ZAKINTO SALA (GRAIKIJA)

Auksinė nuo saulės, visais mėlynos spalvos atspalviais plaunama jūros, žalia nuo pušynų ir alyvmedžių giraičių, kvepianti apelsinmedžių gėlėmis - nuostabi  Zakinto salos atmosfera ir salos gyventojų nuoširdumas sukūrė idealias sąlygas atostogų praleidimui!

 

Zakintas

Laganas - pramoginis salos turizmo centras, esantis prie to paties pavadinimo įlankos su 5 km ilgio smėlio paplūdimiu. Turistiniame centre Lagane, naktinių pramogų mėgėjai ras populiarius naktinius klubus, diskotekas ir barus. Čia yra daugybė tavernų ir restoranų, o begalė parduotuvių savo asortimentu nesiskiria nuo esančių sostinėje.

Zakinto miestas - išilgai rytinės pakrantės išsidėsčiusi šalies sostinė ir kartu didžiausias salos miestas tikras kultūros centras su daugybe muziejų ir Venecijos stiliaus pastatais. Zakintas taip pat garsėja savo gražiu uostu ir išskirtinės atmosferos senamiesčiu su gatvelių raizgalyne, kurių restoranuose ir tavernose siūlomi graikų virtuvės patiekalai.

Zakinto salos privalumus įvertino vėžliai Logerhedai, kurie pasirinko šios salos paplūdimius savo perėjimo vietoms ir tapo salos simboliu. Lagano paplūdimys yra Nacionalinio jūros parko dalis. Būtent čia kiekvienais metais vėžliai deda kiaušinius, todėl tam tikros paplūdimio atkarpos turistams yra uždarytos, šiose teritorijose taip pat draudžiama užsiimti tam tikromis sporto šakomis.

Navajo įlanka - tai viena gražiausių ir dažniausiai fotografuojamų salos vietų. Gražus paplūdimys įlankoje, apsuptas aukštomis, klintinėmis uolomis, prie jo prieti galima tik iš jūros pusės. Tai vieta, kurią būtinai reikia pamatyti. Čia yra senas kadaise jūroje įstrigęs laivas - vienas iš dažniausiai fotografuojamų objektų. Šia įlanka taip pat galima grožėtis iš stebėjimo platformos, iš kurios geriausiai matomi nuostabūs paplūdimį skalaujančios mėlynos jūros atspalviai.

Saloje yra puikios sąlygos nardymui - skaidrus vanduo, spalvotas povandeninis pasaulis, o drąsiems - paslaptingi pajūrio urvai. Su šeima galima išvykti į kruizą palei vaizdingą pakrantę ir pasimaudyti kartu su jūrų vėžliais. Žygių mėgėjams patiks trasa didžiausiu Vasilikos pusiasalio kalnu Skopos, kur senovėje stovėjo Artemidės šventykla, o šiandien ten vienuolynas.

Čia galite mėgautis tiek tradicinės graikų, tiek ir Zakinto virtuvės patiekalais. Viena iš tokių retenybių yra Verdea - sausas, vynas, gaminamas tik šioje saloje, "Ladotri" vietinė alyvuogių aliejuje brandinto avies ir ožkos sūrio atmaina, "Fitoura" - tradicinis kepintos tešlos desertas, patiekiamas su cukrumi ir cinamonu.

Iš salos būtinai reikia parsigabenti apelsinais, žolelėmis (pvz., čiobreliais) aromatizuoto medaus su migdolais, mažų ir labai saldžių, daugiausia salos rytuose gaminamų razinų, rankų darbo keramikos gaminių, kurie garsėja autentiškumu!

 

 

DĖL TIKSLESNIŲ IŠVYKIMO DATŲ IR GALIMOS KELIONĖS KELIONĖS TRUKMĖS SKAMBINKITE ARBA RAŠYKITE MUMS