SICILIJOS SALA

Sicilija - autonominis Italijos regionas, didžiausia Viduržemio jūros sala, kurios sostinė - Palermas. Salos plotas - 25,7 tūkst. kv. km, joje gyvena apie 5 mln. žmonių. Sicilijos salą nuo žemyno skiria tik 3,5 km pločio Mesinos sąsiauris. Sicilijoje kiekviename žingsnyje jaučiama istorija. Pagal istorijos ir architektūros paminklų skaičių Italija UNESCO sąrašuose užima pirmą vietą, o nemaža dalis paminklų yra Sicilijoje. Daugelis civilizacijų šioje saloje paliko savo pėdsakų, nes Sicilija buvo tautų susitikimų ir susidūrimų vieta.

italy g6637532a3 640

Nuotrauka:  user32212Pixabay

Sicilija - viena gražiausių ir įdomiausių Viduržemio jūros salų, išsaugojusi savo žavesį. Jos klimatas vienas švelniausių Europoje. Pakrantėse vyrauja tipiškas Viduržemio jūros klimatas: švelnios lietingos žiemos ir karštos vasaros. Saloje maudymosi sezonas tęsiasi nuo gegužės iki lapkričio. Neatsitiktinai senovės graikai Siciliją vadino Saulės sala.

SICILIJOS KURORTAI

TAORMINA

Taormina yra populiari turistų lankoma vieta ir dažnai vadinama Sicilijos langu į modernųjį pasaulį. Taormina dalijama į dvi dalis - istorinį miesto centrą, esantį ant Tauro kalno, ir Taormina Maro kurortinę dalį, įsikūrusią kalno papėdėje, apie 65 km nuo Katanijos oro uosto.

Taormina Maras - tai nenusakomo grožio Jonijos jūros pakrantė su įlankėlėmis ir iškyšuliais, apaugusi jūros vėjų glostomais kaktusais ir oleandrais. Čia senovinėse vilose įsikūrę prabangūs viešbučiai, nuostabiose įlankėlėse tarp uolų išsimėtę puikūs smėlio paplūdimiai. Nuo aukštų uolėtų krantų atsiveria pasakiški peizažai: žydras dangus, smaragdinė jūra, kalnai, uolos ir slėniuose skęstančios alyvmedžių ir citrusinių vaismedžių giraitės. Atrodo, kad patekai į šventę, kurioje dalyvauja visi norintys. Jūsų laukia vaišingos kavinukės po atviru dangumi, svaiginantis gėlių aromatas, skambios itališkos melodijos, svetingi ir draugiški žmonės.

Už nedidelį mokestį funikulieriumi iš papėdės paplūdimio galima pasiekti Taorminos senamiestį. Funikulierius veikia iki vėlyvo vakaro netoli pagrindinės autobusų stotelės. Geras susisiekimas traukiniu su Katanija arba Mesina. Įdomi Taorminos miesto architektūra: graikų, romėnų, arabų, normanų statiniai, jaukūs viešbutėliai, gausybė kavinukių. Taorminoje siūlome aplankyti II a. prieš Kristų pastatytą teatrą, nuo kurio tribūnų atsiveria Etnos ugnikalnio didybė; pasivaikščioti po buvusius privačius (dabar miestui priklausančius) viešuosius sodus. Jaukiuose restoranėliuose galima pasimėgauti Sicilijos virtuvės patiekalais, paskanauti jūros gėrybių patiekalų, migdolų saldėsių.

Džardinis-Naksas - bene populiariausias Sicilijos kurortas, įsikūręs 60 km nuo Katanijos oro uosto. Kurortą pamėgo tiek jaunimas, tiek šeimos. Džardinis-Naksas kartu su netoli esančia Taormina pritraukia maždaug pusę visų į Siciliją atvykstančių pailsėti turistų. Gyvas ir jaukus kurortas vilioja ilgais gerai prižiūrimais smėlio ir uolėtais paplūdimiais. Čia gausu mažų parduotuvėlių, barų ir restoranėlių, siūlančių itališkos virtuvės skanumynų. Ilgą laiką miestelis priklausė Taorminos bendruomenei ir tik 1847 m gavo autonomiją. XVIII a. viduryje į Džardinį-Naksą atvyko pirmieji poilsiautojai, nors daugeliui gyventojų žvejyba buvo ir yra vienas pagrindinių pragyvenimo šaltinių.

Letojanis - dar vienas populiarus kurortas prie Jonijos jūros, apie 5 km iki Taorminos ir apie 68 km iki Katanijos oro uosto. Miesto pavadinimas - tai lotynų ir arabų žodžių mišinys: lotyniškas žodis "Laetum" reiškia "turtingas", o arabų "Ayn" - "šaltinis".

Letojanio kurortas atgyja vasarą, kai čia atvyksta poilsiautojų iš įvairių šalių. Pagrindinė alėja nusidriekusi palei smėlėtą paplūdimį. Joje rasite daug barų ir restoranų, parduotuvėlių. Miestelio aikštė su lauko kavinėmis yra pagrindinė susitikimų vieta, kur galima pasimėgauti itališka kava ir šviežiais nuostabaus skonio ledais. Poilsiautojų laukia ne tik puikūs paplūdimiai, bet ir įvairūs kultūros renginiai. Kurorte yra išlikę keletas istorinių paminklų: miesto rotušė, neogotikinio stiliaus Šv. Juozapo bažnyčia.

ČEFALU

Populiarus istorinis miestelis Čefalu įsikūręs apie 50 km į rytus nuo Sicilijos sostinės Palermo, 170 km nuo Katanijos oro uosto,

Čefalu puošia galvos formos stati didelė Rokos uola, ant kurios kadaise stovėjo deivės Dianos šventykla, ir viena puikiausių normanų katedrų Sicilijoje. Ši uola - ne tik unikalus gamtovaizdis, tai tarsi miesto simbolis. Vakariniame Rokos uolos šlaite archeologai randa antikos laikų liekanų.

Dabar Čefalu kurortiniame mieste yra apie 13 500 nuolatinių gyventojų. Populiariausias, išsiskiriantis viso miesto statinys - dvibokštė Normanų katedra.

Čefalu regionas garsėja puikiais paplūdimiais, kuriuos skalauja Tirėnų jūra. Populiariausias miesto smėlio paplūdimys Lungomare, išsidėstęs pačiame senamiestyje, netoli laivų prieplaukos. Capo Playa driekiasi per Kampofeličės di Ročelos kurortinę zoną. Vietomis smėlio, vietomis smulkaus žvyro paplūdimys dėl vėjuotumo puikiai tinkamas ir buriavimo mėgėjams. Mazaforno smėlio ir uolų paplūdimyje atsiveria gražios panoramos. Kaldura - laukinis ramus smėlio paplūdimys, esnatis mažoje įlankėlėje šalia žavingo Kaluros kyšulio.

 

DĖL GALIMŲ KELIONĖS DATŲ IR TRUKMĖS SKAMBINKITE ARBA RAŠYKITE MUMS

Informaciją dėl saugumo reikalavimų vykstantiems į Italiją galite rasti čia