ALBANIJA

Viduržemio jūros klimatas, gyventojų svetingumas, nuostabūs istoriniai paminklai ir paplūdimiai, nepaliesta gamta, gyvybe pulsuojanti sostinė ir puiki tradicinė virtuvė pritraukia vis daugiau pasauliu besidominčių žmonių.

Albanija

Erelių žemė, atvirų ir nuoširdžių žmonių šalis - taip apie savo tėvynę kalba albanai - gerbiantys savo kultūrą, puoselėjantys tradicijas ir draugiškai nusiteikę turistų atžvilgiu. Albanijoje kiekvienas ras kažką sau - mėgstančių laiką leisti paplūdimyje laukia išsvajotos deginimosi vietos, istorija besidomintiems žmonėms - daugybė puikių istorinių paminklų, o kalnų žygių aistruoliai galės džiaugtis Albanijos kalnais.

Albanijos Rivjera visus traukia viduržemio klimatu ir gražia pakrante. Labiausiai žinomas kurortas Sarandė garsėjantis pajūrio promenada ir palmėmis, ten rasite daugybę parduotuvių, barų ir užeigų. palei promenadą tęsiasi žvyro paplūdimiai su vaizdu į Korfu salą, nuo kurios ją skiria tik trumpas reisas katamaranu. Rivjeros perlas yra Ksamil, kuris yra virš gražios įlankos su vaizdingomis salelėmis. Vaizdingi karibų jūros paplūdimiai, krikštolo skaidrumo vanduo, nedidelės įlankos ir puikus oras - dėl šių dalykų Ksamil vadinamas tikru rojumi žemėje. Rivjeroje galima džiaugtis daugiau kaip 290 saulėtų dienų per metus, temperatūra vasarą siekia apie 30 laipsnių.

Duresis - tai vienas seniausių Albanijos miestų, bei atostogų kurortas, kuris žinomas dėl didžiausio šalyje uosto ir Romos paminklų. Čia galima džiaugtis plačiais ir ilgais paplūdimiais, restoranais, suvenyrų parduotuvėmis ir brendžio fabriku. Ideali vieta ramioms atostogoms toliau nuo miesto triukšmo esantis Shenginis su gražiais smėlio paplūdimiais, plačia promenada ir moderniu uostu.

Albanija yra viena iš nedaugelio Europos šalių, kuri vis dar stebina savo autentiškumu. Dėl ilgų izoliacijos metų čia išliko nepakartojama atmosfera. Kol kas Albanijoje dar nėra masinio turizmo, bet čia vis dažniau atvyksta besidomintieji pasauliu. Dinamiškai besivystanti šalis turi daugybę veidų. Keliuose galima sutikti tiek nešuliais apkrautus asiliukus, tiek ir liukso klasės automobilius. Čia yra tiek penkių žvaigždučių viešbučių, tiek ir Envero Hoxha laikų bunkerių.

Albanijoje beveik visur galima rasti bunkerių - savitos kupolo formos betoninių pastatų. Dažnai sugrupuoti po tris, likę po Envero Hoxha, įsakiusio juos statyti saugantis invazijos, laikų. Šiandien kai kurie bunkeriai yra įdomiai išdažyti, jie naudojami, pvz., kaip nakvynės namai. Didžiausias iš jų - "Bunk'Art", turintis net 5 lygius, yra Tiranoje ir naudojamas kaip meno parodų ir renginių erdvė.

Albanija - tai jūrų, kalnų ir neįprastų skanėstų šalis. Į valgių, kuriuos būtina paragauti, sąrašą įeina: burekas - iš plonų sluoksnių sudarytas pyragas su sūrio, mėsos arba daržovių įdaru, dolma - į vynuogių lapus įvynioti ryžiai, dažnai pateikiami su citrina ir fergese - keptos paprikos su kiaušiniais ir sūriu, kartais su mėsa. Taip pat verta paragauti rakijos - populiarios vynuogių degtinės.

Iš kelionės po Albaniją verta atsivežti rankomis pagamintų, spalvotų vilnos produktų, xhezve - tradicinių metalinių kavos plikymo indų, garsiausio vietinio alkoholinio gėrimo Skanderbeu - tautos didvyrio vardu pavadinto brendžio, taip pat rakijos - vynuogių degtinės. Saldumynų mėgėjams idealiai tiks figų marmeladas ir medus. Originaliausi suvenyrai - bunkerių miniatiūros arba peleninės iš alyvmedžio.

Mėgstantys ekstremalius įspūdžius galės išbandyti skrydį parasparniu Vliorės regione ar virš Llogaros tarpeklio arba maudynes Blue Eye šaltinyje, kur vandens temperatūra siekia apie 10 laipsnių. Nepamirštamus nuotykius galima patirti keliaujant Albanijos geležinkeliu arba "furgonu", kurį galite sustabdyti ištiesdami ranką ir išlipti ten, kur norite. Verta apsilankyti bunkeriuose - kai kuriuose galite apžiūrėti parodas, pavalgyti ir išgerti kavos ar net pernakvoti! Svečiuojantis Albanijoje taip pat verta sudalyvauti "Tallava Party" - populiariame renginyje skambant albanų muzikai - pašėlusios linksmybės garantuotos!

 

 

DĖL GALIMŲ KELIONĖS DATŲ IR TRUKMĖS SKAMBINKITE ARBA RAŠYKITE MUMS