ŠIAULIAI–TRAKAI–RAIŽIAI–ALYTUS: Pažintinė kelionė autobusu

GURMANIŠKA DIENA PAS KARAIMUS IR TOTORIUS

 

 
Kelionės datos: 2018.09.22

 

Anksti, išvykstame iš Šiaulių ( 06:00 val. – aikštelė Varpo g. – Valstybinė kolegija, 6.15 val. – Gegužių g. – PC Akropolis.).

Kelionė į Trakus (240 km). Keliaudami į Trakus, iš gido pasakojimo sužinosime – kas jie, tie karaimai? Kada ir kaip atsirado Lietuvoje? Sužinosime karaimų istoriją. Apie 10 val. atvykstame į Trakus. Aplankysime Trakų istorijos muziejaus karaimų etnografinę parodą*.

Vėliau – ekskursija laivu “Nepažinti Trakai”. Trukmė – 50 min. Ekskursijos metu – audiogidas. Pamatysime legendinę Trakų pilį, išvysime Užutrakio dvarą, grafo J. Tiškevičiaus rūmus, grožėsitės nuostabia Galvės ežero panorama, kartu susipažinsite ir su Trakų istorija. Plaukiant, audiogidu klausoma “Senojo kapitono” pasakojimų apie Trakų ežerus, salas. Jūsų patogumui laive įrengti staliukai, veikia baras. Vaišinsitės karaimiškais patiekalais: 2 kibinai + sultinys (plaukimo trukmė – 1 val.).

Iš Trakų keliaujame link Alytaus (55 km) į Raižius – Lietuvos totorių sotinę. Važiuojant į Raižius, iš gido sužinosite totorių atsiradimo Lietuvoje istoriją. Raižiai iš pirmo žvilgsnio atrodo niekuo neišsiskiriantis kaimas. Keliolika sodybų, kapinaitės, bendruomenės namai ir mečetė. Mečetė, pastatyta 1889 m. liudija, kad aplinkui gyveno ir šiandien tebegyvena musulmonų bendruomenės nariai – totoriai. Tai – vienintelė mečetė, veikusi net sovietmečiu. Raižiuose ekskursija, kurią veda Raižių bendruomenės pirmininkas Ipolitas Makulavičius. Ekskursijos metu aplankysime mečetę, saulės laikrodį, kuris rodo 2 laikus: Lietuvos ir Griunvaldo, paminklą Vytautui Didžiajam, kapines, bendruomenės namus.

Bendruomenės namuose skanausime totorių kulnarinio paveldo pyragą – šimtalapį*.

Nuo Raižių iki Dzūkijos sostinės Alytaus – tik 17 km. Alytus – „Alita“. Ekskursija po “Alitos“ gėrimų gamyklą*. Ekskursijos metu sužinosite gamyklos istoriją, gaminamos produkcijos kilmę, istoriją ir technologiją. Antroji ekskursijos dalis (PAGEIDAUJANTIEMS) – gėrimų degustacija. Susipažinsime su gaminamų gėrimų skonio ir aromato ypatumais*.

 

Iš “Alitos” važiuojame prie 2015 metais pastatyto aukščiausio Lietuvoje pėsčiųjų – dviratininkų “Baltosios rožės” tilto per Nemuno upę. Pasivaikštome tiltu.

Važiuojame į Alytaus senamiestį. Apžvalginė ekskursija, kurios metu apžiūrime miesto centrą – Rotušės aikštę, užsukame į greta esantį Miesto sodą, apžiūrime “Laisvės Angelo” paminklą, žaismingas medines skulptūras, Šventų Angelų sargų bažnyčią.

Kelionė į Šiaulius. Apie 21.30 sugrįžtame į namus.

 

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

- kelionė autobusu,

- kelionės vadovas - gidas,

- kelionės dokumentų sutvarkymas.

 

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

-   Ekskursija Trakuose laivu, pavalgymas – 8 €;

-   Trakai, karaimų etnografinė paroda – 2-1 €;

-   Raižiai. Ekskursija ir šimtalapio degustavimas – 7 €;

-   Alytus. “Alita“, 5 gėrimų meniu – 12 € /žm.

Pastaba: Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali keistis. Lydintis kelionės vadovas ekskursijų dvaruose neveda.

SVARBU: Į KELIONĘ VYKSTAMA TIK SUSIDARIUS 30 ASMENŲ GRUPEI.

 


* kelionių organizatorius pasilieka teisę keisti kainas/ vietų skaičius pagal šį pasiūlymą yra ribotas

 nuo 23 EURi