Aukštaitijos nacionalinis parkas: Pažintinė kelionė autobusu

ROJAUS KAMPELIS LIETUVOJE – AUKŠTAITIJOS NACIONALINIS PARKAS

 

 
Kelionės datos: 2018.08.18

 

Anksti, išvykstame iš Šiaulių ( 7.00 val. aikštelė Gegužių gatvėje, PC Akropolis ir 7.15 val. – Varpo g., šalia Valstybinės Kolegijos.).

Kelionė Ukmergė – Utena (194 km). Atvykstame į Uteną – Rytų Aukštaitijos sostinę. Tai vienas iš seniausių Lietuvos miestų, pirmą kartą paminėtas 1261 m. karaliaus Mindaugo laiške. Utena įsikūrusi išskirtinai vaizdingoje vietoje – tarp Dauniškio ir Vyžuonaičių ežerų... Utenos krašte vanduo savo savybėmis labai panašus į Čekijos – Pilzeno vandenį … Todėl šiame gražiausiame ežerų krašte dar 1977 m. buvo pastatyta Alaus darykla , kuri yra viena moderniausių Lietuvoje. Aplankysime alaus daryklą „Utenos alus“ ir alaus muziejų*. Pageidaujantys dalyvaus ekskursijoje be degustacijos arba su alaus degustacija*. Pamatysime, kaip verdamas alus, taip pat išmoksime derinti alų su maistu (degustuoja ne jaunesni 20+ 5 rūšis alaus). Iš Utenos keliaujame į Visaginą (74 km). Visaginas – pats jauniausias ir į rytus nutolęs Lietuvos miestas. Šioje vietoje anksčiau buvo keli kaimai: miestas kūrėsi kartu su Ignalinos atomine elektrine. Kadangi Visagino dar nebuvo, elektrinė pavadinta artimiausio miesto – Ignalinos vardu. Visagino miesto gimimo diena 1975 m. 08.10 d. Visagine pamatome Ignalinos AE (be apsilankymo), šiuolaikinės architektūros Šv. apaštalo Pauliaus bažnyčią su keturkampe varpine, 1992 m. pastatytą Šv. Jono Krikštytojo Gimimo ir Šv. Kankinio Panteleimono cerkves. Aplankome akvariumų saloną – muziejų*. Jame eksponuojami 11–600 litrų, 3–700 litrų ir 12, 80–100 litrų talpos akvariumai. Juose gyvena daugiau kaip 100 rūšių atogrąžų kraštų gėlavandenės žuvys, piranijos, murenos, žaliuoja daug tropinių kraštų augalų.

Keliaujame į Ginučius. Ginučiai – tai gatvinis kaimas Ignalinos rajone, Aukštaitijos Nacionaliniame parke, tarp Almajo ir Stravinaičio ežerų. Lankome Ginučių vandens malūną*. Tai 19 a. kultūros paminklas, yra užtvanka su tiltu, senovinė malūno įranga nuo vandens rato. Malūnas veikė iki 1968 m. Malūne veikia malūninkystės muziejus. Apžiūrėję malūno muziejinę ekspoziciją, vandens mėgėjai galės atsigaivinti po atnaujintu lataku šniokščiančiu kriokliu… Netoliese stūkso Ginučių piliakalnis, taip pat galima užlipti ir pasižvalgyti į Šiliniškių apžvalgos bokštą. Toliau, gido lydimi, keliaujame vaizdingais Aukštaitijos nacionalinio parko keliais iki Ladakalnio, kuris yra tarp Ūkojo ir Linkmeno ežerų. Tai – 176 m aukščio kalnas, nuo kurio matosi net 6 ežerai.

Atvykstame į Palūšę – Aukštaitijos nacionalinio parko sostinę. Apžiūrime medinę Šv. Juozapo bažnyčią, pastatytą 1757 m. (seniausia medinė bažnyčia Lietuvoje), varpinę ir koplytėlę. Aplankome Aukštaitijos nacionalinio parko lankytojų centrą, pilkapio ekspoziciją*, paminklą kompozitoriui M. Petrauskui, akmens amžiaus būstą, Palūšės valtinę.

Toliau – Mindūnai – ežeringiausias Lietuvos kampelis. Čia įsikūręs Ežerų žvejybos muziejus, kuris vilioja garsiąja Mindūnų žuviene. Pasivaišinsime ypatingai skania žuviene* ir tęsime kelionę į namus.

Kelionė į Šiaulius.

 

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

- kelionė autobusu,

- kelionės vadovas - gidas,

- kelionės dokumentų sutvarkymas.

 

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

-   Utena, alaus darykla „Utenos alus“ – muziejus. Ekskursija – 5 Eur. Ekskursija su degustacija (5 rūšys) – 9 Eur, trukmė – 2,5 val. (užsakovas – turistas pasirenka, pirkdamas kelionę);

-   Gidas po Aukštaitijos Nacionalinį parką – 40 €/grupei;

-   Ginučių vandens malūnas. Bilietas 1,20–0.60 €;

-   Palūšė. Kaina – 0,50 €/žm.;

-   Bitininkystės muziejus. Bilietas 2–1 €. Gido paslauga – 0,50 €/žm.;

-   Mindūnai. Garsioji Mindūnų žuvienė – 4 €.

Pastaba: Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali keistis. Lydintis kelionės vadovas ekskursijų dvaruose neveda.

SVARBU: Į KELIONĘ VYKSTAMA TIK SUSIDARIUS 30 ASMENŲ GRUPEI.

 


* kelionių organizatorius pasilieka teisę keisti kainas/ vietų skaičius pagal šį pasiūlymą yra ribotas

 nuo 22 EURi