Lietuva, Nida: Pažintinė kelionė autobusu

grodno

Į NERINGOS IR NAGLIO ŽEMĘ – KURŠIŲ NERIJĄ

 

 
Kelionės datos: 2018.08.25

 

Anksti, išvykstame iš Šiaulių (Išvykimas 7 val. – stotelė Tilžės g., prie Katedros, 7:15 val. – aikštelė Gegužių g., prie PC „Akropolis“).

Klaipėdoje persikelsime į Kuršių neriją ir keliausime Nidos link. Pirmoji mus pasitinka Juodkrantė, garsėjusi gintaro klodais. Lankysime „Raganų kalną“ – didžiulę kopą, apaugusia sena giria ir akmens skulptūrų parką „Žemė ir vanduo“ marių pakrantėje. Palikdami Juodkrantę, sustosime garnių ir kormoranų „rezidencijoje“. Vykstame į Naglių gamtinį rezervatą ir pažintiniu taku eisime iki Agilos kopagubrio, nuo kurio atsiveria smėlynų, marių ir jūros panorama. Tai – pilkosios arba mirusios kopos, saugančios slenkančio smėlio palaidotų kaimų istoriją. Atvykstame į Nidą. Istorikai sako, kad akmens amžiuje čia įsikūrė gyvenvietė dėl pratako, jungusio jūrą su mariomis. Dabar tai – jaukus kurortinis miestelis. Užlipsime į Uošvės kalną, aplankysime vokiečių rašytojo, Nobelio premijos laureato Thomo Manno vasarnamį. Netoliese užsuksime į kuklią Nidos evangelikų liuteronų bažnytėlę ir šalia prisiglaudusias etnografines kapinaites, kurių įžymybės – mediniai krikštai. Medžio drožėjas Eduardas Jonušas daugumą nykstančių krikštų perdrožė, išlaikydamas autentiką ir pats atgulė čia 2014 m. Nidos centre į marias žvelgia maestro Vytauto Kernagio skulptūra, plevena vėtrungės, nosį kutena rūkomos žuvies kvapas…Lipame į Urbo kalną, jo viršūnėje nuo 1874 m. stovi švyturys. Grožėdamiesi išskirtine pamario krašto architektūra, keliausime didžiausios Parnidžio kopos link. Pakeliui – Tylos slėnis su didžiausiu sostu milžinei Neringai. Parnidžio kopos viršūnėje mus pasitiks saulės laikrodis ir kaip ant delno atsivers Nidos miestelio panorama. Iš čia matosi Kuršių marios ir Baltijos jūra, ir Mirties slėnis, ir Sklandytojų kopa, ir…Rusija. Likusį laisvą laiką praleisime, skanaudami šviežią žuvį ar pasėdėsime jaukioje kavinukėje, o jei pasitaikytų puikus oras, nuvyksime prie Jūros. Kelionė į namus.

Kuršių nerijos muziejai lankomi pagal galimybę – savarankiškai, laisvo laiko metu .

 

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

- kelionė autobusu,

- kelionės vadovas - gidas,

- kelionės dokumentų sutvarkymas.

 

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

-   Kelto bilietas – 0,80 €; vaikams iki 10 m. – 0,40 €.

Pastaba: Muziejai Nidoje lankomi savarankiškai, pagal galimybę, laisvo laiko metu. Kelionės vadovas ekskursijų muziejuose neveda.

SVARBU: Į KELIONĘ VYKSTAMA TIK SUSIDARIUS 30 ASMENŲ GRUPEI.

 


* kelionių organizatorius pasilieka teisę keisti kainas/ vietų skaičius pagal šį pasiūlymą yra ribotas

 nuo 22 EURi