TASO SALA (GRAIKIJA)

Sala vadinama Žaliuoju Egėjo jūros deimantu, žavinti mėlynos ir žalios spalvų atspalviais, švelnus, pušynais apaugusių kalvų reljefas vaizdingai leidžiasi į jūrą, o sidabrinės alyvmedžių giraitės šimtmečius nokina nuostabaus skonio vaisius.

 thassos 0

Taso sala šiauriausia Graikijos sala, nutolusi tik 12 km į pietus nuo sausumos. Nedidelė, vos daugiau nei 100 km perimetro, sala stebina kraštovaizdžių įvairove. Čia vis dar tebegyvenama laikantis tradicinių graikų papročių, be skubos, mėgaujantis kiekviena akimirka. Mažuose kaimeliuose salos gilumoje, atrodo, seniai sustojo laikas. Tokiose vietose paprastai centrinėje aikštėje galima rasti vieną taverną ir koplyčią, prie namų, stebėdami aplinką, sėdinėja senoliai, o katės tingiai vaikštinėja ieškodamos šešėlio.

Salos sostinė yra Tasas, vadinamas Limenu - su vaidzingomis, vingiuotomis gatvelėmis, pajūrio promenada, iki vėlumos veikiančiomis tavernomis, įdomiu Archeologijos muziejumi ir Antikinio Taso kasinėjimų vietomis.

Kavala - vienas gražiausių šiaurės Graikijos miestų, su pastatais ant kalno šlaito bei nuostabiu vaizdu į jūrą ir Taso salą. Gatvėse istorija jungiasi su modernumu, gatvelės siauros, grįstos akmenimis, tradiciniai namai, muziejai ir bažnyčios, daugybė parduotuvių ir modernus uostas. Miestas žinomas dėl seniausio rajono - Kastro - su tvirtove ir turkų laikus menančiais paminklais.

Gražūs salos paplūdimiai, lengvai pasiekiami ir net trumpų atostogų metu galima suspėti aplankyti visus garsiausius salo paplūdimius besislepiančius laukinėse įlankėlėse. Garsiausi paplūdimiai: sniego baltumo Marmurinis paplūdimys, pasislėpęs laukinėje pakrantės dalyje, "Golden Beach" - rytinėje pakrantėje, su auksiniu smėliu, krištolo skaidrumo vandeniu, puikiai tinkantis romantiškiems saulėlydžiams, "Paradise" paplūdimys su baltu smėliu - gražiausias saloje, apsuptas pušų, įlankoje su turkio spalvos jūra ir vaizdu į Kiniro salą. Pietvakarinėje pakrantėje netoli Limenarijos miesto driekiasi ilgas ir platus "Tripiti" paplūdimys, populiarūs paplūdimiai: švelniai besileidžiantis į jūrą "Psili Ammos" - idealus šeimos poilsiui, "Saliara" - paplūdimys su mažais baltojo marmuro gabalėliais ir garsieji "Aliki" - du paplūdimiai abiejuose nediduko pusiasalio pusėse.

Puiki proga susipažinti su graikiškos virtuvės patiekalais, geriausiai - grožintis tradicine muzika ir šokiais, tokiais kaip sirtakis, t.y. populiarioji zorba. Kulinarinis nuotykis Tase neapsieis be puikaus aliejaus, šviežios žuvies, garsiojo pušų medaus, cukruotų vaisių ir riešutų, bouyourdi - vietinio sūrio, kepto su pomidorais, paprika ir alyvuogių aliejumi, bei katsikaki - Theologos specialiteto.

Būnant saloje būtina aplankyti gyvybe pulsuojančią Limenariją su daugybe parduotuvių ir tavernų, pajūrio promenada ir smėlio paplūdimiu. Svarbūs Taso žemėlapio taškai yra Alykio pusiasalis su antikinėmis šventyklomis ir marmuro kasykla bei Arkangelo Mykolo vienuolynas su garsiąja relikvija - vinies, kuria prie kryžiaus buvo prikaltas Jėzus, fragmentas ir vaizdingas kalnų miestelis Panagia su akmenimis grįstomis gatvelėmis ir baltų akmeninių namelių labirintu bei meilės šaltiniu. Taip pat verta aplankyti buvusią salos sostinę - Theologos kaimą, esantį ant kalno šlaito, garsėjantį nuostabiais vaizdais ir tradiciniais namais su akmeniniais stogais.

Centrinėje salos dalyje stūkso kalnai, aukščiausia viršūnė, Ipsarionas, iškilusi iki 1204 m virš jūros lygio - ją galima pasiekti pėsčiomis arba visureigiu. Tai puiki vieta išbandyti savo įgūdžius kalnuose. Puikios sąlygos pasivažinėti kalnų dviračiais ir išbandyti banglentes bei nardymą, pritraukiančias daugybę vandens sporto entuziastų. Populiarus būdas susipažinti su sala - kelionė laivu palei pakrantę. Pasiplaukiojimo metu galima grožėtis nuostabiais Smaragdinės salos kraštovaizdžiais.      

 

DĖL TIKSLESNIŲ IŠVYKIMO DATŲ IR GALIMOS KELIONĖS KELIONĖS TRUKMĖS SKAMBINKITE ARBA RAŠYKITE MUMS