SLIDINĖJIMAS ITALIJOJE

Italija - viena gražiausių ir įvairiausių valstybių pasaulyje. Pirmiausia tai šalis, kurioje išlikę fantastiški miestai, garsėjantys menu, mokslu, istorija, tradicijomis ir architektūra. Net ir maži Italijos miesteliai žavi senovinėmis bažnyčiomis, mokslo įstaigomis ar pilimis. O kur dar šalies šiaurėje nudailintos Alpės su vienais geriausių pasaulyje slidinėjimo kurortų ir dolomitinėmis kalnų viršūnėmis. Italija kasmet į šį pasakišką Alpių regioną pritraukia būrius slidininkų ne tik iš Europos, bet ir viso pasaulio, trokštančių kokybiško slidinėjimo ir itališka kultūra dvelkiančių pramogų. Slidinėjimo trasos Italijoje pasižymi kokybe ir įvairove. Čia gausu slidinėjimo mokyklų ir trasų tiek pradedantiesiems, tiek patyrusiems slidininkams.

ItalijaSlidinėjimas

Nuotrauka:  Fabio DisconziPixabay

Mažas Italijos miestas Bergamas žiemą tampa plačiais vartais į tūkstančius kilometrų Italijos Alpių slidinėjimo trasų. Kainos ir kokybės santykis Italijos žiemos kurortuose tiesiog stulbinantis, o trasų pasirinkimas toks didelis, kad teks gerokai pasukti galvą prieš pajudant iš Bergamo į kalnus.

Livinjo kurortą prie Šveicarijos sienos net patys italai vadina pasakišku miesteliu. Val di Solė - tai Italijos kalnų kurortų spindulys, kuriame puikus baltas sniegas ir maloni saulė bus nuolatiniai Jūsų kompanionai čiuožiant šimtu kilometrų besidriekiančiomis trasomis. Val Rendenos slidinėjimo regionas, esantis vaizdingo Adamelo - Brentos draustinio centre, laikomas vienu prestiziškiausių ir šiuolaikiškiausių Italijoje. Alpių kalnų širdyje, kur susikerta Italijos, Austrijos ir Šveicarijos sienos, išsidėstęs Alta Valtelinos regionas, kurio pažiba - Bormijaus kurortas. Val di Femė - tai kurortas, kurį renkasi ne tik mėgėjai, bet ir geriausi pasaulio sportininkai. Pačiame Dolomitinių Alpių centre esantis Val di Fasos regionas garsėja kerinčiu gamtos grožiu ir didelėmis kalnų slidinėjimo galimybėmis. Val Gardena priklauso didžiuliam slidinėjimo trasų tinklui, kurį sudaro apie 1000 km trasų, tad išbandyti bent didesnei daliai trasų savaitės čia tikrai neužteks. Nerkite į žiemos malonumus - Bergamas plačiai atvers vartus į nuostabiausius Italijos slidinėjimo regionus.

ALTA VALTELINOS SLIDINĖJIMO REGIONAS (1225 - 3012 m)

Alpių kalnų širdyje, kur susikerta Italijos, Austrijos ir Šveicarijos sienos, išsidėstęs Alta Valtelinos (Alta Valtellina) slidinėjimo regionas. Žiemą šis slidinėjimo regionas, apimantis Bormijaus, Livinjo, Santa Katerinos ir Valdidentro kurortus, siūlo įvairiausias trasas, kurios patiks bet kokio meistriškumo sportininkams, net patiems profesionaliausiems.

Beveik septyniasdešimt keltuvų, kurie per valandą perkelia apie 90000 žmonių, leidžia Jums slidinėti 230 km ilgio idealiai apsnigtomis trasomis, grožėtis nuostabia gamta čiuožiant 1800 metrų žemėjančia trasa (aukščiausias atstumas virš jūros lygio Alpėse nuo vietos, iki kurios pakelia keltuvas, iki trasos apačios).

Nepaliestos gamtos apsuptyje įrengtos 95 kilometrų lygumų slidinėjimo trasos. Snieglenčių sportas, kalnų slidinėjimas, žygiai sniego batais, šiaurietiškas vaikščiojimas, kelionės keturračiais, čiuožimas rogutėmis ir pačiūžomis - visa tai siūlo Alta Valtelinos slidinėjimo regionas.

LIVINJAS (1816 m)

Šiaurinėje kalnų dalyje esantis kurortas gerai žinomas lietuviams, tai viena populiariausių tautiečių slidinėjimo vietų Italijoje. Šiaurinėje Alpių dalyje, greta Šveicarijos sienos esantis miestelis, kur visi namai pastatyti iš medžio ir akmens, priklauso Lombardijos provincijai Sondrijui.

Kurortas tinkamas visų kategorijų slidininkams ir snieglentininkams. Čia yra apie 110 km įvairių trasų: 12 juodųjų, 37 raudonosios ir 29 mėlynosios. Veikia kelios sporto mokyklos, kurioms vadovauja patyrę instruktoriai, kantriai mokantys atvykusius naujokus. Kartą per savaitę mokyklų instruktoriai rengia pasirodymą naktinėse trasose.

Po žiemos malonumų lankytojų mielai laukia restoranai, barai, kavinės, diskotekos. Turistams taip pat aktualu, jog Livinjas - laisvoji ekonominė zona, kurioje veikia daugiau nei keli šimtai neapmokestinamų prekių parduotuvių.

BORMIJUS

Pačioje Alpių širdyje, kur susikerta Austrijos, Italijos ir Šveicarijos sienos, plyti Alta Valtelinos regiono pažiba. Porą tūkstantmečių skaičiuojantis kalnų kaimelis vilioja autentiškais pastatais, įspūdingu kraštovaizdžiu, romantiškomis kavinėmis ir unikaliais terminių pirčių kompleksais. Tokios karštos ir mineralų prisotintos srovės yra kone vienintelės pietinėje Alpių kalnų pusėje. Šių srovių temperatūra svyruoja nuo 36 iki 43 laipsnių karščio. Be garsiųjų vandens malonumų, pramogų pasiūla Bormijuje plati: čia įsikūręs didelis sporto kompleksas, uždara čiuožykla, prabangių parduotuvių, poilsiautojai gali aplankyti unikalų Stelvijaus nacionalinį parką, kuriame galima pamatyti žmogaus nepaliestą Alpių gamtą. Be to, prestižinis Bormijaus kurortas gali pasigirti moderniomis, bet kurį slidininko pasirengimo lygį atitinkančiomis, puikiai paruoštomis trasomis ir nesudėtinga susisiekimo sistema. Bendras slidinėjimo trasų ilgis - apie 50 km, ilgiausias nusileidimas tęsiasi net 10 km, o aukščių skirtumas yra beveik 1800 m.

Kurorte galima mėgautis ir naktiniu slidinėjimu apšviestose trasose, sniego ir tramplinų parku. Vaikai čia taip pat turės puikias sąlygas mokytis ir tobulėti kalnų sporto srityje.

 VAL DI SOLĖS SLIDINĖJIMO REGIONAS (1520 - 2505 m)

Italijos kalnų kurorto spindulys. Čia laukia švelnus, saulėtas ir tyras oras, pasakiška aplinka, įvairios žiemos sporto šakos, tarp kurių dominuoja kalnų slidinėjimas.

Regionas yra vakarų Trentine, tarp didelės dolomitinių viršukalnių grupės - Adamelo (3354 m), Prezanelos (3556 m), Ortles Kevedalo ar Madalenės Alpine, apjuostas Stelvijaus, Adamelo ir Brentos draustinių. Val di Solė tęsiasi nuo Mostizolo iki Tonalės perėjos. Slidinėjimo zonoje išsidėsčiusios trys slidinėjimo sritys - Folgarida ir Marileva (sujungtos keltuvų sistema) bei Pėjus (nuošaliau esanti nedidelė sritis). Val di Solės keltuvų sistema taip pat jungiasi su prestižiškiausiu Italijos slidinėjimo kurortu - Madona di Kampilju. Visos kartu jos siūlo net 150 km kalnų slidinėjimo trasų pasirinkimą. Pėjaus regione trasų nedaug, tačiau jos tokios skirtingos, kad net patyręs poilsiautojas čia susivilios praleisti visą dieną.  Bendras Superskirama slidinėjimo abonementas leidžia naudotis visais Adamello Ski (Tonalės perėjos ir Ponte di Lenjo), Madona di Kampiljo, Folgarida Marilevos, Pėjaus, Pincolo, Andalo - Fai dela Paganelos, Monte Bondonės ir Folgarijos keltuvais.

Dauguma trasų išsidėsčiusios 1520 - 2505 m aukštyje virš jūros lygio. Be to, yra 15 km trasų tradicinio slidinėjimo mėgėjams, o snieglentininkai gali demonstruoti triukus specialiame parke ar ant rampos. Regione yra net 53 km lygumų trasų, kurios daugiausia driekiasi Pėjaus apylinkėse.

Marileva, iš kurios keltuvais galima pasiekti aprašytas slėnio trasas, traukinio bėgiais ir keliu sujungta su kitais regiono kurortiniais miesteliais, tokiais kaip Mecanas, Dimaras, Monklasikas ir regiono centras Malė.

MARILEVA 900 (900 m), MARILEVA 1400 (1400 m)

Tai puikus pasirinkimas slidinėjančiai šemai su mažais vaikais ir draugų kompanijai, kurioje yra vienas kitas pradedantysis. Kurortas padalytas į dvi dalis - viena jų įsikūrusi 900 m virš jūros lygio, kita - puse kilometro aukščiau. Jas jungia sausumos kelias ir keltuvų linija.

Marilevoje 1400 siūlomos apgyvendinimo paslaugos, pramogos, sudarytos puikios sąlygos slidinėti ir užsiimti snieglenčių sportu. Viešbučiai įkurti netoli keltuvų, tad patogu pasiekti trasas.

Marileva 900 įsikūrusi šalia Nočės upės ir siūlo kitokių pramogų nei tik slidinėjimą. Naujame sporto centre turistai mankštinasi treniruoklų salėje, taip pat yra kopimo siena, veikia restoranų.

Marilevoje iš viso yra daugiau nei 30 trasų, iš jų 4 juodosios, 10 raudonųjų ir 18 mėlynųjų, veikia 21 keltuvas. Keltuvais žemutinė ir viršutinė Marilevos sujungtos su Folgaridos miesteliu, o lynų keltuvais besikeldami dar toliau pasieksite ir žymųjį Madona di Kampiljo kurortą.

Lygumų slidinėjimo trasos Marilevoje sudaro 13 km. Kurortą mėgsta ir snieglentininkai, nes trasose daug vietų triukams atlikti.

Marileva su kitais Val di Solės kurortais sujungta ne tik keltuvais, bet ir traukiniu. Patogus "Dolomiti Express" traukinukas maždaug kas valandą kursuoja iš Marilevos į regiono sostinę Malė bei tolyn į Trentą.

FOLGARIDA (1300 m)

Pušynų ir kalnų apsuptą kurortą pamėgo poilsiautojai, kurie ieško ramybės ir nori atsipalaiduoti su šeima bei draugais. Įsikūręs pačiame Val di Solės regiono centre, nacionaliniame parke, jis tarsi uždaro slidinėjimo trasų ir keltuvų ratą. Iš čia greitai viešuoju transportu pasieksite ir administracinį centrą Malė, slidėmis ir keltuvais galėsite nukeliauti į Marilevą, taip pat netoli esantį garsųjį Madona di Kampiljo kurortą.

Folgaridos keltuvų sistema sujungta su Marilevos slidinėjimo kurortu, o bendras trasų ilgis - daugiau kaip 50 km. Beje, keltuvai į kalnus kelia tiesiai iš miestelio centro, tad neteks toli kulniuoti. Sau tinkamų trasų čia ras ir patyrę slidininkai bei snieglentininkai: visoje Folgaridos - Marilevos teritorijoje yra 8 juodosios trasos, 20 raudonųjų ir 36 mėlynosios. Patogų susisiekimą su kitais slidinėjimo kurortais užtikrina įvairaus tipo keltuvai. Šalia Folgaridos esančios trasos daugiausia mėlynosios.

DIMARAS (772 m)

Vienas pagrindinių Val di Solės ekonominių centrų. Iki artimiausio keltuvo Folgaridos miestelyje važiuosite autobusu apie 10 minučių. Dimaro pašonėje įskūręs ir Monklasiko miestelis. Čia važinėja "Dolomiti Express" trauknys, sujungiantis Val di Solės miestelius su trasomis.

Dimare apsistoję žiemos pramogų mėgėjai gali džaugtis visais Folgaridos - Marilevos trasų pranašumais. Kaip ir iš visų kitų Val di Solės kurortų, iš čia nesunkiai pasieksite Madona di Kampiliją ir kitus regiono slidinėjimo kurortus.

MALĖ (736 m)

Val di Solės regiono sostinė ir pagrindinis adiminstracinis centras. Iki artimiausio keltuvo Folgaridos miestelyje autobusu važiuosite apie 15 - 20 minučių. Dar patogiau ir greičiau "Dolomiti Express" traukiniu galima pasiekti Daolasos keltuvą, kuris įrengtas tik už 100 metrų nuo traukinio stotelės. Kaip ir kiekviename žiemos kurorte, čia yra vietos barų, restoranų ir jaukių parduotuvių. Šiame regiono centre rasite daug daugiau ir kitų paslaugų: yra automobilių nuomos punktų, bankų ir kitų įstaigų. Be to, atokiau nuo slidinėjimo trasų įsikūręs miestelis gali pasiūlyti ir mažesnes kainas.

Keletą kilometrų nuo Malė nutolę The Rabbi SPA ir The Pejo SPA sveikatingumo centrai.

 VAL DI FASOS SLIDINĖJIMO REGIONAS (1320 - 2950 m)

Pačiame Dolomitinių Alpių centre išsidėstęs regionas garsėja kerinčiu gamtos grožiu. Vingrios Saolungo uolos ir didingas Selos kalnų masyvas atrodo įspūdingai.

Išskiriamos dvi pagrindinės slidinėjimo zonos. Pati didžausia ir populiariausia yra virš Kanicėjaus ir Kampitelo kurortų. Pagrindinis jos pranašumas - ši zona keltuvų sistema sujungta su dar trimis žinomais Dolomitinių Alpių kurortais - Val Gardena, Alta Badija ir Araba - Marmolada.

Antroji, mažesnė, slidinėjimo zona išsidėsčiusi virš Pozos ir Vigo di Fasos kaimelių. Nuo šios vietos atsiveria vaizdas į pačią aukščiausią Dolomitinių Alpių viršūnę - Marmoladą. Ši slidinėjimo zona nėra tiesiogiai sujungta su Sela Ronda, todėl ten žmonių mažiau negu Kanacėjaus ar Kampitelo kurortuose. Keletą kartų per savaitę Pozoje esančioje apšviestoje trasoje galima išmėginti vakarinį slidinėjimą.

Tarp Val di Fasos kaimelių ir keltuvų kursuoja nemokami autobusai. Su tuo pačiu Val di Fassa/Carezza slidinėjimo pasu leidžiama slidinėti Pozoje, Alboje ar Vigo di Fasoje.

KANACĖJUS (1460 m)

Val di Fasos kalnų slidinėjimo sostinė. Gyvybingas ir saulėtas miestelis pasižymi viešbučių, parduotuvių ir restoranų gausa. Čia taip pat yra keletas diskotekų, baseinas, kino teatras. Kanacėjaus centre įrengtas kalnelis su vaikams skirtu keltuvu, yra kalnų slidinėjimo vaikų darželis.

Nusipirkę Dolomiti Superski slidinėjimo bilietą, galėsite čiuožti Sela Rondos ratu iš kalno į kalną, lipti iš keltuvo į keltuvą, kol apsukę ratą šimtais kilometrų trasų vėl atsidursite Kanacėjuje. Iš Kanacėjaus centro keltuvu slidininkai pakeliami į 1926 m aukštį ant Pecolo kalno. Iš ten galima pradėti kelionę bet kuria Sela Rondos kryptimi. Arčiausiai kurorto esančios Belvedere - Col Rodella - Pordoi Pass trasos iš viso turi 23 keltuvus ir sudaro apie 40 km. Didžioji dalis jų netoli šio kurorto pažymėtos raudona spalva. Trasose puikiai jausis ir snieglentininkai. O pradedantys slidininkai čia ras puikių instruktorių, kurie išmokys taisyklingai čiuožti ilgomis ir įvairaus sudėtingumo trasomis.

Iš netoli esančio Alba di Kanacėjaus Funivia Ciampac keltuvu pakylama į Ciampac - Buffaure slidinėjimo zoną, kurioje veikia dar 13 keltuvų ir yra daugiau nei 30 km trasų.

KAMPITELAS (1440 m)

Antras pagal dydį kurortas Val di Fasos regione. Išsidėstęs siaurame slėnio šlaite, tarp Sasolungo ir Rodelps kalnų masyvų. Didžiulė kabina Funivia Col Rodella, kurioje telpa 110 žmonių, per keliolika minučių slidininkus pakelia iki nuostabių Sasolungo uolų, nuo kurių galima pradėti kelionę bet kuria Sela Rondos kryptimi. Nusileisti į Kampitelą įmanoma tuo pačiu keltuvu. Už 2 km esantis Kanacėjus pasiekiamas autobusu.

Trasos Kampitele tos pačios kaip ir Kanacėjaus kurorte. Arčiausiai esančios Belvedere - Col Rodella - Pardoi Pass turi 23 keltuvus ir jose įrengta apie 40 km trasų.

Naktinių pramogų ir linksmybių vietų Kampitele nėra tiek daug, bet lengvai pasieksite kitus Val di Fasos kurortus.

PERA DI FASA (1370 m)

Šis kurortas yra tikras rojus dievinantiems gamtos grožį ir magišką Dolomitinių Alpių panoramą. Slidinėti slidėmis ir smagiai nusileisti snieglente čia įrengta 13,8 km ilgio puikių trasų, kuriose sau tinkamą ras ir pradedantysis, ir profesionalas. Pasirinkę šį kurortą visi kaip vienas giria įspūdingą jo kraštovaizdį.

Pera di Fasą itin mėgsta ir lygumų slidinėtojai. Čia pat esanti Val di Fasos slidinėjimo zona taip pat garsėja tarpatutinėmis slidinėjimo varžybomis ir puikiomis naktinio slidinėjimo trasomis. Greta įsikūrusioje Poza di Fasos vietovėje smalsuolius traukia ir italų menų institutas, kuriame gausybė skulptorių ir kitų menininkų puoselėja išskirtinius talentus.

POCA DI FASA (1320 m)

Ramus slėnio centre esantis kaimelis, iš kurio keltuvu pakylama į Buffaure slidinėjimo zoną. Čia yra ir sportinė Alocho trasa, kuri būna apšviesta.

Paslidinėję Ciampac - Buffaure zonoje, slidininkai turi galimybę nusileisti trasa iki pat kaimelio. Šios slidinėjimo zonos keltuvai sujungia Pocą su Albos kaimeliu, tad čia rasite tas pačias 30 km trasų ir 13 keltuvų. Daugiausia tai vidutinio sudėtingumo raudonosios trasos, tačiau tai viena Val di Fasos slėnio vietų, kur rasite ir nemažai juodųjų, patyrusiems slidininkams skirtų trasų. Į kitą pusę nuo Ciampac - Buffaure zonos yra Vajolet ir Catinaccio keltuvai, kuriais padarę nedidelį lanką pasieksite už 2 km esantį Vigo di Fasos kaimelį. Lygumų slidžių mėgėjams čia taip pat įrengtos labai puikios trasos. Poca di Fasą nuo Kampitelo skiria apie 9 km, o nuo Kanacėjaus - apie 11 km. Kaimelyje yra keletas barų, restoranų, parduotuvių.

SORAGA (1200 m)

Soragos miestukas - ideali vieta pabėgti nuo turistų masių ir didelio triukšmo.

Keliautojai šią vietą dažnai renkasi dėl nuostabių gamtos vaizdų ir aplink tvyrančios ramybės.

Kurortas vasarą džiugina nuostabiais pažintiniais takais aplink Moenos kalnus, o žiemą jie virsta puikiomis slidinėjimo trasomis. Žiemos sporto mėgėjams patinka ir tai, kad iš Soragos itin patogu pasiekti kitas slidinėjimo zonas, priklausančias gražiajam Dolomitinių Alpių žiedui. Soraga įvairiausias pramogas siūlo gražiose ir moderniose kalnų trasose, kurios vingiuoja kalnų grandine iki pat Moenos ir Kanacėjaus.

MOENA (1200 m)

Tai pirmas miestas, sutinkamas pasiekus Val di Fasos slidinėjimo regioną. Dar vadinamas "Alpių perlu". Žiemą čia pasijusite kaip pasakoje. Šią vietą yra pamėgusios šeimos, gamtos ir ramybės ieškantys poilsiautojai. Kaimelis nėra tiesiogiai sujungtas su slidinėjimo trasomis, tačiau Kanacėjaus ir Kampitelo slidinėjimo kurortai yra vos už 14 km.

 VAL DI FIEMĖS SLIDINĖJIMO REGIONAS (1280 - 2380 m)

Šis regonas sutraukia ir kalnų slidininkus, ir kitų žiemos sporto šakų mėgėjus, nes čia vyksta tarptautinės slidinėjimo, biatlono, snieglenčių ar šuolių nuo tramplino varžybos, o poilsiautojams siūloma gausybė žiemos pramogų.

Val di Fiemė yra tarytum vartai į Dolomitines Alpes. Ją sudaro penkios slidinėjimo zonos: Latemaras (43 km trasų, keltuvai ir Predaco, Pampeago ir Oberegeno), Alpe Cermis (23 km trasų, keltuvas iš Kavalezės), Alpe Lusija - Belamontas (24 km trasų, keltuvai iš Moenos ir Kasteliro) ir dvi mažos Jochgrimo (4 km trasų) bei Paso Rolio (11 km trasų).

Val di Femės regione visi slidinėjimo kurortai yra vienas greta kito, todėl turistai kasdien gali aplankyti vis kitus miestelius. Be to, čia yra puikiai išplėtota susisiekimo sistema, leidžianti norimą vietą pasiekti specialiu autobusu. Už 6 km nuo Predaco, pakeliui į Rolio perėją, įsikūręs Belamonto kurortas. Tarp Vale del Travingolo laukų įsitaisęs Belamontas. 5 km nuo Predaco veikia Panevedžio gamtos parkas. Po platų Val di Fiemės slėnį išsibarstę daugybė kurortų, iš kurių didžiausi - Kavalezė ir Predacas.

KARANAS (1100 m)

Tai klasikinis, ramus Alpių kalnų miestelis. Nuo XX a. pradžios garsus gydomuoju šaltiniu, padedančiu nuo reumato ir odos ligų. Iš čia patogu pradėti kelionę į Val di Fiemės slidinėjimo regioną. Iš Karano atsiveria nepakartojama viso slėnio panorama, patogus susisiekimas su Paso Lavazės (Passo Lavaze) slidinėjimo kurortu, kuriame rasite visas žiemos sportui reikalingas sąlygas.

PREDACAS (1018 m)

Populiariausias ir didžiausias Val di Fiemės slidinėjimo kurortas, garsėjantis savo istorija, kultūra ir tradicijomis. Vienas pagrindinių Predaco pasididžiavimų - gigantiškas šuolių su slidėmis nuo tramplino stadionas, kuriame 1991 ir 2003 m. vyko pasaulio čempionatai. Predaco - Gardonės gondola, esanti už 2,5 km nuo miestelio centro, slidininkus nukelia į Latemaro slidinėjimo centrą, kuriame patiks pradedantiems ir jau patyrusiems slidininkams bei snieglentininkams. Iš viso Latemaro kurorte yra apie 50 km trasų. Turistus kurorte kelia 18 modernių keltuvų.

Predaco miestelyje daug parduotuvių, restoranų, barų, picerijų. Jėgas galėsite atgauti baseinuose, o laisvalaikį praleisti čiuožykloje, sporto klube ar tiesiog pažaisti boulingą.

KAVALEZĖ (1000 m)

Nepaprastai gyvybingas kurortas Val di Fiemės regione. Sporto pramogų mėgėjams šiame jaukiame ir gražiame miestelyje siūloma mėgautis Alpe Cermio trasomis, leistis laukine Lagorajaus kalnų grandine. Iš kurorto į artimiausią Alpe Cermio slidinėjimo zoną patenkama Fondovalle - Doss dei Laresi gondolomis, kurios įkurtos mestelio pakraštyje, maždaug už 800 m nuo pagrindinės Kavalezės aikštės. Šiomis gondolomis pasieksite 2 juodąsias, 5 raudonąsias ir 6 mėlynąsias trasas, kurių bendras ilgis net 70 km. Iš Kavalezės greitai ir patogiai slidininkų autobusais pasieksite ir kitus Val di Fiemės kurortus.

Pačiame Kavalezės kurorte yra ledo arena, čiuožykla po atviru dangumi, baseinas, apstu parduotuvėlių ir barų. Dėl paslaugų ir sporto pramogų gausos puikiai tinka poilsiui su šeima, taip pat pradedantiems ir mažiau patyrusiems slidininkams ir snieglentininkams.

 VAL GARDENOS SLIDINĖJIMO REGIONAS (1236 - 2518 m)

Visai netoli Austrijos, Pietų Tirolyje esantis Val Gardenos slėnis gali pasiūlyti kokybišką poilsį ir šeimoms, ir slidinėjimo pasaulio čempionams. Tai viena patraukliausių slidinėjimo vietų Šiaurės Italijoje. Slėnis priklauso Dolomiti Superski teritorijai, kuri jungia populiariausius slidinėjimo slėnius ir svečius vilioja net 1220 km kalnų slidinėjimo trasų, kone 600 keltuvų. Val Gardenos slidinėjimo trasos priklauso ir garsiajam Sela Rondos žiedui, tad iš čia galima leistis slidinėti iš vieno kurorto į kitą.

Vien Val Gardenos regione įrengtos 76 trasos, išsidriekusios 175 km. Veikia 11 juodųjų (18 km), 67 raudonosios (105 km) ir 34 mėlynosios (52 km). Šis regionas patiks tiek pradedantiems, tiek ir daugiau įgūdžų turintiems slidininkams, taip pat snieglenčių sporto entuziastams. Galimybė leistis iš 2,5 km aukščio užtikrina geras sąlygas slidinėti visą sezoną.

Ortizėjaus miestelis yra didžiausia regiono gyvenvietė, Selva - pagrindinis slidinėjimo kurortas, kuris labai gyvas ir šurmuliuojantis, o viduryje jų - labiau įgudusius slidininkus traukianti Santa Kristina. Būtent čia kasmet vyksta greitojo nusileidimo čempionato Pasaulio taurės varžybų etapai.

Jaukūs miesteliai, kuriuose gausu parduotuvių, kavinių, barų, puikių viešbučių, taip pat išplėtota patogi infrastruktūra ir traukia nuostabi kalnų gamta, užtikrins gerą aktyvų poilsį. Pradedantiems ar norintiems patobulinti įgūdžius Val Gardenoje yra 11 slidinėjimo mokyklų. Į jas kviečiami ir vaikai ir suaugusieji.

SELVA (1563 m)

Populiariausias slidinėjimo kurortas Val Gardenoje patrauklus tuo, kad pradedantiesiems čia yra beveik idealios sąlygos atrasti slidinėjimo malonumus, - miestelis įsikūręs 1,5 km aukštyje. Šalia kurorto esantys nestatūs šlaitai padengti natūraliu sniegu. Kildami aukščiau patyrę slidininkai ras raudonųjų trasų. Profesionalams rekomenduojamos Ciampinoi, Dantercepies ir Piz Sella trasos. Iš Selvos kelia trys ilgesni keltuvai, kuriais pasieksite visą Sela Rondos slidinėjimo žiedą. Keltuvai įrengti netoli miesto centro, tad čia apsistoję greitai ir patogiai pasieksite įvairiausias Dolomitinių Alpių trasas. Selvą mėgsta ir snieglentininkai. Specialiai jiems įrengta kliūčių ruožų, reguliariai vyksta sporto varžybos.  Šiame kurorte taip pat įrengta 15 km lygumų trasa.

SANTA KRISTINA (1428 m)

Patraukliausas kurortas patyrusiems slidininkams. Šiaurinėje dalyje yra kelios sudėtingos trasos, kurių viena - Pasaulio taurės varžybų etapo vieta. Iš Santa Kristinos nesudėtinga pasiekti kitus kurortus ar trasas - veikia 3 keltuvai. Pradedantiesiems ir vaikams šio kurorto trasas geriau aplenkti. Aukščiausias pasiekiamas taškas - 2500 m. Snieglenčių mėgėjams rekomenduojama rinktis kitus kurortus. Jei Jūsų nežavi greiti nusileidimai ir sportiniai pasiekimai, visada galėsite stoti ant slidžių ir leistis į nesibaigiančias ekskursijas po visą Sela Rondos žiedą ir 12 Dolomitinių Alpių slėnių, kuriuose yra apie 1220 km trasų.

Kadangi šiame kurorte tiek daug suaugusiųjų trasų, aplinkiniai miesteliai pasirūpino vaikų priežiūra ir slidinėjimo mokyklomis.

ORTIZĖJUS (1236 m)

Trasos šiame kurorte padalytos į dvi dalis - pietinė kalno pusė skirta pradedantiesiems. Šiaurinės dalies trasos skirtos vidutiniokams, o nusileidus žemyn galima kilti į kito kurorto - Santa Kristinos - trasas. Moderniais keltuvais Ortizėjus jungiasi su Sekedos ir Alpe di Siuzės slidinėjimo zonomis. Sekedos ir Čampino slidinėjimo zonas sujungia Val Gardena Ronda Express - tuneliu dažnai važiuojantis elektrinis traukinys.

Ortizėjus - patrauklus kurortas ir slidininkams, ir snieglentininkams. Šiame miestelyje gausu medinės architektūros pavyzdžių, daug erdvės pėstiesiems, yra parduotuvėlių ir kavinių.

 VAL RENDENOS SLIDINĖJIMO REGIONAS (800 - 2500 m)

Vaizdingo Adamelo - Brentos draustinio centre esantis slidinėjimo regionas laikomas vienu prestiziškiausių ir šiuolaikiškiausių Italijoje. Jį supa Brentos draustinis bei dvi įspūdingos viršukalnės - Adamelas ir Prezanela.

Svarbiausi slidinėjimo kurortai, sudarantys šį regioną, - Pincolas ir Madona di Kampiljas. Dėl įspūdingo peizažo ir puikių slidinėjimo trasų Val Rendenos slidinėjimo regionas tapo pasauline žiemos poilsio vieta.

Val Rendenos slidinėjimo regionas tinka tiek ramaus poilsio mėgėjams, tiek slidininkams ieškantiems pramogų ir šurmulio. Gausu barų, diskotekų, restoranėlių ir kavinukių - čia galėsite aptarti dienos metu patirtus įspūdžius. Val Rendenos slidinėjimo regione daug dėmesio skiriama pradedantiesiems slidininkams ir snieglentininkams. Jiems įrengtos specialios trasos ir rampos.

Geras susisiekimas keltuvais leis patogiai keliauti tarp pagrindinių Pincolo ir Madonos di Kampiljo slidinėjimo kurortų, iš jų keltuvais pasieksite ir gerai žinomas Val di Solės, Folgaridos ir Marilevos slidinėjimo zonas.

MADONA DI KAMPILJAS (1520 m)

Tai pagrindinis Val Rendenos slidinėjimo kurortas, kuriame kasmet vyksta aukšto lygio slidinėjimo ir kalnų slalomo varžybos. Mėgėjai taip pat gali išbandyti tas pačias trasas, kuriomis čiuožia profesionaliausi slidininkai. 

Trasos pritaikytos įvairaus pasiruošimo kalnų slidinininkams, tačiau daugiausia jos pritraukia pradedančiųjų slidininkų ir jaunųjų snieglentininkų. Atostogautojus kviečia 60 km kalnų slidinėjimo trasos, iš kurių ilgiausias nusileidimas - 7 km. Jų išsidėstymo aukštis - 1520 - 2505 m virš jūros lygio. Be to, yra 15 km trasų, skirtų lygumų slidinėjimo mėgėjams, o snieglentininkams įrengtas specialus parkas.

Keltuvų sistema jugiasi ir su gerai žinomo Val di Solės kalnų kurorto dviem mažesnėmis greitomis slidinėjimo zonomis - Folgarida ir Marileva. Visos kartu jos apima net 150 km kalnų slidinėjimo trasų.

Vienas pranašumų - keltuvai pačiame Madonos di Kampiljo kurorte ir aplink jį įrengti taip, kad slidininkai gali nuo trasos iki trasos čiuožti nenusiimdami slidžių (net ir per miestelio centrą). Būtent turistams sukurtas šis unikalus kurortas slidininkams suteikia visus reikiamus patogumus: trasos ir keltuvai arti gyvenamosios vietos, patogus išdėstymas ir daugybė paslaugų.

Paslidinėjus trasose jūsų laukia virtinė parduotuvių ir šurmulingas naktinis gyvenimas baruose, diskotekose bei kavinėse.

PINCOLAS (800 m)

Žavingas kalnų miestelis įsikūręs vos keli kilometrai nuo Madona di Kampiljo slidinėjimo kurorto. Tai ideali vieta ieškantiems ramaus poilsio kalnų apsuptyje. Slidinėjimo zona sudaryta iš kruopščiai prižiūrėtų trasų, čia veikia šiuolaikiški keltuvai, kuriais Pincolas sujungtas su Madona di Kampiljo ir Val di Solės regiono trasomis. Dauguma slidinėjimo trasų yra vidutinio sunkumo, tinka pradedantiesiems. Pincolo ir Marilevos 900 kurortus skiria apie 40 km. Visą šį regioną iš vieno galo iki kito per Madona di Kampiljo ir Folgaridos kurortus galėsite perčiuožti slidėmis ir persikelti keltuvais. Iš Pincolo į kalnus kelia vienintelis keltuvas, bet juo pasiekus Pra Rodonto aikštelę atsivers trasos į visas keturias puses.

Mieste rasite daug restoranėlių, barų ir klubų. Iš čia galėsite susiorganizuoti ir specialius turus per greta esančias 150 km slidinėjimo trasų.

DŽUSTINAS (776 m)

Nedidelis kaimelis netoli Pincolo kurorto. Juos skiria toks nedidelis atstumas, kad Džustinas net ne visada laikomas atskiru kurortu. Džustinas turistus žavi senoviniais namais ir siauromis gatvelėmis. Jame daugiau ramybės nei Pincole.

Iš Džustino lengvai pasiekiamos visos Val Rendenos regiono trasos. Į Dolomitinių Alpių viršūnes kelia 61 keltuvas. Jeigu pritrūktų įspūdžių, galima nesunkiai nukeliauti į už keliolikos kilometrų esantį Madona di Kampiljo kurortą.

 

DĖL GALIMŲ KELIONĖS DATŲ IR TRUKMĖS SKAMBINKITE ARBA RAŠYKITE MUMS

Informaciją dėl saugumo reikalavimų vykstantiems į Italiją galite rasti čia