COVID-19

REIKALAVIMAI GRĮŽTANTIEMS/ATVYKSTANTIEMS Į LIETUVĄ

NVSC ANKETA

Visi grįžtantys ar atvykstantys į Lietuvą asmenys privalo užsiregistruotu ir pateikti savo duomenis Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) elektroniniu būdu. Tai reiškia, kad prieš pradėdami kelionę asmenys turi užpildyti anketą NVSC INTERNETO SVETAINĖJE  ir gauti registracijos patvirtinimą - QR kodą, kurį privalo pateikti įlaipinimo metu. Elektroninę formą rekomenduojama užpildyti ne mažiau kaip 24 valandos iki kelionės pradžios.

 COVID-19 TYRIMAS

Visiems nuo 2021.03.10 grįžtantiems ar atvykstantiems į Lietuvą, privaloma turėti neigiamą COVID-19 tyrimą, atliktą ne seniau nei 72 val. iki atvykstant į Lietuvą (serologinių antikūnių tyrimų atsakymas nepripažįstamas). Šis reikalavimas netaikomas:

  • ekipažų ir įgulų nariams;
  • tranzitu per Lietuvą vykstantiems asmenims;
  • asmenims, turintiems asmens sveikatos įstaigos dokumentą, patvirtinantį, kad asmuo persirgo COVID-19 liga, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR ar antigeno testo rezultatu, ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 90 d. iki grįžimo atvykimo į Lietuvą, arba asmenims, turintiems asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentą, konkrečios šalies skiepijimų sertifikatą arba tarptautinį skiepijimų sertifikatą, nurodantį, kad asmens skiepijimas ES įregistruota COVID-19 vakcina buvo visiškai baigtas;
  • asmenims iki 16 metų.

 SAVIIZOLIACIJA

Visiems nuo 2021.01.25 dienos iš paveiktų šalių atvykusiems asmenims (net ir turintiems neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą) privaloma 10 dienų izoliacija (su galimybe susitrumpinti izoliaciją 7 izoliacijos dieną savo lėšomis atlikus COVID-19 tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą). Reikalavimas darytis COVID-19 tyrimą ir izoliuotis netaikomas persirgusiems ar vakcinuotiems pagal pilną vakcinacijos schemą asmenims, jeigu yra sveikatos priežiūros įstaigos pažyma ar skiepijimų sertifikatas (lietuvių, anglų ar rusų k.) apie persirgimą ne anksčiau nei 90 dienų laikotarpiui iki atvykimo arba atliktą vakcinaciją.

 

PLAČIAU APIE REIKALAVIMUS GRĮŽTANT AR ATVYKSTANT GALITE PASISKAITYTI ČIA