BĖ SALA (MADAGASKARAS)

Afrikai priklausanti sala tikrai jus sužavės. Neužmirštami vaizdai, smėlio paplūdimiai, kristalinio skaidrumo Indijos vandenynas, palmės ir nuostabi gamta tai tik įvadas į magiškąjį pasaulį. Kviečiame į vietą, kurioje laikas bėga "mora mora" - be skubos ir streso.

nosybe paysage

BĖ SALA - DIDELĖ, PASAKIŠKŲ PAPLŪDIMIŲ SALA

Sala įsikūrusi į šiaurės vakarus nuo Madagaskaro, o jos pavadinimas tiesiog reiškia Didelė sala. Rojų primenantys paplūdimiai ir nuostabi gamta - už tai salą pamėgo atogrąžų atostogas dievinantys poilsiautojai. Čia rasite prabangių viešbučių, galėsite išbandyti giluminį ar paviršinį nardymą, aplankyti netoliese esančias salas, arba tiesiog mėgautis saule ir vandenynu. Salos sostinė tai gyvybingas Hell - Ville su kavinėmis ir parduotuvėmis. Tikrasis Bė salos turtas tai nuostabūs tropiniai paplūdimiai. Geriausiai žinomi Ambatoloaka, Madirokely ir Andilana paplūdimiai. Vandenyno potvynių metu, kurie pasikartoja kasdien, vanduo gali užpilti paplūdimius kelioms valandoms. Salos viduryje kvepia kavos, vanilės, kakavos, cinamono, ylang-ylang ir šakninių prieskonių plantacijos. Antrasis Bė salos pavadinimas, tai Kvepalų sala.

SALŲ ĮVAIROVĖ

Netoli Bė salos yra daug įvairių dydžių salų, kurios apsuptos koraliniais rifais. Galima nuvykti į negyvenamą salą Nosy Tanikely su nuostabiu koralų rifu ir daugybe įvairių dydžių ir formų spalvotų žuvų - tai puiki vieta nardymui. Verta apsilankyti lemūrų saloje - Nosy Komba, kurios plaukuoti gyventojai laukia būti pavaišinti bananais. Įspūdingus vaizdus ir pasimatymą su vėžliais žada Nosy Iranja sala. 

RYŽIAI IR VANILĖ

Madagaskaro virtuvės pagrindas - tai ryžiai, manijokas, saldžiosios bulvės, kokosai. Taip pat, mėsa ir jūros gėrybės. Populiarus vietinis patiekalas - tai ravitoto - pjaustyti manijoko lapai su riešutais ir jautiena. Desertui dažnai tiekiami vanile pagardinti vaisiai, pavyzdžiui, mangai, papajos, ličiai, bananai ir daug kitų.

KAVOS AR ARBATOS

O gal ranonapano, gėrimo iš lengvai skrudintų ryžių? Kava čia geriama kasdien, būtinai su cukrumi, taip pat populiari juodoji arbata su vanile.

SUVENYRAI IŠ BĖ SALOS

Verta įsigyti gražių medinių gaminių: skulptūrų, automobilių miniatiūrų. Taip pat, originalių audinių: batikos, siuvinėtas staltieses ir užuolaidas, pareo, tradicinius malagos drabužius, perdirbtus gaminius, pvz., iš metalinių skardinių, taip pat, užrašų knygutes, dėžutes, rankų darbo popieriaus atvirukus. Dovanoms, taip pat, puikiai tinka prieskoniai: vanilė, pipirai, cinamonas, gvazdikėliai, pipirai ir eteriniai aliejai, pavyzdžiui garsusis ylang-ylang.

LEMŪRAI GYVENANTYS LAISVĖJE

Lemūras čia reiškia daug daugiau nei mielas gyvūnėlis. Salose gyvena daugiau nei 50 lemūrų rūšių: nuo mažųjų, apie 50 gramų sveriančių lemūrų, wari, kurie sveria apie 5 kilogramus, iki indris ir sifaki, pasiekiančių net 10 kilogramų svorį. Lemūrai atrodo kaip šuns, katės ir voverės sukryžminimas, moka šokti, skleidžia negirdėtus garsus, moka atlikti nuostabius triukus tarp medžių ir prašyti bananų iš turistų, svarbu paminėti, kad lemūrai yra vegetarai. lemūrai, kuriuose neva gyvena užkeiktų protėvių sielos, tai fady - tabu. Neleidžiama jų žudyti, gąsdinti ar nuvyti, bet galima maitinti (bananais).

PAKELKIME TAURĘ

Romo? Tai populiariausias alkoholinis gėrimas. Bė saloje. Toaka gasy - vietinis romas iš cukranendrių gali būti aromatizuotas, pavyzdžiui, cinamonu ar vanile. Šiek tiek lengvesnis yra ličių likeris. Prie populiaresnių alkoholinių gėrimų priskiriamas trembo - palmių vynas. Alus laikomas prabangiu gėrimu ir geriamas tik švenčių metu.

 

 

DĖL GALIMŲ KELIONĖS DATŲ IR TRUKMĖS SKAMBINKITE ARBA RAŠYKITE MUMS