Lenkija: Pažintinė kelionė autobusu

Malborkas

Lenkija. SENOJOJE AISČIŲ ŽEMĖJE 3 D.

Malborkas - Griunvaldas - Gdynia - Sopotas - Gdanskas - Fromborkas - Šv. Lipka - Gerložo giria


Kelionės datos: 2018.09.14 - 2018.09.16/ 2018.09.28 - 2018.09.30/ 2018.10.29 - 2018.10.31

1 diena

Anksti ryte išvykimas iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją. Atvykimas į Malborką – buvusią Kryžiuočių ordino sostinę. Ekskursija po vieną didžiausių ir geriausiai išlikusių viduramžių gynybinės architektūros pavyzdžių *Malborko pilį, kur buvo kalinamas LDK Kęstutis. Pasivaikščiojimas po pilį, jos kiemus, koridorius, celes, prabangias Ordino pasitarimų sales, valgomuosius, buitines patalpas. Kelionės kulminacija. Atvykimas į Griunvaldą – Žalgirio mūšio lauką, kuriame 1410 metais liepos 15 dieną Vytauto ir Jogailos vadovaujama Lietuvos ir Lenkijos kariuomenė sumušė Vokiečių ordino kariuomenę. *Memorialinės ekspozicijos (paminklas mūšio nugalėtojams, muziejus) apžiūrėjimas. Išvykimas iš Griunvaldo. Išvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

2 diena

Pusryčiai. Kelionė į Gdynios uostą, kur apžiūrime karo *laivą „Žaibas” ir jame įrengtą muziejų. Trumpas sustojimas Sopoto kurorte, garsėjančiame vasaros estrada ir jūros *molu. Išvykimas į Hanzos pirklių miestą – Gdanską, kuriam būdingi įvairūs architektūros stiliai: rūsti gotika, elegantiškasis renesansas, puošnusis rokoko. Apžvalginė ekskursija po senamiestį: „Ilgosios prekyvietės gatvė“, gotikos ir renesanso stiliaus miesto Rotušė, „Neptūno“ fontanas, prabangūs pirklių brolijos „Artūro namai“, Turgaus aikštė, gotikinė *Šv.Mergelės Marijos bažnyčia, miesto panorama iš bažnyčios *bokšto; pasivaikščiojimas šurmuliuojančia Marijos gatvele, kuri sužavės mažomis juvelyrų dirbtuvėlėmis, gintaro parduotuvėlėmis, gatvės kavinėmis. „Duonos“ vartai, „Marijos“ vartai. Laisvas laikas, kurio metu siūlome pasivaikščioti ir pasigrožėti Motlavos upės krantinėje stovinčiais senoviniais pirklių namais, senojo uosto panorama. Vakare grįžimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

3 diena

Pusryčiai. Kelionė į Fromborką – miestą prie Aistmarių, kuriame 1510–1543 m. gyveno ir savo žymiausią kūrinį „Apie dangaus sferų sukimąsi” parašė lenkų astronomas M.Kopernikas. Apžiūrime gotikinę XIVa. *katedrą–baziliką, didijį *bokštą, nuo kurio apžvalgos aikštelės atsiveria nuostabus vaizdas į viduramžių miestą ir Aistmares, vyskupų rezidenciją juosiamą gynybinių sienų ir bokštų. Išvykimas iš Fronborko. Kelionė per Lenkiją. Atvykimas į Šv.Lipką, garsėjančią stebuklais, vieną žymiausių šventovių Lenkijoje, apžiūrime barokinį *Šv.Lipkos vienuolyną ir bažnyčią, kurioje grožimės „šokančiais” vargonais. Kelionė į Gerložo girią, kur aplankome buvusią Hitlerio būstinę *„Vilko irštvą”. „Vilko irštva” – tai aštuoniasdešimt įvairių statinių – bunkerių (ilgis ir plotis 30-50 metrų, aukštis 10-12 metrų), išsidėsčiusių nedidelėje miškingoje teritorijoje. Apžiūrime bunkerių liekanas: elektrinę, karininkų namus, kazino, kino teatrą, viešbutį ir t.t. Išvykimas iš Gerložo girios. Kelionė per Lenkiją. Vėlai vakare grįžimas į Lietuvą.

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

- kelionė autobusu,

- 2 nakvynės viešbutyje su pusryčiais,

- kelionės vadovo paslaugos,

- ekskursinė programa,

- kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

- Medicininių išlaidų draudimas užsienyje, kai kurių vietovių ir objektų gidų paslaugos (ne lietuvių kalba), arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos, papildomos paslaugos bilietai į mokamus objektus, papildomos paslaugos. 

- Mokamiems objektams turėti apie 120 PLN, VAIKAMS APIE 90 PLN.


* kaina nurodyta asmeniui dviviečiame kambaryje/ kelionių organizatorius pasilieka teisę keisti kainas/ vietų skaičius pagal šį pasiūlymą yra ribotas

 nuo 125,10 EURi