Lietuva, Suvalkija: Pažintinė kelionė autobusu

SUVALKIJOS (SŪDUVOS) DVARAI, PILIAKALNIAI IR VAIŠĖS

 

 
Kelionės datos: 2018.08.18/ 2018.09.15

 

Anksti, išvykstame iš Šiaulių (8.30 val. Varpo gatvėje – aikštelė prie Valstybinės kolegijos ir 8.45 val. – aikštelė Gegužių gatvėje, prie PC “Akropolis”).

Keliaujame į Suvalkiją – į Gelgaudiškio dvarą. Gelgaudiškio dvaras – 19 a. architektūros ansamblis ant Nemuno kranto, Šakių rajone… Tai – vienas originaliausių ir didžiausių Lietuvos dvarų ansamblių, įaugęs į apylinkės gamtą. Ansamblį sudaro rūmai, virtuvė, svirnas, oficina, tvartas, oranžerija, kumetynas, bokštas, rūsiai ir parkas. Apsilankysime jaukiose, ypatingą aurą išsaugojusiose Gelgaudiškio dvaro menėse, susipažinsime su dvaro istorija, pasivaikščiosime parko takais. 11 val.

Gelgaudiškio dvare ekskursija*: 2018.07.21 d. ir 08.18 d. TEATRALIZUOTA EKSKURSIJA*. Prie rūmų mus pasitiks dvaro ponia /ponas, supažindins su dvaru, dvaro istorija. Vėliau grupė, ponų lydima, eina į parką. Pirmoji stotelė – ŽVAIGŽDĖJE, kur susikerta 8 keliai. Čia bendraujama su medžiotojais, ragaujama žvėrienos vaišių, pučiama į medžioklinį ragą, šaudoma. Toliau sustojama prie Asesoriaus kapo, čia grupę pasitinka baudžiauninkės, verkia žąsis praganiusi piemenaitė, svečiai vaišinami iš dvaro virtuvės nugvelbtu sūriu.

Einame toliau – iki VELNIO KALNO. Čia laukia linksmybės: gyva muzika, išsipustę ponai, naminė gira ir kropeliai (Zanavykų krašto kulinarinis paveldas). Ekskursijos trukmė – apie 3 val. Kaina – 10 Eur / asm.

2018.05.05, 06.02, 07.07, 09.15 PAŽINTINĖ EKSKURSIJA PO DVARĄ. Prie rūmų pasitinka ponia, supažindina su dvaro rūmais, papasakoja dvaro istoriją, supažindina su unikalia rūmų puošyba ir 19–20 a. gyvenimo būdu dvare. Ekskursijos trukmė – 1 val. Kaina – 3 € / asm. Iš Gelgaudiškio vykstame į Lukšius. Lukšių miestelis išsidėstęs Sūduvos lygumoje. Per miestelį teka Siesartis, jame yra Šv. Juozapo bažnyčia, glaistytų varškės sūrelių, sūrių, pieno perdirbimo bendrovės. Lukšių parduotuvėje galėsime nusipirkti skanių sūrelių.

Lankome ZYPLIŲ DVARĄ – 19 a. vidurio klasicizmo stiliaus dvarą. Ne taip seniai buvęs apleistas ir užmirštas dvaras prikeltas naujam gyvenimui. Restauruoti dvaro rūmai, įrengtas Zanavykų muziejus. Šis dvaras yra vienas jauniausių Lietuvoje, jo istorija nesiekia 200 metų. Dvare išliko 11 pastatų ir dvarą supantis parkas. Į šį dvarą sugrįžo meno, grožio ir išminties dvasia. Ekskursija po Zyplių dvarą su vietiniu gidu*. Iš Zyplių važiuojame prie Sudargo piliakalnių. Pakeliui trumpam sustojame Šakiuose – zanavykų sostinėje. Miestas įsikūręs abipus Šešupės intako – Siesarties. Pasigėrėsime Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia, Šakių rotušės pastatu. Pačiame miesto centre pamatysime paminklą Vincui Kudirkai, 24 varpų karilioną su fontanu.

Pastaba. Išgirsti kariliono muziką gali kiekvienas to norintysis, tereikia į specialų automatą įmesti tiek eurų, kiek minučių norėsis klausytis varpų muzikos. Apsilankome zanavykišku pavadinimu kavinėje “Kiba“, kur skaniai ir nebrangiai pavalgome*.

Keliaujame prie Sudargo piliakalnių, menančių čia vykusias kovas su kryžiuočiais. Tai – 5 piliakalniai, kurie laikomi svarbiausiais po Kernavės piliakalnių savo istorine, archeologine ir kultūrine prasme.

 

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

- kelionė autobusu,

- kelionės vadovas - gidas,

- kelionės dokumentų sutvarkymas.

 

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

-   Gelgaudiškis, 10 arba 3 € – pagal pasirinktą ekskursiją ir kelionės datą;

-   Zyplių dvaras. Ekskursija – 1,50 €;

-   Šakiai. Kavinė “Kiba” – suvalkietiški valgiai –6 / žm.

Pastaba: Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali keistis. Lydintis kelionės vadovas ekskursijų dvaruose neveda.

SVARBU: Į KELIONĘ VYKSTAMA TIK SUSIDARIUS 30 ASMENŲ GRUPEI.

 


* kelionių organizatorius pasilieka teisę keisti kainas/ vietų skaičius pagal šį pasiūlymą yra ribotas

 nuo 18 EURi