą gniaužiantys miestai. Jie ne tik siūlo susipažinti su turtinga istorija, UNESCO saugomais objektais, bet ir puikiai prisiderinusiu šiuolaikiniu gyvenimu bei skambiausiomis pramogomis. Jaukus miesto šurmulys, senove alsuojančios gatvelės, margiausio asortimento parduotuvėlės, barai, restoranai, žuvų kvapais viliojantys uostukai ir ore aidinčios laisvalaikio pramogos bei įspūdinga Adrijos jūros panorama - tuo gali pasigirti tik Dalmatijos miestai.

Dalmatija

 

DALMATIJOS REGIONO KURORTAI

 

DUBROVNIKAS

Dubrovnikas - ne tik gražus miestas, tačiau ir puikus kurortas. Pačiame senamiestyje verčiau domėtis kultūra, istorija ir architektūra, o štai Dubrovniko priemiesčiuose yra dvi puikios kurortinės zonos - Lapado įlanka ir Babin Kuko kurortas.

Babin Kuko kurortas įkurtas Lapado pusiasalyje, už 4 km nuo Dubrovniko centro. Jame gausu įvairaus tipo viešbučių, tai viena žaliausių miesto vietų, kurioje driekiasi pėsčiųjų takai ir promenados. Šis kurortas - puikus pasirinkimas šeimoms su vaikais, senjorams ar tiesiog gerų paplūdimių mėgėjams. Ilgiausias Babin Kuko paplūdimys pavadintas Kopakabanos vardu. Jame yra viskas, ko reikia geram poilsiui su šilta saule ir jūra. Kopakabanoje rasite gerų užkandinių, restoranų, barų ir ledainių. O ir vandens sporto pasirinkimas čia nemažas - nuo vandens slidžių iki buriavimo. Kopakabanos paplūdimyje seklus vanduo puikiai tinka vaikams, jiems įkurtas ir pramogų parkas. Senyvo amžiaus žmonėms ir turintiems negalią sudarytos visos sąlygos džiaugtis jūra ir paplūdimiu.

Babin Kuko kurorte yra vietų pasilinksminti ir naktinių klubų, o norint dar didesnio miesto šurmulio viešuoju transportu ar taksi galima nuvykti į Dubrovniko centrą.

Lapadas - tik už 3 km nuo Dubrovniko centro esantis rajonas. Čia žalia ir gaivu, graži jūra, yra puikių restoranų ir daugybė apgyvendinimo vietų - nuo svečių namų iki prašmatnių viešbučių. Didelis Lapado pranašumas, kad tai gyvenamoji zona, todėl čia niekada nesijausite tarsi turistų knibždėlyne. Šiame Dubrovniko rajone yra kavinių, barų, parduotuvių, kurias lanko ir atvykėliai ir vietos gyventojai. Čia viską pasieksite pėsčiomis.

Lapade yra ilgas akmenuotas paplūdimys, kurį greitai ir patogiai pasieksite iš kiekvieno šio kurorto viešbučio. Dalis paplūdimio mokama, tačiau už kelis eurus gausite viską, ko reikia - nuo gultų ir skėčių iki persirengimo kabinų ir tualetų. Vasarą šis paplūdimys mėgstamas ir turistų, ir vietos gyventojų. Norintiems mažiau šurmulio rekomenduojame Babin Kuko paplūdimius.

 

MLINIS

11 km nuo Dubrovniko nutolęs žalias Adrijos jūros kurortas pasižymi sekliomis kirštolinio vandens įlankomis, užutėkiais ir jaukiomis pakrantėmis. Per Mlinį teka Zaverljė upė. Miestelyje yra keli parkai, vasarą skleidžiantys aromatingus žiedų kvapus, taip pat daug istorijos ir kultūros paveldo.

Tai viena labiausiai išplėtotų turistinių zonų Dubrovniko regione. Labiausiai pritaikyta aktyvų laisvalaikį mėgstantiems atostogautojams. Čia galima nardyti, čiuožti vandens slidėmis, važinėti vandens kateriais, buriuoti, sklandyti, žaisti paplūdimio tinklinį, tenisą, važinėti dviračiais, žvejoti, žygiuoti į kalnus. Paplūdimyje vanduo skaidrus ir seklus, puikiai tinka šeimoms su vaikais.

Gero maisto bei linksmybių mėgėjams čia irgi nebus nuobodu. Mlinyje yra gerų restoranų, tavernų, kavinių ir naktinių klubų.

 

CAVTATAS

Pavažiavę tik 15 km į pietus nuo Dubrovniko atrasite jaukų kelis tūkstančius gyventojų teturintį pakrantės miestelį - Cavtatą. Tai palyginti mažai turistų sulaukiantis kurortas, su pušimis apaugusiais takais ir žydro vandens įlankomis.

Gyvenvietė įkurta dar VI a. prieš Kristų. Miestas priklausė graikams, vėliau romėnams, per VII a. karus buvo sunaikintas, o atstatytas tik viduramžiais. Dabartinis Cavtatas susiformavo Dubrovniko respublikos laikais - XV a.

Dabar tai vienas gražiausių Kroatijos kurortų. Ramiame žvejų miestelyje rasite ir viduramžių senamiestį, ir palmėmis nusagstytą pakrantės promenadą, ir jaukių restoranėlių. Tai kurortas vertinantiems ramybę, jaukumą ir norintiems pajusti tikrą gamtos grožį.

Kurorte rasite puikų nardymo centrą, galėsite žygiuoti į šalia esančius kalnus, mėgautis ramiais paplūdimiais, pušynais ir puikia jūrų gėrybių virtuve.   

 

DĖL GALIMŲ KELIONĖS DATŲ IR TRUKMĖS SKAMBINKITE ARBA RAŠYKITE MUMS

 

 

 

 

 

 -