Italija: Pažintinė kelionė autobusu

 verona 1

ŠIAURĖS ITALIJA - GRACINGAS VENETO REGIONAS 6 D.

 

 
Kelionės datos: 2018.10.05 - 2018.10.10

 

1 diena

Anksti ryte 02:00 val. išvykimas iš Šiaulių – aikštelė Varpo gatvėje prie Valstybinės kolegijos. Kita aikštelė 02:15 val. – Gegužių gatvėje prie PC Akropolis.
Kelionė Lietuva – Lenkija – Čekija. Nakvynė viešbutyje Brno mieste.

2 diena

Pusryčiai viešbutyje. Tęsiame kelionę per Čekiją – Austriją. Atvykstame į pietinę Austrijos dalį - Štrijos žemę, jos sostinę Gracą. Tai antras pagal dydį Austrijos miestas, išsidėstęs prie Muros upės. Graco senamiestis įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Mieste daug gražių ir įdomių dalykų kuriuos pamatysite ekskursijos metu: Graco įžymybė –ant Šliosbergo kalno stūksanti mūrinė pilis (11-12 a.). Tvirtovėje iki šių dienų išlikęs 16 a. laikrodžio bokštas, dar vadinamas miesto simboliu, ir didžioji varpinė. Pamatysime prašmatnius Landhaus rūmus kur dabar posėdžiauja Štrijos parlamentas. Aplankysime vėlyvojo gotikos šedevrą – Šv. Egidijaus katedrą, Rotušę, Šv. Pauliaus vardu pakrikštytus miesto vartus, miesto aikštę. Laisvas laikas kavai, pasikėlimui į pilies kalną.

Išvykstame iš Austrijos į Italiją – Veneto regioną Šiaurės Italijoje. Atvykstame į vieną iš Veneto kurortų prie Adrijos jūros. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

3 diena

Pusryčiai. Laisvas laikas poilsiui prie jūros arba išvyka į ekskursiją*- į Veneciją, Venecijos lagūno salas. Venecija įsikūrusi ant 118 salų, kurias jungia 400 tiltų, turi 150 kanalų. Plaukiame laivu* iki Šv. Morkaus aikštės, itališkai vadinamos Piazza San Marco. Ši aikštė yra pagrindinė visuomeninė aikštė Venecijoje ir plačiai žinoma tiesiog kaip “Piazza”, visos kitos miesto erdvės vadinamos “Campi” (laukai). Pasivaikštome po San Marco aikštę. Aplankysime Dodžų rūmus*, Šv. Marko baziliką, kitaip dar vadinamą Aukso bazilika. Aplankysime Rialto ir Atodūsių tiltus. Laisvu laiku galima pasikelti į 100 m aukščio varpinę*.

Plaukiame laivu* į Murano salą, į kuria 13 a. Venecijos valdžia iškėlė iš Venecijos stiklo dirbtuves. Tokia izoliacija išėjo į naudą. Murano stiklai išgarsėjo 16 amžiuje dėl ryškių spalvų ir krištolinio skaidrumo. Čia gausu galerijų, dirbtuvių kur norintys suvenyrų galės įsigyti meno dirbinių iš stiklo. Toliau plauksime į Burano salą –spalvingiausią Venecijos lagūnos salą – spalvotų namų ir nėrinių salą. Ji nutolusi nuo Venecijos 7 km. Ji kaip ir Venecija susideda iš mažų salų, sujungtų tiltais.

Sugrįžtame į viešbutį. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

4 diena

Pusryčiai. Laisvas laikas poilsiui prie jūros arba išvyka* autobusu prie Gardo ežero. Pakeliui aplankoma Verona ir Sirmione. Atvykus į Veroną - nepamirštamų aistrų miestą. Įstabaus grožio Verona pasaulyje garsėja turtinga kultūra, paveldu ir senoviniais pastatais. Apžiūrime pastatus, kuriose vystėsi Romeo ir Džuljetos meilės istorija. Vaikščiosime tomis pačiomis gatvėmis, kur vyko susirėmimai tarp Montekių ir Kapulečių.

Apžiūrėsime pirmame amžiuje pastatytą Arenos amfiteatrą, Erbės aikštę, Šv. Morkaus koloną, Sinjorijos aikštę.

Vykstame prie didžiausio visoje Italijoje Gardos ežero. Tai rojus – ežeras įsikūręs visiškoje kalnų apsuptyje. Jį supa nepaprasto grožio gamta, maži ir žavūs miesteliai, kuriuos puošia jaukūs uostai, nedidelės pilys. Pakeliui prie ežero sustosime Sirmione miestelyje esančiame Sirmione pusiasalyje. Mieste verta aplankyti Sirmioni piliį* (Castello Scaligero) beisenovės romėnų poetų Catullus viols griuvėsių. Laisvas laikas kurio metu galima paplaukioti* kateriais po ežerą. Grįžtame į viešbutį, vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

5 diena

Pusryčiai. Kelionė per Italiją į Udinę (113km). Udinė miestas šiaurės rytų Italijoje, Alpių priekalnėse, istorinė Friulio regiono sostinė. Udinė pasižymi stebinančia ir įvairia architektūra Centrinėje miesto aikštėje – gotikos stiliaus Rotušė, Šv. Jono koplyčia, laikrodžio bokštas. Aikštėje galima apžiūrėti dvi 18 a. statulas ir koloną su Šv. Morkaus liūtais, seniausią miesto bažnyčią - Šv.Mergelės Marijos katedrą. Netoli aikštės pakilus į 26 m aukščio kalvą atsiveria nuostabi panorama.

Kelionė per Italiją  - Austriją , į Čekijos Brno miestą (610 km). Nakvynė viešbutyje.

6 diena

 Pusryčiai. Kelionė Čekija - Lenkija - Lietuva (1050 km). Vakare sugrįžimas į Šiaulius.

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

- kelionė autobusu,

- kelionės vadovo paslaugos,

- ekskursinė programa,

- 5 nakvynės viešbutyje su pusryčiais, 3 vakarienės,

- kelionės organizavimo paslaugos.

 

 Į kelionės kainą neįskaičiuota:

- Medicininių išlaidų draudimas,

- Lankomi mokami objektai, vietinių gidų paslaugos - 15 EUR,

- Kurorto rinkliava,

- Ekskursija į Venecijos salas (laivu),

- Šv. Morkaus bazilikos altorius ir arklių galerija - apie 8 EUR,

- Varpinė - 8 EUR,

- Ekskursija prie Gardo ežero (Sirmione ir Verona) - 35 EUR,

- Arenos amfiteatras - 10 EUR,

- Džiuljetos namas 4,50 - 6 EUR,

- Sirmione pilis 3 EUR, pasiplaukiojimas kateriu - 18 EUR.

- Funikulierius/liftas Grace 2,50 EUR.

 

 

SVARBU: Į KELIONĘ VYKSTAMA TIK SUSIDARIUS 30 ASMENŲ GRUPEI.

 


* kaina nurodyta asmeniui dviviečiame kambaryje/ kelionių organizatorius pasilieka teisę keisti kainas/ vietų skaičius pagal šį pasiūlymą yra ribotas

 nuo 329 EURi