Baltarusija: Pažintinė kelionė autobusu


Gardinas 

BALTARUSIJA. GARDINAS IR AUGUSTOVO KANALAI (2 D)

  

Kelionės datos: 2019.03.30/ 2019.04.27/ 2019.05.18/ 2019.06.29/ 2019.07.27/ 2019.09.21

 

1 DIENA

5.00 val. išvykstame iš Šiaulių (galimo išvykimo vietos: autobusų stotelė Tilžės g. prie Katedros (05:00) ir PC Akropolio aikštelė Gegužių g. (05.15)).

Kelionė Lietuvos keliais link Druskininkų – Raigardo pasienio Kontrolės punkto. Pasienio formalumai. Atvykstame į Gardiną. Gardinas vienas seniausių Baltarusijos miestų. LDK laikais tai buvo vienas svarbiausių valstybės miestų, kuriame savo rezidencijas turėjo Vytautas Didysis ir Steponas Batoras. Atvykus į Gardiną pirmiausia apsilankysime kultūros centre ”Festivalnyj”, kur pamatysime unikalų istorinį Gardino modulį su vaizdais į pamestus karališkojo miesto paminklus (Gidas lietuvių kalba). Dvidešimties minučių šviesos ir garso pristatymas supažindins jus su miesto istorija.* Toliau ekskursija po Gardino miestą aplankant Senąją* ir Naująją* pilis. Naujojoje pilyje kadaise posėdžiaudavo LDK Ponų taryba, rinkdavosi LDK ir Abiejų tautų Respublikos seimai, veikė LDK iždo Komisija, Lietuvos Vyriausias Tribunolas. Aplankysite Tyzenchauzų aikštę, Bernardinų ir Liuteronų bažnyčias, Šv.Boriso ir Glebo cerkvę (Koložna), kuri stovi neperstatyta nuo 12 amžiaus. Pamatysime Gardino getą menantį liūdnus istorijos momentus. Laisvas laikas pietums. Pietausime vienoje senamiesčio kavinėje.* Pageidaujantys galės apsilankyti liuteronų bažnyčioje vargonų muzikos mini koncerte* arba Gardino Pietiniame turguje, tituluojamame didžiausiu regione. Nakvynė viešbutyje.

2 DIENA

Pusryčiai. Aplankysime Gardino tvirtovę - II fortą pastatytą Pirmojo Pasaulinio karo metais. Antrojo Pasaulinio karo metais vokiečiai čia laikė Gardino gyventojus ir karo belaisvius. Po karo čia pastatytas paminklas - kryžius, žuvusiems žmonėms. Kelionę tęsime prie Augustovo kanalų Baltarusijoje. Plauksime laivu Augustovo kanalais.* Po pasiplaukiojimo vyksime į agrokompleksą “Karobčici”*. Tai vieta kur saugomos baltarusių tradicijos. Lankantis šioje vietoje susipažinsime su senąją Baltarusija, jos papročiais. Komplekse papietausime*, o po pietų keliausime Lietuvos link. Pasienio formalumai. Vėlai vakare sugrįžimas į Šiaulius.

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

- kelionė autobusu,

- kelionės vadovas, ekskursinė programa,

- 1 nakvynė viešbutyje su pusryčiais,

- sveikatos draudimas kelionei 3 EUR asmeniui (iki 65 metų),

- kelionės organizavimas.

 

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

-  Baltarusijos bevizio rėžimo mokestis 5 EUR (privalomas),

-  Gardinas - maketai 3 BYN žmogui,

-  Vietinio gido paslaugos Gardine 50 EUR grupei,

- Pietūs apie 5 EUR asmeniui,

- Vargonų muzikos koncertas 2,50 EUR asmeniui,

- Plaukimas Augustovo kanalu 160 EUR grupei,

- Ekskursija - pietūs agrokomplekse "Karobčici" 10 EUR.

 

 

Pastaba: Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali keistis. Lydintis kelionės vadovas ekskursijų muziejuose neveda.

SVARBU: Į KELIONĘ VYKSTAMA TIK SUSIDARIUS 30 ASMENŲ GRUPEI.

 


* kelionių organizatorius pasilieka teisę keisti kainas/ vietų skaičius pagal šį pasiūlymą yra ribotas

 nuo 73 EURi