KRETOS SALA

Megalonissos, arba Didžioji Sala, - taip graikai vadina Kretą. Viduržemio jūros klimatas, kalnuotas peizažas ir mėlyna jūra, puikios graikiškos salotos ir raudonasis vynas!

Kreta

Kreta - tai paplūdimių ir maudynių jūroje mėgėjų rojus. Saloje yra virš 100 paplūdimių, nuo akmenuotų ir paslėptų spalvingose įlankose iki plačių, auksinio smėlio. Žymiausi Kretos paplūdimiai: Elafonisi su rožiniu smėliu, Vai su daugybe palmių ir Balos Granvousa pusiasalyje.

Būnant Kretoje būtina pamatyti Balos lagūną! Žymioji lagūna gniaužia kvapą neįprasta vandens spalva, o plati sekluma leidžia maudytis net mažiausiems atostogautojams. Patekti į lagūną galima iš jūros pusės arba retai naudojamu žvyro keliuku (tam tikslui reikia išsinuomoti bekelės automobilį, kuris įveiktų sunkias kelio sąlygas).

Kreta yra graikiškos civilizacijos lopšys. Herakliono apylinkėse įsikūrę žymieji Knoso rūmai, laikomi mitiniu labirintu. Mieste būtina aplankyti archeologijos muziejų, kuriame rasite senovinio paveldo ir iškasenų, tarp kurių freskos iš Knoso rūmų.

Kretos sala - taip pat puikus pasirinkimas, mėgstantiems aktyvų poilsį. Pasivaikščiojimas žymiu Samarijos tarpekliu, žygiai kalnuose ir išvykos dviračiais - tai tik kelios rekomenduojamos pramogos. Daugumoje vietų taip pat galima užsiimti vandens sportu: burlenčių sportu, kaitavimu bei nardymu - ypač Kolymbari apylinkėse, prie gražios įlankos, prie Rodopou pusiasalio bei Dia salos.

Kreta yra žymi graikiškomis salotomis, todėl iš Kretos verta atsivežti salotų ingredientų, kad namuose dar ilgai kvepėtų atostogomis. Būtina įsigyti žolelių, gardžiųjų alyvuogių ir svarbiausią ingredientą - alyvuogių aliejų, geriausios rūšies, pirmo spaudimo vertingesnį už auksą. Prie graikiškų salotų puikiai tinka vietinis vynas - lengvas ir gaivinantis.

Geriausi suvenyrai iš salos: komboloi - graikški karoliai, originalūs, rankų darbo nėriniai, čiobrelių medus, kosmetika su tyru alyvuogių aliejumi.


 

DĖL TIKSLESNIŲ IŠVYKIMO DATŲ IR GALIMOS KELIONĖS TRUKMĖS SKAMBINKITE ARBA RAŠYKITE MUMS

 

POPULIARIAUSI  REGIONAI
 
 

LASITIS

Šį regioną reprezentuoja vietovardžiai: Agios Nikolaos, Elunda, Lasičio plokščiakalnis, Dzeuso ola, Vai paplūdimys, Spinalonga... Ar reikia dar daugiau argumentų rinktis būtent Lasiti plokščiakalnį? Čia netrūksta puikių paplūdimių, vaizdingų įlankų, jaukių miestukų, tačiau didžiausia regiono intriga - Dikti kalnai. Visiems trokštantiems pamatyti kitokią Kretą bei patirti nuotykių, būtina kilti ir leistis, vingioti kalnų serpantinais, kopti, lipti, jodinėti, gal net išbandyti kanjoningą, aplankyti Selakano mišką ir Tzermadio, Agios Giorgos, Psychro, Marmaketo, Agios Konstantinos bei Avarkodes kaimelius. Kiek laukinės gamtos lobių čia paslėpta! O poilsiui iš kalnų nusileiskite į jaukius paplūdimius, pavyzdžiui, laukinį Mėnulio peizažą primenantį Xerokambos ar jaukų balto smėlio Istron.

 

HERAKLIONAS

Herakliono miestas - dabartinė Kretos sostinė. Gortyna - vienas seniausių salos miestų (jam apie 6000 metų) - sostine buvo savo klestėjimo metais, I amžiuje. Dvi sostinės įrodo, kad šis regionas visada buvo salos centras. Tai liudija ir didžiausias prieš 4000 metų klestėjusios Mino civiliazacijos palikimas bei Romos imperinės užmačios, o gausus skaičius fortų demonstruoja venecijiečių atkaklumą. Po patį Herakliono miestą taip pat verta pasivaikščioti ne vieną dieną, atraskite laiko ir trims didžiausiems salos muziejams, nebijokite išsukti iš turistinių maršrutų - sostinė kupina pačių įdomiausių istorijų.

 

RETIMNAS

Gražuolis Retimno miestas davė pavadinimą visam regionui, ne mažiau gražiam savo ypatinga gamta. Štai Argyroupoli šaltiniai - vandeningiausia salos vieta - kerinti odė gamtai. Žavingas ir vienas lankomiausių Prevelio palmių paplūdimys. Jis vainikuoja įspūdingąjį Kourtaliotiko tarpkelį, kuriuo srovena Megas Potamos upė. Retimnas - dar ir tradicininiai kaimai bei salos istorijoje reikšmingą vaidmenį vaidinę vienuolynai, o svarbiausia - labai svetingi vietiniai gyventojai. Tad jei tik pasitaikys proga - bendraukite, jei vaišins - ragaukite.

 

CHANIJA

Siauras Chanijos gatvelių viliotinis žavi venecijietišku stiliumi, tad stabtelėti jaukiose nedidukėse aikštėse, žvalgytis į subtiliai laiko paženklintus namus neatisbosta niekada. Na, o šio miesto kulminacija - nuostabus ir ypatinga atmosfera alsuojantis uostas. Čia būtina trumpam prisėsti puodeliui kavos ar kokteiliui ir pasijusti spalvingo atviruko dalimi. O tada vėl nerti į gatvelių labirintą ir klaidžioti, užsukant į mažus vietinių amatininkų ar dizainerių butikus, aliejaus parduotuvėles, tavernas. Ypatinga šio miesto dvasia tvyro ir visame to paties pavadinimo regione, užburiančiame savo grožiu - nenuostabu, kad būtent Chanijos regione didžiausia gražiausių Kretos paplūdimių koncentracija: Elafonisi, Paleochira. Glyka Nera, Falassarna...