SLIDINĖJIMAS PRANCŪZIJOJE

Prancūzija - viena labiausiai turistų lankomų pasaulio šalių. Keliauti į Prancūziją verta dėl prabangių jūros kurortų, vyno ir išpuoselėtos maisto kultūros. Grakštūs miestai, muziejai ir karalių pilys išsibarsčiusios per visą šalį. Vis dėlto Prancūzija pasaulyje dar geriau žinoma kaip puikių slidinėjimo kurortų kraštas. Slidinėjimo kelionės į Prancūziją gniaužia kvapą dėl Alpių kalnų vaizdų, fantastiško aptarnavimo, balto sniego gausos, ilgų trasų, gurmaniškos virtuvės. siautulingų vakarėlių ir jaukių kalnų kaimelių. Keliaudami po Prancūziją pajusite gerai suplanuotų atostogų vertę.

Prancūzija

Nuotrauka: David MarkPixabay

Prisiekusius slidininkus itin vilioja Alpių universalumas: vieni kurortai įsikūrę atokiau nuo slidinėjimo centrų, skirti nemėgstantiems šurmulio, kiti - čia pat prie takų, patrauklūs tiems, kurie vis pabudę išsiruošia slidinėti. Prancūzijos slidinėjimo kurortų pasirinkimą nulemia ir trasų įvairovė - mėgstamiausią čia atras tiek mažyliai, tiek pradedantieji, tiek jau ne pirmą kartą ištisas atostogų dienas nenulipantys nuo slidžių. Huezo Alpių slidinėjimo regionas tinka ir pradedantiesiems, ir jau pažengusiems slidininkams. Dvejų Alpių slidinėjimo regionas patinka slidinėjimo profesionalams bei snieglentininkams. Trijų Slėnių slidinėjimo regionas džiugina savo dydžiu bei visomis įmanomomis žiemos sporto galimybėmis populiariuosiuose slidinėjimo kurortuose bei paslaugų kokybe. Paradiski slidinėjimo regionas gali pasigirti milžiniška skirtingų trasų įvairove, kurią lemia aukščio skirtumas.

Toks milžiniškas kalnų slidinėjimo trasų pasirinkimas ir neaprėpiama Alpių kalnų galybė bei grožis iš nuostabos verčia šūktelėti net pačius išrankiausius ir visko mačiusius slidininkus.

DVEJŲ ALPIŲ (Les 2 Alpes) SLIDINĖJIMO REGIONAS (1280 - 3600 m)

Regiono slidinėjimo trasos driekiasi vietovėje, kurioje susieina šiaurinės ir pietinės Alpės, tad vadinamasis Dvejų Alpių regionas yra didžiausias Europos ledynas, tinkamas slidinėti. Sniegą 225 km trasų (iš jų 20 km yra lygumų trasos) gamina daugiau kaip 200 sniego patrankų. Trasų įvairovė nudžiugins ir mažą, ir didelį: čia yra 78 km mėlynųjų, 103 km raudonųjų ir 44 km juodųjų trasų. Aukščių skirtumas siekia nuo 1280 iki 3560 m. Sudėtingesnės trasos įrengtos žemumose, lengvesnės - šiek tiek aukščiau kalnuose. Slidininkus ir turistus kelia 49 keltuvai. Didžioji trasų dalis (apie 75 proc.) yra pietiniuose kalnų šlaituose, kur beveik kasdien džiugina saulė. Dvejų Alpių regione tarp plačių trasų palikta ir nemažai natūralių zonų, skirtų mėgstantiems labiau laukinį, ekstremalesnį slidinėjimą. Regione įsikūręs ir pasaulyje gerai žinomas snieglentininkų parkas.

DVEJOS ALPĖS

Maždaug 160 km nuo Liono oro uosto įsikūręs kurortas veiklą pradėjo daugiau nei prieš pusšimtį metų, sujungus du miestus - Mont de Lans ir Venosc. Tai seniausias kurortas Prancūzijoje. Mont de Lans ir Venosc miesteliai įsikūrę gana nuošaliai, ant kalnų atbrailos. Dabar prie pat trasų esantis kurortas traukia žiemos sporto mėgėjus. Kurorte gausu kavinių, amatininkų parduotuvių, taip pat išlikę senųjų akmenimis grįstų takų. Pailsėti nuo aktyvių pramogų slidininkai ir poilsiautojai gali moderniuose SPA centruose, aktyvaus laisvalaikio mėgėjams siūloma rinktis sporto klubus, baseinus. Nors šį Prancūzijos kurortą renkasi nemažai šeimų su vaikais, kurioms siūlomos ir visai šeimai tinkančios pramogos, ir vaikų priežiūra, jame verda ir naktinis gyvenimas - galima rinktis iš gausybės barų, naktinių klubų, nuolat organizuojama įvairių festivalių, renginių. Ieškantys ramybės ir unikalaus kraštovaizdžio gali traukti dar aukščiau į kalnus, kur iš 2200 - 2600 m aukštyje įsikūrusių restoranų terasų atsiveria kvapą gniaužiantys Alpių vaizdai.

TRIJŲ SLĖNIŲ (Les 3 Valles) SLIDINĖJIMO REGIONAS (1300 - 3230 m)

Alpėse esantis didžiausias slidinėjimo regionas, prieš kurį žemai galvas lenkia net visko persisotinę žiemos sporto megėjai iš Prancūzijos. Daugiau nei 600 km trasų, geriausios kokybės sniegas, milžiniškas žiemos pramogų pasirinkimas, tobulai išplėtota susisiekimo infrastruktūra, modernūs keltuvai ir galvą svaiginantys vaizdai nuo kalnų kepurių žvelgiant į apačią.

Šio kurorto pavadinimo kilmė paprasta - jis išsidėstęs tarp trijų slėnių: Belvilio, Saint Bono ir Alueso (Allues). Trijų slėnių slidinėjimo zona suskirstyta į 4 dalis: Meribelį, Kurševelį (Courchevel), Le Menurą (Les Menuires) ir Val Torensą (Val Thorens).

Trys slėniai jungia septynis kurortus, kurie išsidėstę skirtingame kalnų aukštyje. Mažiausiame aukštyje, pačiame centre, įsikūręs Bride le Benas (Brides Les Bains) (600 m), kiek aukščiau išsidėstęs Meribelis (1400 m), La Tanja (La Tania) (1400 m), Kurševelis (Courchevel) (1300 m) ir Sen Martin diu Belvilis (Saint Martin de Bellevile) (1400 m), vidutiniame aukštyje yra Le Menuras (Les Menuires) (1800 m), o aukščiausiai pakilęs Val Torensas (Val Thorens) (2300 m).

Regionas iš kitų išsiskiria ilgomis, staigiomis ir puikiai iššūkiams tinkančiomis trasomis, o sniego kokybe neabejoja niekas - nuo lapkričio iki gegužės popieriaus baltumo sniegas užgožia viską.

Puiki susisiekimo sistema jungia 180 įvairių keltuvų. Jais gali pasikelti daugiau nei 250 tūkst. žmonių per valandą. Tai leidžia per dieną išbandyti daugelį trasų, tik reikia turėti ištvermės ir noro. O kur dar įspūdinga besikeičiančių vaizdų paletė... Norintys gali slidinėti ir už trasos ribų.

VAL TORENSAS (2300 m)

Tai ilgą ir įdomią istoriją turintis slidinėjimo kurortas. Dėl didelio aukščio Val Torense sniego būna nuo lapkričio iki gegužės.

Sujungtas keltuvais su visais kitais Trijų Slėnių kurortais, jis turi 600 km trasų - tai plačiausias pasirinkimas pasaulyje. Atstumai tokie dideli, kad norint iš vieno slėnio galo persikelti į kitą reiks vos ne visos dienos.

Val Torense įsikūrę vieni geriausių viešbučių ir restoranų visose Prancūzijos Alpėse, todėl šis kurortas pamėgtas leidžiančių sau paišlaidauti poilsiautojų. Atitinkamai ir kainos čia didesnės nei gretimuose miesteliuose.

Nors miestelis aukštai kalnuose, čia rasite visko, ko reikia laikui gerai praleisti: nuo kepyklėlės ryte iki puikių pasilinksminimo vietų vakare.

Val Torense galima ne tik leisti pramogauti snieglenčių ir tramplinų parke, bet ir sportiniais automobiliais važinėtis ant ledo, riedėti per sniegą kalnų dviračiais, sklandyti parašiutu ir slidėmis ar tiesiog važinėti sniego motociklas, leistis rogutėmis nuo kalnų.

LE MENIURĖ (1850 m)

Didžiausia slidinėjimo trasų teritorija Trijų Slėnių slidinėjimo regiono širdyje. Čia sau tinkamų trasų ras net patys reikliausi slidininkai bei snieglentininkai, o šeimos su vaikais čia džiaugsis neišsemiamomis žiemos atostogų galimybėmis. Puikiai įrengtuose ir keltuvais sujungtuose šlaituose slidininkams Le Meniurėje siūloma išbandyti 160 km kalnų slidinėjimo trasų, iš kurių 8 yra juodosios, 24 - raudonosios, 43 - mėlynosios ir 12 žaliųjų trasų, skirtų tik pradedantiems slidinėti. Mėgstantys čiuožti vis nauja trasa čia galės keltuvais keliauti po kitus Trijų Slėnių regiono kurortus ir trasas.

Šiame aukštai kalnuose įrengtame kurorte rasite pakankamai sniego sportui ir pramogoms, kad ir kokia šilta žiema būtų. Trasos patogiai išdėstytos, arti viešbučių ir nuomojamų namelių, keltuvai miestelį sujungia su kitais Trijų Slėnių kurortais.

Apgyvendinimo paslaugos čia įvairesnės ir labiau specializuotos, pritaikytos ir romantiškam poilsiui dviese, ir draugų kompanijoms, ir šeimoms su vaikais, o kainos, palyginti su kitais Trijų Slėnių regiono kurortais šiek tiek mažesnės.

Grįžę iš kalnų slidininkai daugelyje vietų gali mėgautis baseinais ir SPA paslaugomis. Be vandens parkų ir SPA centrų, poilsiautojai Le Meniurėje ras ir rogučių trasą, galės pasivažinėti sniego motociklais ir, žinoma, linksmintis miestelio baruose bei naktiniuose klubuose.

Nuolat kunkuliuojantis kurortas vadinamas vienu draugiškiausių Prancūzijoje, jis ypač patinka vaikams. Čia veikia du vaikų klubai, kuriuose yra sniego pilių su čiuožyklomis, žavinčių ir pačius mažiausius, ir vyresnius lankytojus.

MERIBELIS (1450 m), MERIBEL MOTARETAS (1750 m)

Regiono puošmena, užkariavusi labiausiai išlepintų kalnų turistų širdis. Kurortas įsikūręs pačiame regiono centre. Jis patrauklus dėl viešbučių gausos, gerų restoranų, patogaus susisiekimo, trasų kokybės bei į kitus laikus perkeliančių senovinių kalnų trobelių, įsiliejančių į tankiuosius Alpių miškus.1992 m čia vyko šešios olimpinių žaidynių slidinėjimo rungtys ir ledo ritulio pirmenybės. Kokybei įvertinti geresnių įrodymų nereikia.

Meribelis sudarytas iš dviejų dalių - Meribelio centro (1450 m) ir Meribelio Motareto (Meribel Mottaret) stoties (1750 m), kurios simboliškai iliustruoja senovinę ir moderniąją kurorto puses. Meribelio centre senove dvelkia unikalios kalnų trobelės, o moderniajame (aukščiau esančiame) Meribelio Montareto kurorte daugiau modernių pastatų, tačiau ir mažiau pramogų negu centre. Didžiausias Meribelio Motareto kurorto pranašumas - kiekvienas viešbutis įsikūręs prie nesudėtingos trasos, todėl visi, net ir pradedantieji slidininkai, į viešbutį gali grįžti slidėmis.

Slidininkams verta žinoti, kad tai vienas geriausiai keltuvais sujungtų slidinėjimo regionų, kur be vargo pasieksite daugelį trasų.

Miestelis įspūdingas ir tuo, kad jį galima iš žemiau esančių gyvenviečų pasiekti ne tik keliu, bet ir keltuvais. Pakilus į kalnų keteras, paprasta pasiekti visas trasas ir keltuvus.

Iš Maribelio Motareto į skirtingas puses kelia bent trys dideli keltuvai. Iš čia arčiausiai pasieksite Mont du Valono viršūnę beveik 3 km aukštyje, nuo kurios raudonosiomis trasomis leisitės smagiai ir ilgai.

Meribelyje galima išbandyti naktinį slidinėjimą, laiką galima leisti baruose ar restoranuose, apsilankyti planetariume, sveikatingumo centre ar kine, parungtyniauti žaidžiant boulingą.

Specialiuose vaikų darželiuose (nuo 3 iki 5 metų) jaunosios atžalos galės važinėtis rogutėmis, mokytis slidinėti ar žaisti įdomius žaidimus.

BRIDE LE BENAS (Brides le Bains) (600 m)

1992 m. Albervilio žiemos olimpinių žaidynių kaimelis, dvelkiantis prancūziška dvasia. Tai tarsi vartai į visą Trijų Slėnių regioną, bet kartu ši gyvenvietė yra atokiau nuo pagrindinių kurorto centrų. Bride le Bene nėra slidinėjimo trasų, o artimiausios už - 14 km, tačiau iš miestelio keltuvas kelia aukštyn link Meribelio kurorto ir visų didžiausių bei ilgiausių trasų. Kurortą su visais kitais miesteliais sujungia nemokami autobusai. Visa Bride le Beno infrastruktūra ir pastatai buvo pritaikyti olimpinėms žaidynėms, tačiau po jų viskas dar labiau patobulėjo, atsirado naujų pramogų ir laisvalaikio praleidimo būdų.

Bride le Benas visoje Prancūzijoje garsėja dėl mineralinių vandenų, todėl slidinėjant išsunktas kūnas atsigaus SPA centre panirus į mineralinio vandens vonią ir terminius baseinus. Šio kurorto mineralinį vandenį geria norintys sulieknėti, o SPA centre netrūksta grožio procedūrų.

Atokiau nuo pagrindinių kurortų šurmulio esanti vietovė užtikrina ir gerą kainos bei kokybės santykį. Čia pramogų, veiklos pasirinkimas ne ką mažesnis. Ir gerokai ramiau nei aukščiau esančiuose slidinėjimo miesteliuose.

 PARADISKI SLIDINĖJIMO REGIONAS (1200 - 3250 m)

Tai antras pagal dydį kalnų slidinėjimo kurortas Prancūzijoje ir vienas didžiausių visame pasaulyje. Jis atidarytas 2003 m gruodį, kai pradėjo veikti unikalus dviaukštis keltuvas Vanoise Express. Šis keltuvas lyniniu keliu sujungė skirtingose slėnio pusėse esančius didelius kalnų regionus - La Planė (La Plagne) ir Lez Arką. Vienu metu keltuvas gali pervežti iki 200 žmonių.

Paradiski kurorto vizitinė kortelė - milžiniška skirtingų trasų ir kraštovaizdžio įvairovė, kurią lemia aukščių skirtumas - nuo 3250 m iki 1200 m virš jūros lygio. Tai ilgai besitęsiantys platūs nusileidimo keliai, neaprėpiami napaliesto sniego plotai, galimybė slidinėti ant ledo, vingiuotos miško trasos, daugybė naujokams skirtų mėlynųjų trasų ir kvapą gniaužiančios juodosios trasos, traukiančios kalnų slidinėjimo meistrus. Šiuolaikiniai keltuvai, puikiai prižiūrėtos trasos ir patogiai išsidėstę kalnų restoranai užtikriną aukštą aptarnavmo lygį. Nuo šlaitų atsiveria pasakiškas vaizdas į Monblaną ir aplinkinius kalnų masyvus. Iš pietinės Paradiski pusės tolumoje galima išvysti gretimo Kurševelio kurorto trasas ir keltuvus.

Abu Paradiski regionai - La Planė ir Lez Arkas - išsiskiria savo dydžiu. Norint su Vanoise Express persikelti į kitą regioną, patariama tam skirti visą dieną.

LA PLANĖ (La Plagne) (1800 - 2100 m)

Tinka tiek ramiai šeimoms slidinėti, tiek kalnų slidinėjimo mėgėjams. Daugiausia paprastų mėlynųjų trasų, tačiau netrūksta ir raudona bei juoda spalva pažymėtų trasų, skirtų kalnų slidinėjimo profesionalams. Čia taip pat veikia naktinio slidinėjimo trasos (Aime la Plagne ir Plagne Centre).

La Planė susideda iš dešimties kalnų kaimelių, iš kurių septyni yra pagrindiniai, skirti slidinėti: Aime la Plagne (2100 m), Bele Plagne (2050 m), Plagne Soleil (2050 m), Plagne kaimelis (2050 m), Plagne Belekote (1930 m), Plagne Centre (1970 m) ir Plagne 1800 (1800 m). Jie išsidėstę ant kalnų slidinėjimo šlaitų, tarp keltuvų ir slidinėjimo trasų. Čia beveik nėra įprastų gatvių - vietoj automobilių pro viešbučio langą galima išvysti slidinėjančius žmones ir be didelio triukšmo lyniniais keliais praplaukiančias kabinas. Visi miesteliai savotiškai ypatingi. Aime le Plagne - dagiaaukščių pastatų kompleksas, iš kurių didžiausias panašus į milžinišką prie kalno prisišvartavusį laivą. Bele Plagne visi viešbučiai pastatyti iš medžio ir akmens. Čia nėra automobilių, o gatvėse pagrindinė transporto priemonė - slidės. Plagne Soleil išsiskiria architektūra ir ramia atmosfera. Plagne Belekote - dinamiškas, funkcionalus kalnų kaimelis, tinkamas šeimoms, o poilsiautojus vilioja baseinas po atviru dangumi. Plagne Centre - administracinis kurorto centras, kuriame verda naktinis gyvenimas. Ne veltui čia susikerta slidinėjimo trasos ir lynų keliai. Plagne 1800 garsėja olimpine bobslėjaus trasa, kuri laikoma viena techniškiausių pasaulyje.

Į La Planjė kurortų kompleksą taip pat patenka vaizdingi Savojos kaimeliai žemutinėje kalnų slėnių dalyje, kurie keltuvais sujungti su kalnų slidinėjimo regionu.

Kurorte rasite ir daugiau veiklos. Pirmiausia tai snieglenčių ir slidžių tramplinų parkai. Vaikai galės čiuožti ne tik slidėmis, bet ir rogutėmis. Čia yra ir puikus lygumų slidžių centras. Įspūdingai atrodo ledo bokštai, paruošti kopti visiems norintiems išmėginti naują veiklą. Dar galėsite pasivėžinti šunų kinkiniais, pagyventi iglu, aplankyti ledo urvus.

 HUEZO ALPIŲ SLIDINĖJIMO REGIONAS (1135 - 3330 m)

Regionas apima net 5 slidinėjimo kurortus, iš viso čia veikia daugiau nei 100 slidinėjimo trasų, kurių ilgis - apie 250 km. Įrengta 70 km mėlynųjų, 129 km raudonųjų ir 50 km juodųjų trasų, kurios išsidėsčiusios nuo 1120 iki 3330 m aukštyje. Huezo Alpės yra vienas didžiausių ir populiariausių žiemos sporto traukos centrų Pancūzijos šaurinėse Alpėse. Sniego kokybę viso sezono metu čia užtikrina sniego patrankos. Visoje teritorijoje veikia daugiau nei 80 keltuvų, kurie per valandą į trasas užkelia apie 100 tūkst. žmonių, tad eilėse tikrai neteks lūkuriuoti.

Huezo Alpių slidinėjimo regionas tinka ir pradedantiesiems, ir jau pažengusiems slidininkams. Sudėtingos, statesnės trąsos tęsiasi nuo Pic Blanc viršukalnės (3350 m). Regionas garsus ilgiausia Europoje juodąja trasa La Sarrene (16 km). Ekstremalių pokyčių mėgėjai žino ir vadinamąją Tunelio trasą - dalis jos driekiasi per čiuožyklą, todėl trasos sudėtingumas labai priklauso nuo oro sąlygų. Taip pat du kartus per savaitę veikia vakarinė trasa, įrengtas sniego parkas. Snieglentininkams paruoštas parkas su U formos tramplinu ir erdvė snieglenčių krosui, įrengtos 50 km ilgio lygumų slidinėjimo ir 30 km pėsčiųjų trasos.

HUEZO ALPĖS (1860 M)

Huezo Alpės garsėja kaip itin saulėtas kurortas ir yra pramintas "saulės sala". Nuo Huezo Alpių lengva ir pėsčiomis pasiekti iki trasų keliančią gondolą. pačiame miestelyje gausu pramogų net ir tiems, kuriems slidinėjimas nėra didžiulė aistra. Baseinai, čiuožykla, muziejus, kino teatras, sporto centras, kavinės restoranai, barai, diskotekos, naktiniai klubai, olimpinė ledo arena, žygiai į kalnus ir daugelis kitų pramogų laukia atvykstančiųjų. Mažieji slidinėjimo entuziastai taip pat ras ką veikti. "Sniego darželyje", aptvertoje teritorijoje su slidinėjimo keltuvais, rogučių trasa ir žaidimų zona, prižiūrimi instruktorių mažieji sportininkai galės leisti ištisas dienas. Jei planuojama atžalas pamokyti, šalia veikia ir slidinėjimo mokykla vaikams nuo 7 metų.

 

DĖL GALIMŲ KELIONĖS DATŲ IR TRUKMĖS SKAMBINKITE ARBA RAŠYKITE MUMS

Informaciją dėl saugumo reikalavimų vykstantiems į Prancūziją galite rasti čia