SICILIJA (ITALIJA)

 

Didžiausia Viduržemio jūros sala, antikos gyventojų vadinta Saulės sala, nes būtent joje yra didžiausias saulėtų valandų skaičius per metus Europoje. Tai mitų ir legendų žemė su nuostabiais Antikos paminklais bei kultūrų ir tautų visuma.

Sicilija

 

ČEFALAS

Jo pavadinimas kilęs iš graikiško žodžio "cefale", reiškiančio kyšulį, kadangi šis miestelis stovi didžiulės La Rocca uolos papėdėje. Smėlio paplūdimiai, tyra jūra ir nuostabaus grožio kraštovaizdis laukia saulėtų atostogų išsiilgusių keliautojų. Garsiausias Čefalu senovės paminklas - monumentali XII a. katedra, pastatyta normanų karaliaus Rogerio. Naktinio gyvenimo mėgėjų laukia daugybė restoranų, barų ir kavinių.

SELINUNTĖS GRIUVĖSIAI

Selinuntė - tai vienas didžiausių Europoje archeologijos parkų, įsteigtas antikinio Selino vietoje. Netoli jo įsikūręs gana šiuolaikiškas miestelis - Marinella di Selinunte. Jis neprarado buvusio žvejų kaimelių ypatumų: jūroje sūpuojasi spalvotos valtys, o aplinkiniai restoranai garsėja puikiais žuvies patiekalais.

SICILIJOS RYTUOSE ĮSIKŪRUSI TAORMINA

Traukianti elegancija ir nepakartojamas Italijos kurorto žavesys. Taorminos vaizdai į mėlyną jūrą ir snieguotą Etnos viršūnę tiesiog pakeri! Nuostabaus grožio antikinis teatras su Etna ir jūra fone - tai miesto ir ilgos istorijos vizitinė kortelė.

SIRIKŪZAI

Vienas svarbiausių antikinio pasaulio miestų, kuris iki šių laikų turistus iš viso pasaulio pakeri savo žavesiu. Pietrytinėje Sicilijos dalyje, Noto upės slėnyje, įsikūrę 8 nuostabaus grožio barokiniai miestai, įtraukti į UNESCO sąrašą. Vienas iš įdomiausių tarp jų - Ragūza, įsikųrusi ant kalvų, kurią sudaro naujesnė, vėlyvojo baroko epochos dalis. Šis miestas turi ir savo pajūrio kvartalą garsėjantį gražiais paplūdimiais ir naktiniu gyvenimu. Žvejų kaimelis dabar išaugo į populiarią atostogų bazę, o 2009 m čia atidarytas modernus turistinis uostas.

PRAMOGOS

Saloje gausus pramogų pasirinkimas. Paplūdimių mėgėjai galės lepintis nuostabaus grožio paplūdimiuose. Pajuskite tikrąjį Sicilijos kvapą pasivaikščiodami po apelsinmedžių ir citrinmedžių giraites.

VIETOS GARDUMYNAI

Sicilija garsėja nuostabia virtuve. Ragaukite čia gaminamų jūros gėrybių, ant grotelių keptos kardžuvės, įdarytų kalmarų. Įvairių skonių sūriai ir vynai patiks gurmanams. O saldumynų mėgėjai galės rinktis tarp daugybės skonių ledų.

PARSIVEŽKITE NAMO

Iš salos būtinai reikia parsivežti tikro sicilietiško alyvuogių aliejaus, pistacijų. Smaližiams tikrai patiks iš Sicilijos atvežtas šokoladas. Įsigykite keramikos gaminių bei išskirtinių prieskonių rinkinių.

PAMILKITE SICILIJĄ

- Architektūra - pietuose vyrauja barokinės architektūros miesteliai, kaimeliai

- Maistas - mėgaukitės jūros gėrybių patiekalais, bei ragaukite įvairių skonių vynus

- Apelsinmedžių giraitės - pasivaikščiokite po šias vietoves

- Stebėkite saulėlydžius paplūdimiuose.

 

DĖL TIKSLESNIŲ IŠVYKIMO DATŲ IR GALIMOS KELIONĖS TRUKMĖS SKAMBINKITE ARBA RAŠYKITE MUMS