KEFALONIJOS SALA (GRAIKIJA)

Tai didžiausia Jonijos jūros ir šešta didžiausia Graikijos sala, kurią apkeliauti užtrunka laiko. Kefalonija garsėja aukščiausia Jonijos jūros viršūne - Ainos kalnu - kur tikima buvus Dzeuso šventyklos. Stalaktitų olos yra natūralūs gamtos stebuklai - Drogračio ola pasižymi erdvumu ir akustika, o po žeme esančioje Melisanio ežero oloje Mikėnų laikotarpiu buvo įkurta Pano šventykla. Ši sala visuomet buvo traukos objektas, kurio nepasidalino Didžiosios Britanijos, Venecijos, Osmanų ir Bizantijos imperijos, prancūzai, rusai, normanai ir romėnai. Į istorinį ir architektūrinį palikimą kėsinosi net keturi žemės drebėjimai, tačiau tikrojo salos grožio tai nesunaikino, tik atnaujino, papildė keliais šiuolaikiškais akcentais.

Kefalonija
 

Sala yra populiari atostogų kryptis, ypač daugeliui italų - XX a. pab. poilsiui ją pasirinkusi Graikijos karališkoji šeima atvėrė akis viso pasaulio keliautojams. Pribloškiantis kraštovaizdis, pasakiškas oras, graikiška virtuvė, vietinių draugiškumas, visiškai skaidraus vandens pakrantės ir įspūdingo grožio paplūdimiai pakeri kiekvieną. Sala didelė ir gali pasiūlyti tiek ramesnį poilsį, tiek ir triukšmingesnes pramogas. Ji idealiai tinka vandens sportui - buriavimui, kanojoms, plaukiojimui laivu, burlenčių sportui. Ir visgi, Kefalonija dar nepasidavė masiniam turizmui - dramatiškuose uolų ir kalnų peizažuose įsiterpia savitumą išsaugoję žvejų kaimeliai, o į pakrantes perėti renkasi didieji caretta caretta vėžliai.

 

POPULIARIAUSI KEFALONIJOS SALOS KURORTAI

LIKSŪRIS

Liksūris yra ramus modernus žvejų miestelis, vienas vaizdingiausių saloje dėl medžiais apsodintų gatvių, dekoruotų aikščių, gėlėmis apsodintų namų, jį pusiau dalijančio upelio ir sujungiančių tiltų. O kartu tai ir antras pagal dydį Kefalonijos miestas ir didžiausias Paliski pusiasalyje, turintis ką pasiūlyti kiekvienam poilsiautojui. Žavingas Liksūris kadaise buvo salos sostinė, iš kurios lengvai pasiekiama dabartinė sostinė Argostolis plaukiant nedideliu keltu per įlanką arba važiuojat automobiliu aplink pusiasalį. Liksūryje gausu jaukių tavernų ir restoranų, čia verta paragauti tiek graikiškų, tiek itališkų patiekalų - Venecijos imperijos įtaka virtuvėje jaučiama iki šių dienų.

Paliki pusiasalio pakrantė apdovanota įspūdingais paplūdimiais ir smaragdiniais vandenimis: Ksi paplūdimys išsiskiria oranžiniu smėliu, gydomuoju purvu ir baltomis uolomis, Lepeda paplūdimys žavi uolomis ir puikiai tinka nardymui, Mėlynąja vėliava apdovanotas Petani paplūdimys grožiu varžosi su žymiausiuoju saloje Mytros paplūdimiu, Kounopetra paplūdimyje pamatysite judančią uolą, o Platia Ammos paplūdimį pasieksite tik laiveliu arba įveikę 200 laiptelių!

 

ARGOSTOLIS

Išilgai pakrantės įsikūręs Argostolis yra didžiausias salos miestas ir Kefalonijos miestas. Žemės drebėjimų metu praradęs beveik visą architektūros paveldą ir naujai atstatytas, kur ne kur jis atskleidžia senojo miesto architektūrą išlikusiais venecijietiškais namais ir tuo labai žavi. Tai judrus miestas, kuriame beveik neįmanoma nuobodžiauti: siauros gatvelės ir miesto aikštės šurmuliuoja nuo restoranų, kavinių ir barų lankytojų, spindi daugybės parduotuvių vitrinos, o vakare miestas atgimsta naktiniam gyvenimui - tiesiog gatvėse suskamba tradicinė kafelonietiška muzika, duris atveria naktiniai klubai.

Miesto pasididžiavimas - ilgiausias pasaulyje akmeninis Drapano tiltas, jungiantis pusiasalyje esantį Argostolį su kita salos dalimi. Tai populiari romantiškų pasivaikščiojimų vakarais vieta. O rytais įdomiausia prie miesto uosto stebėti didžiuosius carreta carreta jūrinius vėžlius, atplaukiančius susirinkti žvejų palikto grobio. Tikima, kad šioje salos vietoje jie draugiškiausi.

Iš Argostolio autobusu galima nukeliauti į daugumą salos vietų, patogu pasiekti įvairius paplūdimius. Palmių supama promenada veda į šiaurinėje miesto dalyje esantį Finari paplūdimį. Šalimais galėsite stebėti fenomenalų reiškinį Katavothres (vandens požeminę kelionę nuo Argostolio iki Melsanio olos). Pėsčiomis per 20-30 minučių pasieksite populiarius Lasio kurorto paplūdimius, o reguliariais keltais iš Argostolio į Liksūrį nuplauksite iki rausvų ir nuošalesnių paplūdimių Paliki pusiasalyje.

 

LASIS

Vienas pagrindinių ir judriausių salos pajūrio kurortų, įsikūręs kitoje pusiasalio pusėje nei Argostolis. Miestelis supamas kalvų ir natūralios žalumos, išsidėstęs išilgai kelių smėlio paplūdimių - poilsiautojus labiausiai traukia Mėlynosios vėliavos Platis Gialos ir šurmuliuojantis Makris Gialos, itin tinkami šeimoms su vaikais. Lasyje matomi bene gražiausi saulėlydžiai saloje, tai privalumas atvykstantiems romantikams. Čia gerai išvystyta turizmo infrastruktūra, galima rinktis įvairaus tipo apgyvendinimą, salos svečiams siūloma įvairių paslaugų ir pramogų. Iš kurorto patogu pasiekti vos už 3 km esančią sostinę Argostolį bei keliauti po salą - pagrindiniai miesteliai pasiekiami viešuoju transportu, siūloma išsinuomoti automobilį ar motorolerį.

 

SVORONATA

Ramus ir tylus miestelis, labiausiai tinkantis ieškantiems visiško atsipalaidavimo. Čia skirkite laiką pasivaikščiojimams vingiuotomis ir siauromis gatvelėmis, mėgavimuisi gėlių aromatais, pažinkite senuosius amatus. Artimiausi paplūdimiai yra auksinio smėlio Ammes ir Ai-Helis bei akmenuotos pakrantės Avithos. Pajūryje veikia tradicinės tavernos, o didesnių parduotuvių ir pasilinksminimo vietų reikia ieškoti gretimuose Lasio ir Argostolio miestuose, tačiau iki sostinės tik 20 minučių kelio autobusu. Miestelyje Dažnai apsistoja savarankiški keliautojai - jo vieta sudaro puikias sąlygas vykti į visas salos puses.

 

KARAVADAS

Nedidelis miestelis Kefalonijos salos pietuose, supamas pušynų ir citrusinių medžių giraičių. Tai labai graikiškas žvejų miestelis su tradicinių bruožų nameliais, prižiūrėtais sodais, bažnyčia ir pora mažų tavernų. Dauguma jo gyventojų ir šiuo metu verčiasi iš žvejybos ir jūreivystės. Miestelis išsidėstęs lygumoje, tačiau tolumoje matomas kalnuotesnis peizažas. Poilsiautojus į Karavadą traukia Agios Thomas paplūdimys - tai du nedideli smėlėti pakrantės ruožai skaidraus vandens įlankoje, vienas nuo kito atskirti uolų. Iš paplūdimių matoma priešais plytinti Zakynto sala, į kurią dienai galima nuplaukti iš Poro ar Samio uostų.

 

LURDAS

Ramus Lurdo miestelis įsikūręs daugiau nei du kilometrus besitęsiančioje įlankoje, ant stataus kalvos šlaito pietinėje Kefalonijos pakrantėje. Tarp pušynų ir kiparisų nutūpę nameliai žaviai atrodo Ainos kalno fone, o ant žemiau esančių pakrantės restoranų, barų ir tavernų raizgosi vynuogių šakos, sukurdamos malonų šešėlį. Mėlynąją vėliavą pelnęs paplūdimys padengtas smėliu ir žvirgždu, jis labai tvarkingas ir populiarus. Krištolo skaidrumo vanduo gana greitai gilėja, tad šią įlanką dažnai renkasi paviršinio nardymo bei plaukiojimo baidarėmis ir valtimis mėgėjai. Norint pasižvalgyti tolėliau, pėsčiomis kylant į šlaitą galima pasiekti Lurdatos miestelį.

 

SKALA

Vienas populiariausių kurortų Kefalonijoje ir pagrindinė turistinė zona salos pietryčiuose. Skala pasižymi kvapą gniaužiančia gamta, tačiau puikiai pateisina įvairiapusiškam kurortui keliamus lūkesčius. Mieste galima rinktis iš daugybės tavernų, restoranų, barų, maisto prekių ir suvenyrų parduotuvių, net ir naktimis Skala išlieka gyvybinga. Skalos pakrantėje palei pušų mišką tęsiasi platus 3 km ilgio smėlio, kai kur sumišusio su žvirgždu, paplūdimys, čia veikia paplūdimio barai, siūlomas vandens sportas. Netoliese esantys Potamaki, Kaminia ir Mounda paplūdimiai yra geriausi ir ilgiausi smėlio paplūdimiai saloje. Norintys atsipalaiduoti atranda mažas, nuošalesnes įlankas, mėgaujasi vaizdais į Zakintą, Peloponesą ir Jonijos jūrą. 

 

PORAS

Pagrindinis uostamiestis Kefalonijos rytuose, įsikūręs dviejų kalnų papėdėje. Poras pasižymi laukiniu įspūdingu kraštovaizdžiu prie skaidraus vandens krantų, o gamtos ypatybes - uolose esančias įdubas - teigia išmindžius pusdievio Heraklio. Krištolo skaidrumo vanduo skalauja baltų akmenukų paplūdimį. Poras suteikia galimybę laivu persikelti į kitus Kefalonijos miestus bei patekti į laukinius paplūdimius, nepasiekiamus nuo kranto. Iš Poro patogu nuvykti į žymųjį Antisamos paplūdimį, Melisanio ir Drogaračio stalaktitų olas. Tai ramus miestas, kurį renkasi keliautojai bei natūralaus gamtos grožio ieškotojai.

 

DĖL GALIMŲ KELIONĖS DATŲ IR TRUKMĖS SKAMBINKITE ARBA RAŠYKITE MUMS

 

 

 

 

 

 -