Megalonissos, arba Didžioji Sala, - taip graikai vadina Kretą. Viduržemio jūros klimatas, kalnuotas peizažas ir mėlyna jūra, puikios graikiškos salotos ir raudonasis vynas!

Kreta - tai paplūdimių ir maudynių jūroje mėgėjų rojus. Saloje yra virš 100 paplūdimių, nuo akmenuotų ir paslėptų spalvingose įlankose iki plačių, auksinio smėlio. Žymiausi Kretos paplūdimiai: Elafonisi su rožiniu smėliu, Vai su daugybe palmių ir Balos Granvousa pusiasalyje.

Būnant Kretoje būtina pamatyti Balos lagūną! Žymioji lagūna gniaužia kvapą neįprasta vandens spalva, o plati sekluma leidžia maudytis net mažiausiems atostogautojams. Patekti į lagūną galima iš jūros pusės arba retai naudojamu žvyro keliuku (tam tikslui reikia išsinuomoti bekelės automobilį, kuris įveiktų sunkias kelio sąlygas).

Kreta yra graikiškos civilizacijos lopšys. Herakliono apylinkėse įsikūrę žymieji Knoso rūmai, laikomi mitiniu labirintu. Mieste būtina aplankyti archeologijos muziejų, kuriame rasite senovinio paveldo ir iškasenų, tarp kurių freskos iš Knoso rūmų.

Kretos sala - taip pat puikus pasirinkimas, mėgstantiems aktyvų poilsį. Pasivaikščiojimas žymiu Samarijos tarpekliu, žygiai kalnuose ir išvykos dviračiais - tai tik kelios rekomenduojamos pramogos. Daugumoje vietų taip pat galima užsiimti vandens sportu: burlenčių sportu, kaitavimu bei nardymu - ypač Kolymbari apylinkėse, prie gražios įlankos, prie Rodopou pusiasalio bei Dia salos.

Kreta yra žymi graikiškomis salotomis, todėl iš Kretos verta atsivežti salotų ingredientų, kad namuose dar ilgai kvepėtų atostogomis. Būtina įsigyti žolelių, gardžiųjų alyvuogių ir svarbiausią ingredientą - alyvuogių aliejų, geriausios rūšies, pirmo spaudimo vertingesnį už auksą. Prie graikiškų salotų puikiai tinka vietinis vynas - lengvas ir gaivinantis.

Geriausi suvenyrai iš salos: komboloi - graikški karoliai, originalūs, rankų darbo nėriniai, čiobrelių medus, kosmetika su tyru alyvuogių aliejumi.

Kreta
 

2019 M. VASAROS SEZONO METU SKRYDŽIAI IŠ VILNIAUS Į CHANIJĄ (KRETĄ) VYKDOMI NUO 2019.05.08 IKI 2019.10.02 (TREČIADIENIAIS).

 

POPULIARIAUSI  KURORTAI

 

HERAKLIONAS

Heraklionas - Kretos sostinė ir svarbiausias turistinis kurortas šiame salos regione. Heraklionas įskūręs pajūryje, todėl mėgstama turistų iš viso pasaulio atostogų vieta. Čia galima ilsėtis gražiuose paplūdimiuose, šurmuliuojančiame kurote arba aplinkinėse žaviose vietovėse. Tai taip pat puiki vieta žmonėms, norintiems pažinti didžiausius salos gamtos ir istorijos lobius.

 

CHANIJA

Svarbiausias ir didžiausias vakarų Kretos miestas - Chanija, įsikūręs Chanijos įlankoje. Daugumos laikomas gražiausiu Kretos miestu. Įvairi architektūra, dešimtys mažų gatvelių senamiestyje kviečia nesibaigiantiems pasivaikščiojimams. O iki vėlumos veikiantys barai ir tavernos kviečia smagiai praleisti laiką ir pasilepinti graikišku maistu. Chanijos apylinkės puikiausiai tiks šeimoms su vaikais.

 

AGIOS NIKOLAOS

Agios Nikolaos apylinkės - tai puikus pasirinkimas romantiškam poilsiui.

 

HERSONISOS

Hersonisos puikiai jausis pramogų ir naktinio gyvenimo mėgėjai.