KORFU

Krištolo skaidrumo žydra Jonijos jūra, romantiškasis Canal d'Amour kvepiančios citrinų ir apelsinų plantacijos, žalumos apsuptis, nepakartojamo skonio vietiniai patiekalai tavernose ir gausybė istorinių paminklų salos sostinėje. Atostogos Korfu saloje - tai emocijų rojus!

Korfu

KORFU SALOS ABĖCĖLĖ:

A - Agios Spyrydonas ir Acharavi - jaukūs kurortai su vaizdu į Albaniją, puikiai tinka poilsiui su šeima.

B - Benitses ir Barbati, dvi nedidelės, gražiai išsidėsčiusios vietovės. Pirmoji - žalių kalvų apsuptyje, antroji - Pantokratoro, aukščiausio salos kalno papėdėje.

C - Canal d'Amour - tai nuostabios uolos, skardžiai ir vaizdingi Sidari paplūdimiai turistinėje salos šiaurės dalyje.

D - Dasia - tai kurortas, kuriame pilna tavernų, siūlančių nacionalinius graikų patiekalus - puiki vieta ramioms atostogoms.

E - tai Korfu miesto elegancija, salos sostinės su į UNESCO pasaulio paveldo sąsrašą įrašytu senamiesčiu.

F - fantastinio grožio Mesonghi ir Moraitikos miesteliai.

G - Gouvia - ramus miestelis su didele prieplauka.

H - Hellada ir jos nuostabūs istoriniai paminklai, kurių Korfu saloje netrūksta.

NARDYMAS, SAULĖS VONIOS...

Gražūs, dažniausiai smėlio - žvirgždo paplūdimiai ir mėlynuojanti visais žydrais atspalviais Jonijos jūra sužavės kiekvieną! Šeimoms su vaikais itin patiks smėlio Agios Spyrydone paplūdimys, besidriekiantis per dvi įlankas. Saugus poilsis užtikrintas Roda Beach ir Barbati paplūdimiuose, įvertintiems Mėlynąja vėliava. Nuolaidus įėjimas į jūrą Dassia, Moraitika ir Sidari Beach paplūdimiuose suteikia galimybę lepintis Graikijos saulės spinduliuose. Mėgstantiems pasivaikščioti siūloma vykti į Acharavį, turintį vieną iš ilgiausių smėlio - žvirgždo paplūdimių Korfu saloje, o vandens sporto entuziastai turėtų išsiruošti į Nissaki, idealiai tinkantį burlenčių ir nardymo mėgėjams.

SAULĖ IR NAPOLEONAS

Korfu salos, kitaip vadinamos Kerkyra, sostinė yra didžiausias salos miestas ir socialinio gyvenimo centras. Siauros akmenimis grįstos gatvės, namai su langinėmis, tavernos ir parduotuvėlės sukuria nepakartojamą šio miesto atmosferą. Verta pamatyti į UNESCO sąrašą įtrauktą šio miesto senamiestį, išsidėsčiusį aukštumoje, su Angelokastro pilimi, apjuosta grioviu ir perpus padalinta žalumoje skendinčia aikšte, kurioje gausu romėnų epochos pastatų liekanų - Ano Plateja ir Kato Plateja. Vos už kelių žingsnių nuo senamiesčio puikuojasi žymieji Venecijos sodai. Pati reprezentatyviausia miesto dalis ir elegantiškoji Liston aleja su daugybe kavinių, parduotuvių ir restoranų. Napoleono prašymu ši alėja turėjo būti panaši į Paryžiaus Rue de Rivoli. Istorijos mėgėjai turėtų aplankyti archeologijos muziejų, kuriame yra eksponuojama turtinga senovinių monetų ir skulptūrų kolekcija, taip pat Artemidės šventyklos frontonas ir joje esanti Gorgonės skulptūra, sukurta VI a. pr.Kr.

DOVANA IŠ KELIONĖS

Originali dovana bus kinkanas, kuris buvo įvežtas iš Kinijos XIX a., tiks ir įvairūs gaminiai iš šio egzotiško vaisiaus. Populiariausi iš jų yra likeriai - balti ir oranžiniai, taip pat marmeladas, įvairūs sirupai, drebučiai ar cukruoti vaisiai. Kita atminimo dovanos iš Korfu salos idėja yra gaminiai iš alyvmedžio. Alyvmedžio dirbtuvėse ("olive-wood workshops") išdrožiami dekoratyviniai dubenys, lentos, stalo įrankiai, papuošalai, o esant pageidavimui - išdeginami vardai ar inicialai. Tipinė graikiška dovana tai įvairūs gaminiai iš alyvuogių - pastos, aliejus arba šviežios, ką tik nuo medžio nuskintos alyvuogės.

KORFU SKONIAI

Tokių gėrybių, kokių yra šioje saloje, nerasite nei vienoje kitoje Graikijos vietų. Romos, Bizantijos ir Venecijos valdymo laikotarpiai yra padarę didelę įtaką Korfu salos kultūrai ir virtuvei. Būtinai paragaukite pastisadų - gaidienos, troškintos pomidorų padaže su gvazdikėliais ir cinamonu, aromatingo sofrito - jautienos ar veršienos patiekalo su vyno, petražolių ir česnakų padažu, pasimėgaukite bourdeta - žuvimi su ypatingu pomidorų ir aštriųjų pipirų padažu. Puikus užkandis prie šių patiekalų bus horta - virtos valgomosios žolės, apšlakstytos citrinų sultimis ir alyvuogių aliejumi. Karštomis vasaros dienomis turėtumėte paragauti Tzi-tzim birra - nealkoholinio imbierinio alaus, kurio skonis primena limonadą su imbieru ir kuris puikiai atgaivina bei malšina troškulį.

DĖL TIKSLESNIŲ IŠVYKIMO DATŲ IR GALIMOS KELIONĖS TRUKMĖS SKAMBINKITE ARBA RAŠYKITE MUMS