MARMARIS (TURKIJA)

Marmario kurortinė zona tęsiasi nuo Bodrumo iki Antalijos. Šis regionas turistų dar vadinamas žydrųjų kelionių kraštu. Pakrantė glaudžia daugybę kurortų, įlankų, salų ir puikių paplūdimių. Taip pat čia gausu archeologijos palikimo, iškilusių griuvėsių, istorinių vietų. Plaukiant pakrante, akys raibsta nuo įvairovės: triukšmingus uostus keičia kaimeliai, o tarp jų dar įsiterpusios įlankos, pušynai, pusiasaliai ir uolos. Pats Marmaris gali pasigirti beveik 4 km ilgio krantine ir šeimoms su vaikais puikiai tinkančiais paplūdimiais. Pakrantėje daugiausia tamsus rupus smėlis, tačiau kai kurie viešbučiai jau atsivežę šviesaus smulkaus smėlio. Be to, greičiau nei per valandą nuo miesto pasiekiamos ir gretimos pajūrio oazės. Pavyzdžiui, vos už pusvalandžio kelio automobiliu į šiaurę Gekovos įlankoje esančios Kleopatros salos pakrančių smėlis laikomas geriausiu pasaulyje.

Marmaris

Karščiausia Marmaryje liepą, kai vidutinė temperatūra pakyla iki 28 laipsnių šilumos, o dieną gali siekti ir 34-35 laipsnius karščio. Tuo metu fiksuojama ir daugiausia saulėtų dienų. Tiesa, būtent liepą - rugsėjį į Marmarį atvyksta ir daugiausia turistų. Vandens temperatūra jau gegužę pasiekia 20 laipsnių šilumos ir žemiau nenukrenta iki pat gruodžio. Vasarą vanduo įšyla vidutiniškai iki 26-27 laipsnių, tad maudynės čia, kur jungiasi Egėjo ir Viduržemio jūros, iš tiesų yra tikras malonumas.

Jūra suteikia ir daugybę kitų pramogų. Itin žavingai pakrantė atrodo plaukiant kateriais ar keltais, kurie iš Marmario plukdo į gretimas salas, pavyzdžiui Kekovą ar net Graikijai priklausančią Rodo salą. Čia veikia vandens parkas, o pajūryje siūloma išbandyti daug įprastų vandens pramogų. Sausumoje organizuojamos išvykos į tradicinius kalnuotų apylinkių kaimus, istorinius ar gamtos sukurtus lankytinus Turkijos objektus.

 

POPULIARIAUSI MARMARIO KURORTAI

IČMELERAS

Ičmeleras - ramus, gamtos apsuptyje įsikūręs kurortas. Jame yra tokia pati krantinė kaip ir Marmaryje, tos pačios, tik mažesnės kavinukės ir restoranai. Tai kurortinis miestelis, apsuptas kvepiančių pušynų. Jo išskirtinis bruožas - puikus paplūdimys, kurį supa sodai, vedantys į viešbučius. Kad būtų galima gėrėtis jūra, kai kuriuose 5 žvaigždučių viešbučiuose grindys pakeltos puse metro aukščiau, o balkonai nuleisti puse metro žemiau. Ičmelere daug restoranų, barų, parduotuvių. Nuo Ičmelero iki Marmario centro - 8 km. Tarp jų reguliariai kursuoja laivai, maršrutiniai autobusai (dolmušai), šį atstumą galima įveikti ir pėsčiomis - abu kurortus jungia graži promenada.

 

MARMARIS

Iš kitų Turkijos kurortų Marmaris išsiskiria tuo, kad turi pačią ilgiausią - maždaug 4 kilometrų - krantinę su restoranais, kavinėmis ir klubais, nutolusiais 15 - 20 metrų nuo vandens. Ji tęsiasi nuo jachtų įlankos iki pat kalnų, skiriančių Marmarį nuo Ičmelero. Kažkada buvęs paprastas žvejų kaimelis, o dabar miestas, atvykstantiems poilsiautojams siūlo gausybę įvairiausių pramogų: nardymą, žvejybą, deginimąsi paplūdimyje, šokius baruose. Ne veltui kurortas laikomas viena prestižiskiausių poilsio vietų Turkijoje.

Didžiausia kurorto vertybė - miškai. Iš 86 hektarų, kuriuos užima kurortas, 65 hektarus sudaro miškai. Visos pagrindinės lankytinos įžymybės išsidėsčiusios už keleto metrų nuo jūros ir lengvai pasiekiamos pėsčiomis. Palei uostą ir krantinę per visą miestą eina paplūdimio pėsčiųjų takas.

Naktinis gyvenimas Marmario kurorte yra judresnis nei dieną. Saulei nusileidus, orui kiek atvėsus, miestą užplūsta žmonės. Todėl dažnai, kol nemiega Marmaris, nemiegate ir Jūs. Šėlti čia gera tiek jaunam, tiek senam, į kurortą iš skirtingų šalių atvažiavę žmonės tolerantiški skirtingo amžiaus, tautybės ir lyties atstovams.

 

GIOČEKAS

Apie 18 km nuo Dalamano oro uosto įsikūręs Giočekas poilsiautojus vilioja švariu Viduržemio jūros vandeniu, žaliuojančiais pušynais ir paplūdimiais. Nuo kalnų pašonėje palei visą pakrantę spiečiasi neaukšti nameliai - tai ramus ir nuo didelės plėtros saugomas kurortas, tačiau turizmo infrastruktūra gerai išvystyta. Į didelę ir nuošalią įlanką atplaukia kruiziniai laivai, baltos jachtos švartuojasi net šešiose miestelio prieplaukose.Pagrindinėje promenadoje yra daugybė restoranų, kavinių ir barų, tikrai verta prisėsti ir pasimėgauti žaviu peizažu - daugybė žmonių atvyksta pasigrožėti vaizdais į įlankėles ir salas. Pasak legendų, būtent prie Giočeko Ikaras nusileido į jūrą po savo garsiojo skrydžio, bandydamas ištrūkti į laisvę.

 

SARIGERMĖ

Šalia Dalamano esanti Sarigermė yra gyvybingo antikos Pisilio miesto palikuonė. Dabar tai - ramus kurortas prie Viduržemio jūros, turintis itin didelį paplūdimį ir dėl palankių oro sąlygų bei vėjų kaip magnetas traukiantis jėgos aitvarų sporto entuziastus. Smėlėta pakrantė tęsiasi net 7 kilometrus, o nuo miestelio pasiekiama per 15 minučių. Nuo automobilių stovėjimo aikštelės prie jūros veža viešasis transportas. Sarigermės paplūdimys yra nacionalinio parko dalis, todėl jame taikomas vienkartinis mokestis ir ribojamas motorinių transporto priemonių judėjimas. Pajūryje įrengti dušai, tualetai, veikia keletas barų. Sarigermė ir jos apylinkės mena Romos imperijos klestėjimo metus. Nors Pisilio miesto griuvėsiai beveik palaidoti po smėliu, vos už pusvalandžio kelio autobusu yra didžiulė archeologinių tyrinėjimų vieta, pavadinta Kaunu. Čia galima apžiūrėti amfiteatrus, romėniškas pirtis ir uolose įrengtus puošnius kapus.

 

FETIJA

Fetija - antikinis Likijos laikų mietsas Telmesas, garsus uolose iškaltomis kapavietėmis ir nuostabaus grožio paatogrąžio augmenija. Tai žavus kurortas, kuriam labiau tiktų ne miesto, o miestelio statusas dėl čia tvyrančios ramybės. Šio miestelio trauka - ne vien archeologinės įžymybės, bet ir peizažai. Šiandien Fetija ir jos apylinkės - vienos puikiausių ir labiausiai turistų mėgstamų Turkijos vietų. Nuo Dalamano oro uosto kurortas nutolęs apie 50 kilometrų. Pušynų apsuptoje įlankoje įsikūręs kurortas gana seniai tapo populiariu turizmo centru. Uždaros jachtų prieplaukos, jaukios ir linksmos prekyvietės, platūs paplūdimiai, negyvenamos salos - visa tai Fetijai suteikia nepakartojamo žavesio.

Be puikaus oro ir gamtos grožio, šiandieninė Fetija savo svečiams siūlo aukščiausios klasės viešbučių, restoranų su tradicine turkiška ir europietiška virtuvėmis, prekybos centrų. Tai kurortas, kuriam nieko netrūksta. Čia rasite viską, apie ką tik galite pasvajoti per atostogas: naktinių klubų, diskotekų, rinktis keliones visureigiais kalnų keliais, šuolius su parasparniais virš kvapą gniaužiančio grožio apylinkių. Fetija - vieta lankytojams, ieškantiems šalyje ko nors įdomaus. Čia galite užsisakyti katerį arba jachtą ir neskubėdami apžiūrėti netoli esančias salas, pasigrožėti jų unikalia gamta ir istorinėmis vertybėmis. Kurorto krantinė, kur ant bangelių supasi tradiciniai mediniai žvejų laiveliai, kateriai, - mėgstama turistų vakarinių pasivaikščiojimų vieta.

Tauro kalnų apsuptas Čalysas, įsikūręs visai šalia Fetijos kurorto, nedidelėje įlankoje, kuri glaudžia 12 salų. Nors šis miestelis nedidelis, jo centre esanti pėsčiųjų alėja, kurioje šurmuliuoja barai, restoranai ir parduotuvės, nenusileidžia didesnei kaimynei, o paplūdimyje veiklos ir galimybių pailsėti randa ir poros ir šeimos su vaikais. Tamsaus smėlio ir žvirgždo Čalyšo paplūdimys driekiasi apie 4 kilometrus. Buriavimas ir jėgos aitvarai čia itin populiarūs, o norintiems pakeliauti vandeniu siūlomas vandens taksi. Mieste įkurtas vandens parkas, kurį tikrai įvertins vaikai. Norintiems ištiesti kojas ant smėlio, vos už 20 minučių pėsčiomis atsiveria ir gretimas Calis Koca paplūdimys, kuriame smėlėtas pakrantės ruožas driekiasi net 5 kilometrus. Beje, čia buvo filmuotos ir kai kurios Džeimso Bondo filmo "Skyfall" akimirkos.

Čalysas negali pasigirti itin triukšmingu naktiniu gyvenimu. Čia viešintys vakarais dažniau mėgaujasi ramia vakariene ir nuo pakrantės atsiveriančiais įspūdingais saulėlydžiais. Beje, saulėlydis čia puikiai matyti ir žvelgiant nuo miestelio pėsčiųjų alėjos. Norintiems šurmulingo vakaro patogu nuvykti į vos už 10  minučių kelio automobiliu esančią Fetiją, kurios centre veikia daug triukšmingų barų ir naktinių klubų, vakarėlius rengiančių iki pat paryčių.

 

OLUDENIZAS

Tai nedidukas kurortas šalia to paties pavadinimo lagūnos, 16 kilometrų nutolęs nuo Fetijos, garsėjantis puikiais paplūdimiais ir nepaprasta turkio spalvos jūra. Pušų apsuptas paplūdimys - vienas didžiausių Turkijoje. Jis tęsiasi keletą kilometrų, tad čia visad erdvu. Jį ypač mėgsta ramesnio poilsio megėjai, norintys pajusti, kad paplūdimys skirtas tik jiems. Susiradus nuošalesnę vietelę galima mėgautis ties krantu šnarančiomis bangelėmis ir neaprėpiamais jūros toliais. Gausi augmenija ir smulkus baltas smėlis natūraliai apsaugoti nuo atviros jūros.

Kai nusibos pakrantės ramybė, galima sėsti į jachtą ir aplankyti 12 salų. Suprantama, ir gražiąją Kleopatros salą su šalia nuskendusio senovinio miesto griuvėsiais, pasidairyti po Piratų salą.

Oludenizas - ramus miestelis, siūlantis išbandyti turkiškos virtuvės ypatumus jaukesniuose restoranuose, o aktyvesnio poilsio mėgėjams - daugybę sporto pramogų. Šis regionas yra ir viena populiariausių parasparnių mėgėjų vietų pasaulyje. Tūkstančiai žmonių čia atvyksta tam, kad skrydžio metu pasigrožėtų nuostabiomis pakrantės įlankomis ir didingais kalnais.

 

DĖL GALIMŲ KELIONĖS DATŲ IR TRUKMĖS SKAMBINKITE ARBA RAŠYKITE MUMS